henna do brwi
Wybranie henny do farbowania brwi to dopiero początek twojej przygody, kolejnym krokiem jest nałożenie i zmycie w celu osiągnięcia zadowalającego efektu! | fot.: materiał partnera

Jak zmyć hennę z brwi i jakich produktów do tego użyć?

Henna to bardzo silnie barwiąca substancja która z powodzeniem służy do malowania włosów, ale również koloryzacji brwi lub rzęs. Jeżeli chodzi o hennę nakładaną na brwi, czynność ta wymaga sporo zaangażowania i wprawy, w przeciwnym razie możesz zrobić sobie wizualną krzywdę. Jak zmyć hennę z brwi w razie wpadki, i jak robić to bezpiecznie?

Wybranie henny do farbowania brwi to dopiero początek twojej przygody, kolejnym krokiem jest nałożenie i zmycie w celu osiągnięcia zadowalającego efektu! By robić to bezpiecznie, zawsze najpierw przeczytaj instrukcję, a w razie konieczności prześledź opinie i porady innych użytkowniczek henny. Czasem kilka prostych trików może znacznie ułatwić całą procedurę!

Postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu!

Henna nakładana na brwi zwykle jest dostępna do kupienia w gotowym zestawie, gdzie znajdziesz dokładną instrukcję postępowania, by osiągnąć zadowalający efekt. Jeżeli zależy Ci na prostym i efektywnym zabiegu, przeczytaj najpierw dokładnie instrukcję dołączoną przez producenta. Niektóre henny mogą różnić się konsystencją, kolorem czy intensywnością barwienia, dlatego kluczowe jest to, by przed jej nałożeniem wiedzieć, ile produktu nałożyć na brwi, ale również po jakim czasie go zmyć. Jeżeli to zrobisz, to nie będziesz mieć żadnych problemów z późniejszym jej zmyciem!

Używaj nasączonego ciepłą wodą wacika do zmycia henny

Najczęściej producenci zalecają, by po upływie określonego czasu zwyczajnie zetrzeć hennę za pomocą wacika nasączonego ciepłą wodą. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy henna dość mocno osiądzie na brwiach, przez co pocieranie wacikiem nie powoduje zmycia produktu. Dodatkowo takim działaniem możesz doprowadzić nawet to wyrwania włosków! By zetrzeć produkt efektywnie, mokry wacik z ciepłą wodą przyłóż na kilkanaście sekund do brwi, dzięki temu henna lekko się rozpuści i będzie prostsza do usunięcia bez wyrywania włosków!

Co, jeżeli brwi wyszły za ciemne?

Czasem zdarzyć się może, że mimo postępowania zgodnie z instrukcją od producenta, efekt końcowy henny jest niezadowalający, a brwi są zdecydowanie za ciemne. Dzieje się tak wtedy, gdy henna wyjątkowo dobrze osiądzie na powierzchni skóry, a jako że jest to produkt wyjątkowo silnie barwiący, tarcie mokrym wacikiem może być niewystarczające. Możesz wtedy sięgnąć po wodę z mydłem, która powinna nieco rozjaśnić hennę na brwiach. Nie trzyj jednak za mocno, ponieważ wtedy jedyne co osiągniesz to podrażnioną skórę!

Mleczko do demakijażu

W rozjaśnieniu henny na brwiach dobrze sprawdza się również mleczko do demakijażu. Nasączonym wacikiem lekko pocieraj okolice brwi, w razie konieczności powtórz zabieg po kilku godzinach. Staraj się robić to zdecydowanymi ruchami, ale jednocześnie nie trzyj zbyt mocno skóry. Mleczko do demakijażu ma silne właściwości myjące, dlatego powinno w zupełności wystarczyć! Dobrze sprawdzają się również wody micelarne, jednak wybieraj te bez zawartości alkoholu.

Zmywanie henny kremem do twarzy lub olejkiem

Rozjaśnienie brwi na których nałożona była henna możliwe jest również przy użyciu mocno tłustych kremów bądź olejku do twarzy. Najpierw spróbuj wetrzeć krem w okolicach brwi bez tarcia wacikiem, i pozwól by krem się wchłonął. Dopiero po tym spróbuj przetrzeć brwi materiałem nasączonym ciepłą wodą. Henna powinna wtedy wejść w reakcję z tłustym kremem i łatwiej zejść wraz z tarciem. Tak samo wygląda procedura w przypadku użycia olejku do twarzy.

Pianka do golenia twoim sprzymierzeńcem!

Czasem niebanalne rozwiązania są najlepsze, a przykładem tego jest pianka do golenia! Ten produkt zawiera składniki, które wpływają na wywabienie pigmentu henny z włosków i skóry. Wystarczy, ze nałożysz piankę do golenia na okolice brwi i pozostawisz na kilka minut. Następnie przetrzyj delikatnie wacikiem nasączonym ciepłą wodą, a od razu zauważysz różnicę. Pianka do golenia sprawdza się w nawet najbardziej ekstremalnych przypadkach zafarbowania henną, również kiedy produkt spłynie ci na twarz czy dłonie.

Podsumowując, ostrożnie dobieraj hennę i rozważnie nakładaj ją na brwi, by uniknąć przykrych konsekwencji i konieczności korzystania z powyższych sposobów!

Poznaj więcej sposobów jak zmyć hennę z brwi i ze skóry

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

piękna kobieta pielęgnacja domowa

5 błędów w pielęgnacji twarzy, które popełniamy najczęściej, sprawdź!

Wydaje Ci się, że Twoja pielęgnacja twarzy jest wzorowa? Zmywasz makijaż, używasz dobrego kremu pod …