vod na laptopie
Do działania VOD potrzebujesz właściwie tylko dostępu do internetu | fot.: materiał partnera

Oglądanie seriali przez VOD – jak się za to zabrać?

Jesteś miłośnikiem seriali? Jeśli tak, koniecznie sprawdź możliwości VOD – dzięki temu zyskasz dostęp do bogatej bazy tytułów, które w każdej chwili będą do Twojej dyspozycji!

Magia seriali znana od lat

Któż z nas nie był choć raz zafascynowany jakimś serialem i z wypiekami na twarzy nie czekał na kolejny odcinek? Cóż to za emocje, porywająca fabuła, niezwykli bohaterowie, nagłe zwroty akcji, a gdy myślisz, że to już koniec i nic Cię nie zaskoczy… następuje największe zaskoczenie dotychczas. Powodów, dla których kochamy seriale, jest cała masa. W ostatnich latach pojawiło się wyjątkowo dużo interesujących produkcji, a niektórzy z nas lubią przecież nadrabiać zaległości w serialach sprzed lat.

Najwięcej seriali do wyboru znajdziesz na platformach cyfrowych VOD. Video on demand, czyli filmy na życzenie, to rewolucyjna usługa, która już od dobrych kilka lat cieszy się w Polsce ogromną i wciąż jeszcze rosnącą popularnością. VOD seriale to świat, który jest w zasięgu Twojej ręki, wystarczy tylko wyciągnąć dłoń i przenieść się do krainy rozrywki dla całej rodziny. Tylko właśnie, jak się za to zabrać?

VOD seriale – jak je odkryć?

Na wstępie trzeba zacząć od tego, czym w ogóle są serwisy VOD i na czym polega ich działanie. Otóż to platformy, które pozwalają na oglądanie seriali, ale również filmów, dokumentów czy innych produkcji, online na dowolnie wybranym urządzeniu. Może być to Twój telewizor, ale także komputer, tablet czy nawet smartfon. Do działania VOD potrzebujesz właściwie tylko dostępu do internetu. Warto zauważyć, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii seriale możesz oglądać w doskonałej jakości dźwięku i obrazu. Nie bez przesady będzie porównanie VOD do prywatnego kina.

Korzyści związanych z korzystania z VOD jest znacznie więcej. Dzięki takiej usłudze samodzielnie wybierasz co i kiedy obejrzysz. Nie będziesz ograniczony do ramówki danego programu, Twój seans nie zostanie zakłócone przez reklamy. A jeśli będziesz potrzebował przerwy, po prostu naciśnij pauzę i przygotuj kolację czy zrób herbatę. W VOD jesteś nie tylko najważniejszym widzem, ale również dyrektorem własnego kina, który układa repertuar i decyduje o tym, co i kiedy może obejrzeć.

Zanim odkryjesz VOD seriale i inne produkcje dostępne online, trzeba również zauważyć, że tego typu serwisy są płatne. Oczywiście kwoty nie są wygórowane, a zdaniem ekspertów idea VOD poważnie zagraża dalszemu istnieniu kin w przeciągu najbliższych kilkunastu lat. Serwisy VOD najczęściej oferują jeden z dwóch sposobów rozliczenia – miesięczny abonament albo osobna opłata za wypożyczony tytuł. W pierwszym wariancie zyskujesz dostęp do całej biblioteki VOD, a określona kwota jest co miesiąc pobierana z Twojego konta. Drugie rozwiązanie polega natomiast na tym, że każdorazowo chcąc obejrzeć dany film czy serial, płacisz niewielką kwotę za jego wypożyczenie np. na 48 godzin. Warto zauważyć, że czasem dostęp do serwisów VOD możesz uzyskać w inny sposób. To możliwe np. podczas podpisywania umowy z nowym dostawcą usług telewizyjnych czy usług komórkowych, zazwyczaj możesz wtedy bezpłatnie korzystać z danej platformy przez np. 3 lub 6 miesięcy.

Materiał partnera

Sprawdź także

seriale czy kino

Czy seriale wykończą kina?

Seriale. Jeszcze nigdy nie były tak popularne jak teraz. Ze świecą szukać kogoś, kto ich …