nawilżenie skóry
Na wygląd naszej skóry pracujemy latami. Brak odpowiedniej pielęgnacji, czyli np. dokładnego oczyszczania lub odżywiania cery sprawia, że staje się ona matowa, szara, szybciej pojawiają się na niej zmarszczki | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Twoja skóra może więcej!

Skóra niesie w sobie niesamowity potencjał – mimo tego, że na każdą z jej komórek działają procesy starzenia się, to odpowiednio ją wzmacniając, możemy mieć wpływ na zachowanie młodego wyglądu na lata. Kluczem do sukcesu jest staranna pielęgnacja. O tym, jak zachować kapitał młodości skóry na dłużej opowiada Malwina Zasada, Training Manager i ekspert francuskiej marki dermokosmetyków Institut Esthederm

Na wygląd naszej skóry pracujemy latami. Brak odpowiedniej pielęgnacji, czyli np. dokładnego oczyszczania lub odżywiania cery sprawia, że staje się ona matowa, szara, szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. W życiu codziennym również zanieczyszczenia, stres, wysokie i niskie temperatury oraz zmiany hormonalne, zakłócają naturalną aktywność komórek skóry.

Zaburzenie równowagi skutkuje odwodnieniem, ściągnięciem, uczuciem dyskomfortu i utratą blasku skóry. Zdolność skóry i pobudzenie jej mechanizmów do dynamicznego i samodzielnego nawilżania jest zatem niezwykle ważna, jeśli chcemy zachować młodość na dłużej. Gwarancję optymalnych rezultatów zapewnia nam pielęgnacja, która opiera się na głębokim oczyszczaniu skóry, wzmocnieniu, tonizacji, energetyzacji, dobraniu właściwej pielęgnacji: serum, kremu, żelu oraz ochronie biologicznej przed czynnikami środowiskowymi – tłumaczy Malwina Zasada.

Spowolnić upływający czas

Tak naprawdę codzienna pielęgnacja służy prewencji oznak starzenia się skóry.

– Możemy wydobywać jej doskonały potencjał poprzez wzmocnienie podstawowych jej funkcji oraz zapewnienie ochrony przed czynnikami środowiskowymi – tłumaczy ekspert. – Profesjonalne kosmetyki zapewniają optymalizację wchłaniania składników aktywnych w głąb skóry. A mechanizmy ich działania optymalizują naturalne procesy, przyczyniając się w ten sposób do długotrwałego „treningu“ skóry – dodaje.

Stąd też filozofia zachowania kapitału młodości skóry, która cechuje kosmetyki marki Institut Esthederm, na czym polega?

– To przede wszystkim wzmocnienie jej naturalnych, biologicznych mechanizmów funkcjonowania. Traktujemy skórę jak naturalny, stale zmieniający się ekosystem, który reaguje na otoczenie i dostosowuje się do jego zmieniających warunków. Mówiąc o zachowaniu kapitału młodości skóry mówimy o zachowaniu jej naturalnych zasobów i stymulacji jej biologicznych mechanizmów, aby zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się i korygować już powstałe jego oznaki – mówi Malwina Zasada.

Tak wszechstronne podejście sprawia, że skóra może wykorzystać swoje naturalne zasoby i pozostać młodsza na dłużej.

Działanie na co dzień

Jakie kosmetyki zatem wybierać, aby na dłużej cieszyć się dobrą kondycją skóry? Przede wszystkim te, które mają bogaty i cenny skład.

– Każdy kosmetyk składa się średnio w 70% z wody, natomiast Institut Esthederm czerpiąc inspirację z wody znajdującej się w komórkach ludzkiej skóry stworzył opatentowaną Wodę Komórkową Cellular Water, która jest prawdziwie działającym, aktywnym, wysoko przyswajalnym składnikiem. Jej unikatowy skład, pomaga zachować zdrowie komórek, zwiększa ich witalność i zapobiega starzeniu się skóry – wyjaśnia ekspert.

Na co dzień warto więc stosować mgiełkę Cellular Water Mist, która nadaje skórze blasku i odświeża ją. Używana regularnie zwiększa skuteczność wszystkich stosowanych później kosmetyków pielęgnacyjnych.

W domowym zaciszu niezbędna będzie również ochrona antyoksydacyjna.

– Zapewni ją Cellular Water Fresh Moisturizing Gel, czyli energetyzująco-nawilżający, lekki żel antyoksydacyjny. Kosmetyk chroni przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami spowodowanymi czynnikami środowiskowymi. Tworzy niewidoczny film na skórze, zatrzymuje zanieczyszczenia oraz redukuje wolne rodniki. Zawarty w nim Patent AGUAPORIN, zwiększa aktywność komórek poprzez poprawę cyrkulacji wody, stymulację ekspresji akwaporyn w naskórku, reaktywując naturalne procesy nawilżenia. Ponadto obecność składników wiążących wodę w naskórku zapobiega odwodnieniu, które często jest wynikiem nieprawidłowo prowadzonej pielęgnacji – wyjaśnia Malwina Zasada. – Takie wyjątkowe połączenie głębokiego nawilżenia, antyoksydacji oraz stymulacji energii komórkowej jest źródłem odnowy skóry każdego dnia – dodaje.

CELLULAR WATER FRESH MOISTURIZING GEL
Energetyzująco-nawilżający, lekki żel antyoksydacyjny do każdego rodzaju skóry.
159 zł/50ml

 

 

 

 

 

 

CELLULAR WATER MIST
Woda komórkowa o działaniu nawilżającym, antyoksydacyjnym i energetyzującym
100 ml/89 zł

 

 

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kosmetyki missha

Wykorzystanie innowacji Missha do skutecznej sezonowej pielęgnacji skóry w sektorze hurtowym

Missha to marka, która od lat przoduje w dziedzinie innowacji kosmetycznych, dostarczając produkty, które są …