Kobieta w aptece
Obecnie produkty bayer to wiele farmaceutyków o różnym zastosowaniu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Potentat na rynku farmaceutyków

Blisko 150 lat działalności w branży to liczba, która niewątpliwie robi wrażenie. Założony w drugiej połowie XIX wieku Bayer od samego początku wyznaczał nowe trendy, wypuszczając na rynek coraz to skuteczniejsze leki. W jaki sposób ten potentat funkcjonuje na polskim rynku?

Losy firmy mającej odmienić świat

W historii niemal każdego dobrze prosperującego przedsiębiorstwa nachodzi moment odpowiadający za osiągnięcie sukcesu. Zanim Bayer stał się tym, z czym kojarzymy go obecnie, na początku działalności niewiele miał wspólnego z branżą farmaceutyczną sensu stricto. Niewielkie przedsiębiorstwo funkcjonujące pod szyldem Friedr. Bayer et comp. z siedzibą w Barmen koncentrowało się głównie na produkcji barwników.

Z historycznego punktu widzenia można stwierdzić, że za sukces koncernu Bayer odpowiada nie kto inny, a Felix Hoffmann we własnej osobie. To właśnie efekt prac laboratoryjnych tego genialnego, niemieckiego chemika uznawany jest za początek istnienia farmaceutyków. Twórca w pełni syntetycznego kwasu acetylosalicylowego zmienił na dobre oblicze naszego świata. Lek sprzedawany później pod nazwą aspiryna szybko zyskał niewiarygodną popularność. To zdarzenie przesądziło o osiągnięciu sukcesu przez koncern Bayer i uczynieniu go jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na świecie. Co ciekawe, bez przeszkód ten status utrzymywany jest do dzisiaj.

Naturalnym działaniem przedsiębiorstw o globalnym zasięgu jest otwieranie kolejnych siedzib na nowych rynkach. Od 1991 roku niemiecki potentat ma swój oddział także w Polsce. Równo dziewięć lat później siedziba w Warszawie zaczęła pełnić funkcję centrum operacyjnego dla Europy Środkowej. Natomiast w 2012 roku koncern Bayern utworzył w Gdańsku swoje centrum usług finansowo-księgowych, podkreślając przy tym po raz kolejny to, jak istotna dla dalszych działań jest obecność przedsiębiorstwa w Polsce. W skali globalnej niemiecki koncern zatrudnia łącznie ponad sto tysięcy wykwalifikowanych pracowników.

Skuteczna walka z chorobą

Nierzadko pomimo usilnych starań nie jesteśmy w stanie przy użyciu wyłącznie domowych sposobów uporać się z wybranym schorzeniem. W takim momencie jedynym ratunkiem okazują się konwencjonalne farmaceutyki. Zwlekanie w nieskończoność z decyzją o sięgnięciu po odpowiedni lek tylko wydłuża stan złego samopoczucia.

Obecnie produkty bayer to wiele farmaceutyków o różnym zastosowaniu, w tym także te dostępne wyłącznie na receptę. O ile o istnieniu tych pierwszych nie trzeba w zasadzie nikogo uświadamiać, to nie każdy miał pojęcie o możliwości sięgnięcia po leki Bayer za wskazaniem lekarza. Poddane szeregom testów przed wypuszczeniem farmaceutyki mogą pomóc nam w szybkim powrocie do zdrowia. W jakich przypadkach można rozważyć ich użycie?

Wszelkiego rodzaju choroby skórne potrafią być ogromnym utrapieniem i – co gorsza – często dotyczą także dzieci. W takich przypadkach niejeden dermatolog rekomenduje stosowanie odpowiednich maści. Portfolio marki Bayer w tym zakresie obejmuje farmaceutyki takie jak Canespor® Onychoset, Travogen®, Travocort®, czy Advantan®. Różniące się składem, a także przeznaczeniem mogą istotnie przyczynić się do poprawy zdrowia u osoby stosującej farmaceutyk zgodnie ze wskazaniami lekarza.

Problemy z alergią stały się na tyle powszechne, że schorzenie to może na dobrą sprawę dotyczyć każdego. Uporczywość objawów z nim związanych potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie. Nie zaszkodzi jednak spróbować podjąć walkę z tym stanem. Bayer opracował dla alergików lek na receptę o nazwie Claritine. Dostępny pod postacią tabletek oraz syropu ma za zadanie rozprawić się z nieprzyjemnymi objawami schorzenia uważanego za prawdziwą plagę naszych czasów.

Dotychczasowa działalność koncernu farmaceutycznego Bayer przyczyniła się do powstania wielu skutecznych leków, w tym słynnej aspiryny. Pozostaje mieć nadzieję, że niebawem lista ta uzupełni się o kolejne pozycje, by zmagający się z innymi chorobami mogli zaznać ukojenia w obliczu dokuczających im objawów występujących w określonych przypadkach.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Polfa rusza na podbój Ameryki Północnej

Specjalistyczne wyroby medyczne z Lublina będą trafiać na rynek USA, Kanady i Meksyku. Polfa Lublin będzie eksportować …