Strona główna / Uroda / Oczyszczanie cery – co powinnaś wiedzieć ?

Oczyszczanie cery – co powinnaś wiedzieć ?

Nawet kilkanaście minut poświęconych codziennie na pielęgnację twarzy może zdziałać prawdziwe cuda. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zazdrościsz innym kobietom tego, że wyglądają promiennie, a ich skóra wygląda młodo i pięknie, podczas gdy Twoja cera jest ziemista, przygaszona i matowa? Nie ma powodów do załamywania rąk, bo przy pomocy kilku bardzo prostych zabiegów możesz przywrócić skórze na twarzy blask i sprawić, że znów będzie pełna życia. Co najlepsze, wcale nie musisz w tym celu wybierać się do kosmetyczki – wystarczy, że zastosujesz się do porad zamieszczonych poniżej i weźmiesz sprawy we własne ręce. Nawet kilkanaście minut poświęconych codziennie na pielęgnację twarzy może zdziałać prawdziwe cuda…

Mycie to nie to samo, co oczyszczanie!

O tej prostej prawdzie zapomina niestety bardzo wiele kobiet, w efekcie czego po pobieżnym „zmyciu” wieczorem makijażu oraz nagromadzonego w trakcie dnia na skórze twarzy brudu, kurzu i łoju rano nasze twarze przedstawiają sobą obraz nędzy i rozpaczy, który staramy się tuszować grubszymi warstwami nakładanych kosmetyków, doprowadzając do efektu błędnego koła. Takim praktykom należy powiedzieć zdecydowane „nie!” i zacząć od wyrobienia w sobie nawyku dokładnego oczyszczania twarzy każdego dnia rano i wieczorem. Częstsze oczyszczanie cery jest niewskazane ze względu na możliwość całkowitego zniszczenia lipidowej warstwy ochronnej na skórze, czego konsekwencją jest przeważnie zwiększone wydzielanie sebum (łoju) i powstawanie niechcianych wyprysków.

Co stosować, a czego unikać?

Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiedni środek myjący – całkowicie dyskwalifikujemy tutaj mydło, ponieważ nadmiernie wysusza skórę. Zdecydowanie lepszą opcją są delikatne płyny oraz żele do mycia. Nie należy także podrażniać skóry gorącą lub zimną wodą: najlepsza jest letnia, przegotowana woda, którą można sobie na przykład przygotować poprzedniego dnia i rano tylko podgrzać potrzebną ilość.

Dobrym pomysłem jest regularne (raz w tygodniu w zupełności wystarczy) stosowanie peelingów, które oprócz złuszczania martwego naskórka także wygładzają skórę twarzy i odżywiają ją, dzięki czemu staje się widocznie gładsza. Istotne jest, by wybierać peelingi z bardzo małymi drobinkami ściernymi, bo to zapobiegnie ewentualnym podrażnieniom i złuszczy naskórek dużo skuteczniej niż peelingi gruboziarniste. Peelingi zwiększają także wchłanialność kosmetyków stosowanych po nich, tak więc warto po peelingu nałożyć głęboko nawilżającą i odżywiającą maseczkę. Sprawdź proponowane kosmetyki do oczyszczania cery.

Materiał partnera zewnętrznego

 

Sprawdź także

Kobieta śpiąca na poduszce

Dlaczego nocą powinnyśmy stosować mocniejsze kosmetyki?

Pielęgnacja skóry to złożony proces, który należy dostosować nie tylko do rodzaju i potrzeb skóry, …