salon kosmetyczny frezarka
W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz całą masę frezarek do wyboru – czym więc kierować się, aby kupić najlepszą? | fot.: materiał partnera

Czy wiesz, czym jest frezarka do paznokci?

Czym w zasadzie jest frezarka do paznokci i na czym polega jej działanie? Jakie frezy dobrać do frezarki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziesz w naszym poradniku!

Frezarka do skórek i paznokci

Frezarka do paznokci i skórek to sprzęt, który należy do raczej prostych w obsłudze, a jego użytkowanie pozwoli Ci przygotować wyjątkową stylizację paznokci – i to bez wychodzenia z domu. Oczywiście nie można nikomu mydlić oczu – początki z frezarką mogą okazać się nieco problematyczne. Jednak już po kilku próbach z pewnością będzie łatwiej. Tym bardziej, że przygotowanie całego manicure hybrydowego nie wymaga specjalnych umiejętności – właściwie wystarczą te same, co przy tradycyjnym manicure.

Do korzystania z frezarki konieczne są frezy, czyli specjalne nakładki do różnych powierzchni. Zależnie od wykonania frezy mają różnorodne przeznaczenie i działanie. Jeśli to możliwe, wybieraj frezarki i akcesoria do frezarki renomowanych marek. Korzystają one z nowocześniejszych technologii i lepszych materiałów, dzięki czemu oferują sprzęt wyższej jakości. Ma to szczególne znaczenie jeśli zamierzasz robić manicure nie tylko sobie.

Ujmując nieco ogólnie można stwierdzić, że frezarka do paznokci służy do kompleksowej pielęgnacji dłoni. Wśród zadań frezarki wymienia się m.in.:

 • skrócenie naturalnych lub sztucznych paznokci,
 • wymodelowanie płytki, aby nadać jej odpowiedni kształt, np. owalu, migdała czy prostokąta,
 • usunięcie skórek, odcisków i nagniotków,
 • usunięcie resztek starego żelu czy manicure,
 • polerowanie akrylu,
 • opiłowanie paznokci żelowych i akrylowych,
 • wykonanie wgłębień do mocowania ozdoby,
 • ściągnięcie manicure hybrydowego.

Co musisz wiedzieć o frezach?

Same frezy z wyglądu przypominają nieco wkłady do długopisu, które mają różne końcówki. Wybierając frezy do frezarki w pierwszej kolejności należy przyjrzeć się materiałom wykonania, gdyż to one w głównej mierze determinują przeznaczenie frezów. Zwykło uważać się, że najlepsze są frezy diamentowo-szafirowe. Bez trudu znajdziesz też frezy wykonane z innych materiałów. Do popularnych frezów zalicza się np.:

 • frezy mandrel – pozwalają na nałożenie nakładki ściernej o dowolnej gradacji,
 • frezy cylindryczne – pozwalają skracać paznokcie i nadawać im wybrany kształt,
 • frezy stożkowe – sprawdzają się w okolicach skórek,
 • frezy wrzecionowate – przystosowane do precyzyjnego usuwania fragmentów żelu i akrylu,
 • frezy igła – ściągają żel i akryl, a także matują progi tipsa, świetne do precyzyjnej pracy.

Nowa frezarka do paznokci – jak ją wybrać?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz całą masę frezarek do wyboru – czym więc kierować się, aby kupić najlepszą? Przede wszystkim pamiętaj, że frezarka powinna być lekka i dopasowana, dzięki czemu praca z nią będzie znacznie przyjemniejsza. Ponadto zwróć uwagę na to, czy urządzenie posiada pochłaniacz pyłów, który pochłania szkodliwe pyły wytwarzające się podczas pracy z paznokciem. Oprócz tego ważna jest także moc. Osoby początkujące powinny wybierać raczej frezarki o mniejszej mocy.

Materiał partnera

Sprawdź także

onycholiza

Onycholiza – jak rozpoznać zaburzenia struktury paznokcia

Zdrowe paznokcie są nie tylko estetycznym elementem naszej sylwetki, ale także odzwierciedleniem ogólnego stanu naszego …