serum z witaminą C
Witamina C słynie z bycia silnym antyoksydantem, co oznacza, że zwalcza ona działanie wolnych rodników w skórze | fot.: materiał partnera

Serum do twarzy z witaminą C w codziennej pielęgnacji

Procesy starzenia się naskórka to coś, co dotyka każdego z nas. Niestety jest to nieunikniony proces, ale mimo to możemy mieć na niego wpływ. Nasze codzienne wybory sprawiają, że starzenie się skóry przebiega szybciej lub wolniej. Co ważne, istnieją również substancje, które mogą mieć realny wpływ na spowolnienie procesów starzenia się. Jednym ze składników tego typu jest witamina C. Aby mieć pewność, że stosujesz ją w odpowiednich dawkach, najlepiej wybierać serum z jej zawartością. W artykule tym dowiesz się, jakie są właściwości witaminy C, w jaki sposób działa przeciwstarzeniowo na skórę, a także podpowiemy ci, które serum z witaminą C jest warte uwagi. Zapraszamy do lektury!

Witamina C w kosmetykach – działanie

Mimo, że witamina C posiada ogromnie ważne działanie dla funkcjonowania organizmu, nie jest ona przez niego produkowana. Oznacza to, że musimy dostarczać witaminę z zewnątrz, najlepiej przez jedzenie lub suplementację. Jednak warto zaznaczyć, że w przypadku skóry to nadal może być za mało. Wówczas z pomocą przychodzi serum z witaminą C!

Jednym z najpopularniejszych działań witaminy C na skórę jest właściwość przeciwstarzeniowa. Jednak, co ona tak naprawdę oznacza? Witamina C słynie z bycia silnym antyoksydantem, co oznacza, że zwalcza ona działanie wolnych rodników w skórze. Oksydanty, czy inaczej wspomniane wolne rodniki, to niebezpieczne substancje produkowane przez skórę, gdy znajduje się ona w nieodpowiednich warunkach. Mogą je powodować stres, nieprawidłowe odżywanie, zanieczyszczenia zewnętrzne, wysokie promieniowanie słoneczne oraz inne, szkodliwe czynniki zewnętrzne. Produkowanie wolnych rodników może prowadzić do występowania wielu chorób, a także bezpośrednio działa na przyspieszenie procesów starzenia się naskórka. Przez nie stan skóry znacznie się pogarsza – możesz wówczas odnotować braki w nawilżeniu, gorszą regenerację, szybsze powstawanie zmarszczek oraz ogólny spadek w jędrności skóry. Witamina C, dzięki byciu przeciwutleniaczem, zwalcza działanie wolnych rodników. W efekcie realnie wpływa na zahamowanie procesów starzenia się naskórka.

Działanie przeciwstarzeniowe nie jest jedynym, z których słynie witamina C! Jej druga, równie ważna właściwość to redukcja przebarwień skórnych. Witamina C wpływa na hamowanie produkcji melaniny, która prowadzi do powstawania przebarwień. Dzięki temu zostają one rozjaśnione, a skóra ochroniona przez powstaniem kolejnych. Najlepiej stosować witaminę C jako serum rozjaśniające. Wówczas masz pewność, że stosujesz jej odpowiednią ilość i nie podrażnisz skóry.

Inne z pomocnych właściwości witaminy C to działanie przeciwzapalne, wspomagające produkcję kolagenu oraz uszczelniające na naczynia krwionośne. Dzięki tak szerokiemu spektrum działań, będzie to witamina odpowiednia do stosowania na wiele typów cer. Należy jednak pamiętać, aby uważać na jej stężenie, ponieważ zbyt duże może podrażnić. Najbezpieczniej stosować serum do twarzy z zawartością witaminy C. w produktach tego typu zostaje zawarta odpowiednia dawka składnika.

Polecane serum z witaminą C

Jednym z często wybieranych produktów z zawartością tego składnika jest Serum rozjaśniające Energy Boost od Bielenda Professional SupremeLAB. Produkt ten posiada w składzie ultrastabilną witaminę. Jest to przede wszystkim serum na przebarwienia – rozjaśni je, zredukuje oraz wyrówna kolor skóry. Oprócz tego wpływa ono na stymulację syntezy kolageny oraz przeciwdziała fotostarzeniu. Inne składniki zawarte w serum działają na skórę przeciwstarzeniowo, a także wspomagają działanie rozjaśniające witaminy C. Produkt jest dedykowany osobom, posiadającym skórę z nierównym kolorytem, z przebarwieniami, ziemistym kolorem, oznakami zmęczenia, starzejącą się lub potrzebującą rewitalizacji.

Materiał partnera

Sprawdź także

Od lewej: dr hab. n. med. Tomasz K. Wojdacz, Ewa Kozak, Magdalena Kaźmierczak, Patricia Szalak, lek. med. Marek Pitucha

Anti-aging przyszłości zamknięty w kosmetykach! Za nami polska premiera najnowszej linii age element od mesoestetic

W czwartek 22 września w Restauracji Belvedere na warszawskiej Agrykoli odbyła się polska oficjalna premiera …