Profesjonalne wybielanie zębów – przegląd możliwości

Efekt wybielania zębów metodą nakładkową w gabinecie stomatologii estetycznej | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wybielanie zębów przeprowadzone w profesjonalnym gabinecie oferującym zabiegi stomatologii estetycznej to inwestycja, na którą warto się zdecydować w drodze do pięknego uśmiechu. Nowoczesne metody pozwalają usunąć nawet wieloletnie przebarwienia i zapobiegać powstawaniu nowych przy odpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej. Jednolity koloryt szkliwa w upragnionym odcieniu bieli może podnieć pewność siebie –  to ważne w codziennym życiu.

Wybielane zębów w gabinecie lub w domu

Zależnie od wybranej metody, proces wybielania może być w całości nadzorowany przez stomatologa lub przeprowadzany w domowym zaciszu, dopełniony wizytami instruktażowymi i kontrolnymi u stomatologa. Obecność dentysty w procesie fachowego wybielania jest niezbędna, ponieważ umożliwia korzystanie z bezpiecznych preparatów.

Wybielać można pojedyncze zęby, kilka zębów jednocześnie lub wszystkie w tym samym czasie. Decydując się na metodę należy wiedzieć, że:

  • wybielanie metodą nakładkową za pomocą indywidualnie dopasowanych nakładek wybielających to metoda do całych łuków zębowych; wybielać można oba łuki jednocześnie lub tylko górny albo dolny, zależnie od potrzeb; to sposób do stosowania w domu, podczas snu; dla trwałego efektu potrzeba zazwyczaj 8-10 aplikacji;
  • stosowanie specjalistycznej pasty z gabinetu jest również metodą do samodzielnego stosowania; składniki aktywne zawarte w takim preparacie pomagają przywrócić odpowiednią barwę szkliwa, a dodatkowo dbają o zęby i dziąsła dla zabezpieczenia przed próchnicą i parodontozą;
  • wybielanie kilku zębów przeprowadzone może być mocniejszym preparatem; zabieg ten przeprowadzany jest wyłącznie w gabinecie, ponieważ trzeba odpowiednio zabezpieczyć dziąsła, a preparat naświetlać specjalistyczną lampą dla uzyskania optymalnych rezultatów.

Zarówno w wybielaniu domowym, jak i podczas wizyty w gabinecie, ważne są regularne kontrolne w wyznaczonym przez dentystę czasie. Lekarz oceni, czy wybielanie zębów przebiega prawidłowo oraz ustali zalecenia do zastosowania na kolejnych etapach oraz po zakończeniu aplikacji i naświetlań.

Zadbany uśmiech twoją wizytówką
Zadbany uśmiech twoją wizytówką | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesność w służbie idealnej bieli uśmiechu

Preparaty oraz urządzenia stosowane obecnie w stomatologii estetycznej to sprawdzone i bezpieczne elementy innowacyjnego wybielania zębów. Powinny posiadać niezbędne atesty, a także certyfikaty potwierdzające ich korzystne działanie. W przypadku braku przeciwwskazań u pacjenta, nie powinny wywoływać uczulenia ani innych skutków ubocznych.

Równie istotna jest skuteczność tych metod, ponieważ estetyka uśmiechu stanowi pierwszy powód podjęcia decyzji o wybielaniu zębów. Przywracanie bieli powinno odbywać się sukcesywnie, z widocznymi efektami po każdym zabiegu lub aplikacji preparatu. Działanie na całą powierzchnię zębów pozwala wydobyć ich piękno w trójwymiarze, od przednich powierzchni szkliwa po przestrzenie międzyzębowe. Indywidualnie dostosowane działania zwiększają szansę osiągnięcia pełnego sukcesu.

Ważne przed wybielaniem zębów

Istnieją metody umożliwiające wybielanie zębów także z ubytkami po ich odpowiednim zabezpieczeniu, niemniej jednak postępująca próchnica może zniwelować efekty. Dla rozważnego zainwestowania w ładny uśmiech warto w plan działań wpisać także uprzednie leczenie. Zdrowy i piękny uśmiech to duet godny nieco szerszych działań niż jedna wizyta w gabinecie, dzięki czemu późniejsza profilaktyka będzie znacznie mniej czasochłonna. Sprawdzony gabinet oraz zaufany dentysta – dobra lokata teraz i na przyszłość.

Więcej o wybielaniu zębów na stronie www.mdentica.pl

Sprawdź także

narzędzia stomatologiczne

Narzędzia stomatologiczne najczęściej używane w gabinetach dentystycznych

W artykule omówimy różne aspekty związane z narzędziami stomatologicznymi. Stomatologia to dziedzina medycyny, która stale …