Młoda kobieta pod prysznicem
Wypielęgnowane ciało, zdrowa skóra i włosy, to bez wątpienia atuty ważne dla współczesnego człowieka. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zdrowe ciało dla zdrowia ducha

Zadbane, zdrowe ciało stanowi często podstawę dobrego samopoczucia. Nie bez przyczyny powtarza się, iż w zdrowym ciele zdrowy duch, a promienny wygląd skóry odejmuje lat i sprawia, że z przyjemnością patrzy się w lustro.

Skóra w walce z codziennością

Wypielęgnowane ciało, zdrowa skóra i włosy, to bez wątpienia atuty ważne dla współczesnego człowieka, bez których nawet świetnie dobrany strój nie pomoże w wywarciu dobrego wrażenia. Nie da się ukryć, iż obecnie to głównie panie kładą duży nacisk na własny wygląd, poddając się zabiegom pielęgnacyjnym, inwestując w kosmetyki. Przy czym część panów również śledzi kosmetyczne nowinki, nie ograniczając zabiegów pielęgnacyjnych jedynie do golenia. Większości osób zależy na odpowiednim wyglądzie całego ciała, niemniej jednak zdrowa skóra i zadbane włosy zdają się mieć największe znaczenie.

Promienny, zdrowy wygląd nie zawsze jest łatwy do osiągnięcia, zważywszy na fakt, iż czas rzadko działa na czyjąś korzyść, a dodatkowo ogromnej rzeszy ludzi przychodzi zmagać się z codziennym stresem, żyć w pośpiechu i na domiar złego w zanieczyszczonym środowisku. Warunki takie są szczególnie niekorzystne dla osób o suchej skórze, nierzadko zaczerwienionej i nadmiernie ściągniętej, choć i skóra tłusta potrafi negatywnie na nie zareagować, co objawia się pojawiającymi się niedoskonałościami. Warto podkreślić, iż zarówno jeden, jak i drugi rodzaj skóry z biegiem czasu może stać się coraz bardziej wrażliwy i reagować nadmiernie na większość składników pojawiających się w kosmetykach, a nawet otoczeniu.

Umiar i pielęgnacja jako podstawa zdrowia

Skóra wrażliwa, alergiczna, źle reagująca na wiele kosmetyków, to równocześnie skóra wymagająca specjalnego traktowania. Przez to ostatnie należy rozumieć – w miarę możliwości – unikanie gwałtownych zmian temperatury, ochronę przed zanieczyszczonym powietrzem, odpowiedni poziom nawilżenia i przede wszystkim właściwe produkty pielęgnacyjne, zaczynając od żelu pod prysznic, a na kosmetykach kolorowych skończywszy.

Niezależnie od tego czy skóra staje się tylko okresowo wrażliwsza, na przykład wraz z nastaniem zimowej aury, czy też jest to stały problem, warto używać delikatnych preparatów, pozbawionych różnego rodzaju substancji drażniących. Wiele tego typu kosmetyków, jak np. cała seria Sanex, nie tylko nie pogłębia skórnych problemów, ale również wspomaga ich leczenie. Jest to ważne nie tylko dla osób o skórze problematycznej, zmagających się z zaczerwienieniem, wysypką, czy nadmiernym rogowaceniem. Pamiętać należy, iż nawet normalna i mało wymagająca cera, pod wpływem niekorzystnych warunków może zareagować większą wrażliwością. By tego uniknąć i wspomagać codzienną regenerację zdrowej skóry, można stosować delikatne preparaty, takie jak Sanex dermo protektor. Ich zadaniem jest pomoc w cieszeniu się ładną, promienną cerą, która będzie potrafiła poradzić sobie z drażniącymi czynnikami otoczenia oraz niektórymi składnikami kosmetyków.

Skóra, jako jeden z najważniejszych elementów wyglądu, odgrywa niebagatelną rolę w ochronie przed czynnikami zewnętrznymi. By jej tę funkcję ułatwić i równocześnie dodać piękna, trzeba ją odpowiednio pielęgnować. Nagrodą będzie nie tylko promienny wygląd, ale i większa pewność siebie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

epilacja laserowa

Epilacja laserowa – podstawowe informacje o zabiegu

Gładka i miła w dotyku skóra to efekt, który chcemy utrzymywać na swoim ciele przez …