starszy mężczyzna w kapeluszu
Leki na potencję są w pełni bezpieczne, jeśli są wykorzystywane w porozumieniu z lekarzem | fot.: pixabay

Jak działają leki na potencję? Pięć rzeczy, które warto o nich wiedzieć

Tabletki na potencję pojawiły się na rynku ponad 20 lat temu. Choć początkowo wywołały  one wiele kontrowersji, dziś leki te stały się czymś ogólnodostępnym i nieco mniej piętnowanym, wstydliwym. Poznaj pięć istotnych faktów, które powinieneś wiedzieć o lekach na potencję, jeśli chcesz zacząć wykorzystywać ich właściwości.

Zasada działania leków na potencję

Leki na potencję wpływają na układ krążenia. Po zażyciu tabletki uwalniana jest substancja aktywna, która rozszerza światło naczyń krwionośnych, zwiększając ich drożność. Wszystko to ułatwia dopływ krwi do ciał jamistych męskiego członka. Tabletki tego rodzaju przeznaczone są dla dorosłych mężczyzn w każdym wieku, o czym można przeczytać np. w ulotce tabletek Invertum. Środki tego rodzaju pozytywnie wpływają na jakość życia seksualnego, ponieważ pozwalają utrzymać mocniejszą i silniejszą erekcję oraz odbyć zdecydowanie bardziej satysfakcjonujący stosunek.

Sposób dawkowania

Sposób dawkowania leków na potencję zależny jest od rodzaju środka. Na rynku dostępne są bowiem następujące tabletki:

  • tabletki dostępne bez recepty – stosuje się je raz lub dwa razy dziennie, przez okres około 10 tygodni,
  • tabletki dostępne na receptę – dawkowane są zgodnie z zaleceniami lekarza specjalisty, który dobiera wszelkie parametry adekwatnie do organizmu pacjenta,
  • tabletki o działaniu doraźnym – zwykle stosuje się je około godziny przed planowanym stosunkiem seksualnym.

Skuteczność tabletek na potencję

Leki na potencję wykazują się wysokim poziomem skuteczności, aczkolwiek wpływają one jedynie na tych mężczyzn, których problemy z potencją wywołane są przez czynniki organiczne, np. przez choroby związane z układem krążenia. Mężczyźni, których problemy z erekcją wynikają z problemów na tle psychicznym, emocjonalnym, powinni w pierwszej kolejności skorzystać z pomocy seksuologa. Leki najlepiej dobrać wspólnie z lekarzem, który zaproponuje środek adekwatny do konkretnego organizmu.

 Bezpieczeństwo leków na potencję

Leki na potencję są w pełni bezpieczne, jeśli są wykorzystywane w porozumieniu z lekarzem. Wbrew powszechnie panującej opinii, tabletki tego rodzaju nie mają żadnego wpływu na stan naczyń krwionośnych. Decydując się na wykorzystywanie tego typu środków, warto wybierać leki, które są dostępne na receptę. Te, które kupimy bez niej, mogą być doraźną pomocą, jeśli chcemy wyleczyć problem, skonsultujmy się ze specjalistą.

Skutki uboczne

Leki na potencję, podobnie jak wszystkie inne leki, mogą nieść za sobą niepożądane skutki uboczne. Zwykle jednak w przypadku tabletek na potencję pojawiają się one z uwagi na złe dobranie rodzaju podawanego środka do organizmu pacjenta. Wówczas najczęściej wystarczy zmienić rodzaj leku, tak aby zawierał on inną dawkę lub inny typ substancji aktywnej, dzięki czemu efekty uboczne automatycznie znikną. Między innymi dlatego też tak ważne jest, aby leki na potencję były wybierane po wnikliwej konsultacji z lekarzem.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

lovense lush wibrator na smartfona

Najlepsze gadżety erotyczne do sterowania na odległość!

Wibratory sterowane zdalnie cieszą się ogromną popularnością, przez co na rynku pojawiają się coraz to …