piękne paznokcie
Zastanawiasz się, dlaczego pęka skóra wokół paznokci? Wbrew pozorom to powszechny problem natury estetycznej i zdrowotnej | fot.: stock.adobe.com

Pękająca skóra wokół paznokci — spieszymy na ratunek

Każda kobieta marzy o pięknych dłoniach — w końcu gładkie i wypielęgnowane są atrybutem  kobiecości. Nie zawsze jednak można ten efekt osiągnąć. Problemem jest bardzo sucha skóra wokół paznokci z tendencją do pękania. Chcesz poznać sprawdzone sposoby na uporanie się z tym problemem? Czytaj dalej!

Pękająca skóra wokół paznokci — przyczyny powstawania

Zastanawiasz się, dlaczego pęka skóra wokół paznokci? Wbrew pozorom to powszechny problem natury estetycznej i zdrowotnej. Szczególnie nasila się w momencie, kiedy niekorzystne warunki atmosferyczne, zwłaszcza gwałtownie rosnąca temperatura, oddziałują na dłonie.

Inne przyczyny łuszczącej się skóry wokół paznokci są następujące:

  • nieprawidłowo wykonany manicure;
  • przesuszenie lub przemoczenie paznokci;
  • obgryzanie paznokci lub skórek;
  • niedobór minerałów i witamin;
  • choroby, np. cukrzyca, AZS, łuszczyca, grzybica, zaburzenia endokrynologiczne.

Sucha pękająca skóra wokół paznokci wymaga odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ tworzące się zadry i drobne ranki narażone są na kontakt z patogenami, co może powodować zakażenie lub bardziej poważne choroby skóry wokół paznokci. W takich przypadkach pojawia się ból i zaczerwienienie.

Jak poradzić sobie z pękającą skórą wokół paznokci u rąk?

Aby uniknąć rogowacenia skóry wokół paznokci, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • mając kontakt z detergentami i innymi silnymi środkami chemicznymi należy stosować rękawiczki (zabezpieczają także przed przemrożeniem i wysuszającym działaniem wiatru);
  • wybierać delikatne, naturalne kosmetyki o pH 5,5 — takie produkty nie naruszają warstwy ochronnej skóry;
  • po myciu należy dokładnie osuszyć dłonie i stopy;
  • chronić skórę dobrze dobranym kosmetykiem, szczególnie tym z dodatkiem olejów, kwasu hialuronowego i witaminy E — tłuste i odżywcze kremy skutecznie niwelują problem z suchą skórą wokół paznokci.

Skuteczna pielęgnacja jest prowadzona systematycznie, a co więcej, dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie frezów.

Frezy na twardą skórę wokół paznokci — zalety ich stosowania

Frezy to jedno z narzędzi do stylizacji paznokci. Mają szerokie zastosowanie, a ich użytkowanie przynosi wiele korzyści.

Profesjonalne frezy do paznokci to nie tylko sposób na przygotowanie paznokci do manicure, ale przede wszystkim narzędzie do usuwania skórek. Za pomocą dobrze dobranej końcówki można wypolerować płytkę oraz usunąć twardą, zrogowaciałą i popękaną skórę wokół paznokci. Co więcej, frezy nadają się do usuwania modzeli i odcisków.

Frezarka jest sposobem na higieniczną i szybko wykonaną stylizację. Efektem jej użycia są estetyczne i zdrowo wyglądające dłonie bez pękającej skóry wokół paznokci.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

manicure w gabinecie kosmetycznym

Jak wybrać dobry salon manicure?

Z roku na rok stylizacja paznokci cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet, jak …