Oczyszczanie cery – co powinnaś wiedzieć ?

Nawet kilkanaście minut poświęconych codziennie na pielęgnację twarzy może zdziałać prawdziwe cuda. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zazdrościsz innym kobietom tego, że wyglądają promiennie, a ich skóra wygląda młodo i pięknie, podczas gdy Twoja cera jest ziemista, przygaszona i matowa? Nie ma powodów do załamywania rąk, bo przy pomocy kilku bardzo prostych zabiegów możesz przywrócić skórze na twarzy blask i sprawić, że znów będzie pełna życia. Co najlepsze, wcale nie musisz w tym celu wybierać się do kosmetyczki – wystarczy, że zastosujesz się do porad zamieszczonych poniżej i weźmiesz sprawy we własne ręce. Nawet kilkanaście minut poświęconych codziennie na pielęgnację twarzy może zdziałać prawdziwe cuda…

Mycie to nie to samo, co oczyszczanie!

O tej prostej prawdzie zapomina niestety bardzo wiele kobiet, w efekcie czego po pobieżnym „zmyciu” wieczorem makijażu oraz nagromadzonego w trakcie dnia na skórze twarzy brudu, kurzu i łoju rano nasze twarze przedstawiają sobą obraz nędzy i rozpaczy, który staramy się tuszować grubszymi warstwami nakładanych kosmetyków, doprowadzając do efektu błędnego koła. Takim praktykom należy powiedzieć zdecydowane „nie!” i zacząć od wyrobienia w sobie nawyku dokładnego oczyszczania twarzy każdego dnia rano i wieczorem. Częstsze oczyszczanie cery jest niewskazane ze względu na możliwość całkowitego zniszczenia lipidowej warstwy ochronnej na skórze, czego konsekwencją jest przeważnie zwiększone wydzielanie sebum (łoju) i powstawanie niechcianych wyprysków.

Co stosować, a czego unikać?

Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiedni środek myjący – całkowicie dyskwalifikujemy tutaj mydło, ponieważ nadmiernie wysusza skórę. Zdecydowanie lepszą opcją są delikatne płyny oraz żele do mycia. Nie należy także podrażniać skóry gorącą lub zimną wodą: najlepsza jest letnia, przegotowana woda, którą można sobie na przykład przygotować poprzedniego dnia i rano tylko podgrzać potrzebną ilość.

Dobrym pomysłem jest regularne (raz w tygodniu w zupełności wystarczy) stosowanie peelingów, które oprócz złuszczania martwego naskórka także wygładzają skórę twarzy i odżywiają ją, dzięki czemu staje się widocznie gładsza. Istotne jest, by wybierać peelingi z bardzo małymi drobinkami ściernymi, bo to zapobiegnie ewentualnym podrażnieniom i złuszczy naskórek dużo skuteczniej niż peelingi gruboziarniste. Peelingi zwiększają także wchłanialność kosmetyków stosowanych po nich, tak więc warto po peelingu nałożyć głęboko nawilżającą i odżywiającą maseczkę. Sprawdź proponowane kosmetyki do oczyszczania cery.

Materiał partnera zewnętrznego

 

Sprawdź także

teoxane na świeta

TEOXANE – zimowy prezent dla skóry potrzebującej nawilżenia

Okres świąteczny nie bywa zbyt łaskawy dla skóry. Pośpiech, częstsze niż zazwyczaj wizyty w galeriach …