Profesjonalne wybielanie zębów – przegląd możliwości

Efekt wybielania zębów metodą nakładkową w gabinecie stomatologii estetycznej | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wybielanie zębów przeprowadzone w profesjonalnym gabinecie oferującym zabiegi stomatologii estetycznej to inwestycja, na którą warto się zdecydować w drodze do pięknego uśmiechu. Nowoczesne metody pozwalają usunąć nawet wieloletnie przebarwienia i zapobiegać powstawaniu nowych przy odpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej. Jednolity koloryt szkliwa w upragnionym odcieniu bieli może podnieć pewność siebie –  to ważne w codziennym życiu.

Wybielane zębów w gabinecie lub w domu

Zależnie od wybranej metody, proces wybielania może być w całości nadzorowany przez stomatologa lub przeprowadzany w domowym zaciszu, dopełniony wizytami instruktażowymi i kontrolnymi u stomatologa. Obecność dentysty w procesie fachowego wybielania jest niezbędna, ponieważ umożliwia korzystanie z bezpiecznych preparatów.

Wybielać można pojedyncze zęby, kilka zębów jednocześnie lub wszystkie w tym samym czasie. Decydując się na metodę należy wiedzieć, że:

  • wybielanie metodą nakładkową za pomocą indywidualnie dopasowanych nakładek wybielających to metoda do całych łuków zębowych; wybielać można oba łuki jednocześnie lub tylko górny albo dolny, zależnie od potrzeb; to sposób do stosowania w domu, podczas snu; dla trwałego efektu potrzeba zazwyczaj 8-10 aplikacji;
  • stosowanie specjalistycznej pasty z gabinetu jest również metodą do samodzielnego stosowania; składniki aktywne zawarte w takim preparacie pomagają przywrócić odpowiednią barwę szkliwa, a dodatkowo dbają o zęby i dziąsła dla zabezpieczenia przed próchnicą i parodontozą;
  • wybielanie kilku zębów przeprowadzone może być mocniejszym preparatem; zabieg ten przeprowadzany jest wyłącznie w gabinecie, ponieważ trzeba odpowiednio zabezpieczyć dziąsła, a preparat naświetlać specjalistyczną lampą dla uzyskania optymalnych rezultatów.

Zarówno w wybielaniu domowym, jak i podczas wizyty w gabinecie, ważne są regularne kontrolne w wyznaczonym przez dentystę czasie. Lekarz oceni, czy wybielanie zębów przebiega prawidłowo oraz ustali zalecenia do zastosowania na kolejnych etapach oraz po zakończeniu aplikacji i naświetlań.

Zadbany uśmiech twoją wizytówką
Zadbany uśmiech twoją wizytówką | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesność w służbie idealnej bieli uśmiechu

Preparaty oraz urządzenia stosowane obecnie w stomatologii estetycznej to sprawdzone i bezpieczne elementy innowacyjnego wybielania zębów. Powinny posiadać niezbędne atesty, a także certyfikaty potwierdzające ich korzystne działanie. W przypadku braku przeciwwskazań u pacjenta, nie powinny wywoływać uczulenia ani innych skutków ubocznych.

Równie istotna jest skuteczność tych metod, ponieważ estetyka uśmiechu stanowi pierwszy powód podjęcia decyzji o wybielaniu zębów. Przywracanie bieli powinno odbywać się sukcesywnie, z widocznymi efektami po każdym zabiegu lub aplikacji preparatu. Działanie na całą powierzchnię zębów pozwala wydobyć ich piękno w trójwymiarze, od przednich powierzchni szkliwa po przestrzenie międzyzębowe. Indywidualnie dostosowane działania zwiększają szansę osiągnięcia pełnego sukcesu.

Ważne przed wybielaniem zębów

Istnieją metody umożliwiające wybielanie zębów także z ubytkami po ich odpowiednim zabezpieczeniu, niemniej jednak postępująca próchnica może zniwelować efekty. Dla rozważnego zainwestowania w ładny uśmiech warto w plan działań wpisać także uprzednie leczenie. Zdrowy i piękny uśmiech to duet godny nieco szerszych działań niż jedna wizyta w gabinecie, dzięki czemu późniejsza profilaktyka będzie znacznie mniej czasochłonna. Sprawdzony gabinet oraz zaufany dentysta – dobra lokata teraz i na przyszłość.

Więcej o wybielaniu zębów na stronie www.mdentica.pl

Sprawdź także

szczoteczka soniczna dla dziecka

Dlaczego warto wybrać szczoteczkę soniczną dla dziecka?

Szczoteczki soniczne stale zyskują na popularności. Ich zwolennicy podkreślają, że dokładnie oczyszczają przestrzenie międzyzębowe i …