przeglądarka graficzna
Przeglądarki graficzne to programy, które należą do kategorii przeglądarek plików umożliwiających wyświetlanie zawartości plików graficznych zapisanych w innych aplikacjach w jednym z wielu formatów | fot.: stock.aodbe.com

Jak działa przeglądarka graficzna? Najważniejsze informacje

Zastanawiasz się, co to jest przeglądarka graficzna, do czego służy i jak działa? Chciałbyś dowiedzieć się więcej na jej temat? Przeczytaj poniższy artykuł.

Jak działa przeglądarka graficzna?

Przeglądarki graficzne to programy, które należą do kategorii przeglądarek plików umożliwiających wyświetlanie zawartości plików graficznych zapisanych w innych aplikacjach w jednym z wielu formatów. Dzięki przeglądarkom graficznym można m.in. wykonać edycję pliku, wyświetlić główne informacje o nim, a także wydrukować go. Najpopularniejsze przeglądarki grafik są wyposażone w podstawowe narzędzia do edycji, pozwalające m.in. na obracanie i odwracanie obrazów. Znane przeglądarki graficzne zawierają również narzędzia organizacyjne, przy pomocy których można stworzyć pokaz slajdów oraz zbudować katalog miniatur. Część przeglądarek graficznych nie posiada żadnych narzędzi edycyjnych i umożliwia wyłącznie otwieranie plików. Przeglądarki dostępne w sprzedaży różnią się od siebie m.in. liczba obsługiwanych formatów.

Jaką przeglądarkę graficzną wybrać?

Aby móc łatwo i wygodnie przeglądać obrazy i inne graficzne pliki, warto zaopatrzyć się w przeglądarkę graficzną. Oczywiście nie trzeba pozostawać przy tej systemowej, która nie oferuje zbyt wiele. Warto zainwestować zaawansowaną przeglądarkę grafik posiadającą wiele funkcji i gwarantującą ogromne możliwości.

Zastanawiasz się, jaką przeglądarkę grafik wybrać? Jesteś ciekaw, która cieszy się największą popularnością i uznaniem? Otóż jedną z najczęściej wybieranych przeglądarek graficznych jest IrfanView 4, cechująca się wyjątkową szybkością i prostotą. Służy ona do zastosowań niekomercyjnych. Posiada sporo innowacyjnych funkcji, których nie zawierają konkurencyjne programy. IrfanView to pierwsza na świecie przeglądarką z obsługą plików GIF, plików ICO zawierających dużą liczbę ikon oraz wielostronicowych plików TIFF. IrfanViewu umożliwia wycinanie i kadrowanie, przechwytywanie obrazów, wyszukiwanie plików, edycję wielostronicowych plików TIF, a także szybkie przeglądanie katalogów. Ponadto przeglądarka ta nie dokonuje żadnych modyfikacji rejestru bez wiedzy użytkownika.

Drugą bardzo popularną przeglądarką graficzną jest CADBro umożliwiająca edytowanie plików 3D, dodawanie do nich adnotacji oraz wykonywanie zaawansowanych analiz. Posiada ona czytelny interfejs i logiczny układ poleceń zapewniający wygodę użytkowania i zwiększający efektywność pracy. Interfejs przeglądarki graficznej CADBro został dostosowany do potrzeb i preferencji współczesnych projektantów.

Kolejną bardzo popularną przeglądarką graficzną jest 3D-Tool 15 pozwalająca na dogłębne analizowanie modeli CAD. Domyślnie wspiera ona formaty popularnych narzędzi takich jak Pro/ENGINEER, Autodesk Inventor czy CATIA. Ponadto umożliwia przeprowadzanie analizy geometrycznej i mechanicznej, włączając w to wybieranie i mierzenie pojedynczych elementów oraz rozkładanie skomplikowanych konstrukcji na części pierwsze. Przeglądarka graficzna 3D-Tool 15 pozwala także testować wiele istotnych parametrów m.in. grubość i wytrzymałość.

Wśród najpopularniejszych przeglądarek graficznych znajduje się również DWGSee DWG Viewer. Ta szybka i lekka przeglądarka jest przeznaczona do przeglądania, drukowania i pomiaru plików DWG/DWF/DXF. Umożliwia ona również porównywanie dwóch plików, publikowanie znaczników w formacie PDF oraz konwersje DWG do pliku JPG, GID i TIFF.

Gdzie można kupić przeglądarkę graficzną?

Zastanawiasz się, gdzie można kupić dobrą przeglądarkę graficzną? Według opinii dostępnych w internecie najlepsze przeglądarki grafiki dostępne są w sklepie Vebo, znajdziesz tam wszystkie z wyżej wymienionych przeglądarek, a także RadiAnt DICOM Viewer 2020, która również cieszy się dużym uznaniem wśród klientów. Wszystkie przeglądarki graficzne oferowane przez sklep Vebo dostępne są w atrakcyjnych cenach. Sprawdź sam i wybierz produkt dopasowany do swoich potrzeb i wymagań.

Materiał partnera