idealny nadruk
Przed zaprojektowaniem taśmy z nadrukiem warto zastanowić się, jakie funkcje będzie pełnić | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Taśmy z nadrukiem – jak wybrać idealny nadruk dla Twojej firmy?

Taśmy z nadrukiem to doskonałe narzędzie marketingowe, które pozwala firmom na wyróżnienie się na rynku i zwiększenie rozpoznawalności swojej marki. Jednym z najlepszych sposobów na zakup taśm z nadrukiem jest samodzielne zaprojektowanie taśmy przy pomocy kreatora, który jest dostępny na stronie internetowe TCM Service. Jak w związku z tym wybrać idealny nadruk na taśmę?

Określ swoje cele

Przed zaprojektowaniem taśmy z nadrukiem warto zastanowić się, jakie funkcje będzie pełnić. Taśma przede wszystkim musi chronić opakowania przed rozszczelnieniem, ale to nie wszystko. Jak już wspomnieliśmy, przesyłki to element marketingu firmy, który prowadzi sprzedaż wysyłkową. W związku z tym taśma musi być zaprojektowana tak, aby wyraźnie przekazywać najważniejsze informacje. Nie może na niej zabraknąć logotypu firmy lub jej najbardziej rozpoznawalnego hasła. Ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczenie kreatywnych komunikatów, które dotyczą samej przesyłki. Jeśli celem jest przedstawienie komunikatu marketingowego, to taśma z typowym nadrukiem (np. uwaga ostrożnie) nie będzie oczywiście wystarczająca.

Na co więc zwrócić uwagę? Jednym z kluczowych elementów nadruku na taśmie klejącej jest jego kolorystyka. Dotyczy to zarówno koloru bazowego (np. białego lub transparentnego), jak i kolorów użytych do stworzenia logo, komunikatów itp. Warto wybrać kolory, które odzwierciedlają wartości marki lub kojarzą się z produktem. Jednocześnie wszelkie informacje powinny być bardzo dobrze widoczne. Z tego względu wybrany font i ilość tekstu gwarantowały czytelność.

Charakterystyka taśmy

W kontekście wyboru taśmy klejącej dla firmy ważne jest, aby dopasować ją do warunków, w jakich będzie najczęściej używana. Dotyczy to w szczególności klejów, które mają różnorodne właściwości – niektóre lepiej zachowują się w niższych temperaturach, inne natomiast zachowują zdolność klejenia w wilgotnych warunkach. Ponadto ważne jest, aby wybrać taśmę z nadrukiem, która będzie doskonale przywierać do wybranych powierzchni. Tu również istnieją lepsze i gorsze rozwiązania, np. taśmy PVC szybko sklejają się z każdą powierzchnią (np. chropowatą) i z uwagi na różne rodzaje dostępnych klejów mogą być stosowana w niskich i wysokich temperaturach. Poza tym istnieją tzw. “ciche” warianty taśm, które nie hałasują podczas odwijania.

Postaw na jakość w TCM Service

Ostatnim, ale bardzo ważnym czynnikiem jest jakość wykonania taśmy z nadrukiem. Z tego powodu warto wybrać taśmy z TCM Service. Umożliwiamy samodzielne zaprojektowanie taśmy poprzez kreatora dostępnego na naszej witrynie, ale oferujemy również taśmy ze standardowymi, uniwersalnymi komunikatami jak “ostrożnie nie rzucać”. Samodzielne stworzenie taśmy samoprzylepnej pozornie może wydawać się skomplikowane, ale tak naprawdę nie wymaga zaawansowanych umiejętności graficznych. Na naszej stronie znajdziesz kreator, który jest bardzo intuicyjnym narzędziem do projektowania taśm samoprzylepnych. Wystarczy kilkanaście kliknięć, aby stworzyć projekt, który będzie gotowy do produkcji.

Materiał partnera zewnętrznego