Stargirl
Główną bohaterką Stargirl jest Courtney Whitmore, niezbyt popularna licealistka, która pewnej nocy odkrywa w sobie supermoce | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Co warto obejrzeć wiosną na najpopularniejszych platformach VOD?

Nadeszła wiosna, a wraz z nią wysyp premier na najpopularniejszych platformach VOD. W tym roku streamingowi giganci wykazali się nie lada szczodrością – epidemia koronawirusa zachęca do zostania w domu i spędzania czasu przed telewizorem. Jeżeli gubisz się w natłoku premier, stworzyliśmy dla ciebie krótki przegląd wiosennych nowości z najpopularniejszych platform VOD.

Tyler Rake: Ocalenie (Netflix)

Tym razem Netflix postanowił rozpieścić wszystkich fanów kina akcji. Tyler Rake: Ocalenie to wysokobudżetowe widowisko z australijskim gwiazdorem Chrisem Hemsworthem w roli głównej. Tym razem znany z odgrywania Thora aktor wciela się w tytułowego najemnika, który zmierzy się z bezwzględnymi bandytami odpowiedzialnymi za porwanie syna barona narkotykowego. By wypełnić misję i uratować własną skórę Tyler Rake musi lawirować w przestępczym półświatku. Reżyser filmu, Sam Hargrave, postawił na intensywne, pełne rozmachu sceny akcji i liczne elementy humorystyczne, spośród których wyróżnia się ironiczny i zabawny główny bohater. Kto by pomyślał, że Netflix zabierze się za wysokobudżetowe kino akcji!

Tyler Rake
Tyler Rake to wysokobudżetowe widowisko z australijskim gwiazdorem Chrisem Hemsworthem w roli głównej | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Stargirl (HBO GO)

Kolejny już serial z uniwersum DC, tym razem skierowany do młodzieży i młodych dorosłych. Główną bohaterką Stargirl jest Courtney Whitmore, niezbyt popularna licealistka, która pewnej nocy odkrywa w sobie supermoce. Postanawia przybrać miano Stargirl i wydać wojnę amerykańskiej przestępczości. Dziewczyna szybko odkrywa, że znacznie lepiej działa się w grupie i rozpoczyna tworzenie drużyny superbohaterów, którzy zmierzą się z tajemniczym przeciwnikiem pragnącym zniszczyć USA. Choć fabuła serialu przypomina niedawny remake Młodych TytanówStargirl to idealny serial dla wszystkich fanów komiksów DC. Główna bohaterka to postać niezwykle ciepła i wzbudzająca sympatię, a uczynienie licealistów głównymi bohaterami wprowadza do serialu elementy typowych filmów o amerykańskiej szkole. Jeżeli szukasz czegoś lekkiego i przyjemnego, rozważ obdarzenie Stargirl kredytem zaufania!

Jojo Rabbit (Player.pl)

Szalona, nominowana do tegorocznych Oscarów komedia trafiła z ekranów kin wprost na platformę VOD Player.pl. Jojo Rabbit to doskonała pozycja dla fanów absurdalnego humoru i odważnych komedii, które nie boją się podejmować kontrowersyjnych tematów. Głównym bohaterem filmu jest młody Jojo, który wolne chwile spędza na uczeniu się w Hitlerjugend, a także na rozmowach ze swoim wymyślonym przyjacielem, którym jest… Adolf Hitler. Sytuacja zmienia się, gdy do miejscowości Jojo zbliża się front, a bohater odkrywa, że jego matka ukrywa w domu młodą, żydowską dziewczynę. Reżyser Jojo Rabbit, Taika Waititi, podchodzi do okrucieństw II wojny światowej z dużą dozą humoru, ale i wyczucia. Pomimo licznych żartów film przekazuje ważne wartości i uczy widzów o sile przyjaźni, która trwa ponad podziałami.

Choć w niniejszym przeglądzie zaprezentowaliśmy jedynie wybrane nowości z największych platform VOD, zachęcamy do samodzielnego zapoznania się z pełnym repertuarem wiosennych premier na Netflixie, HBO GO, Playerze oraz innych platformach streamingowych.

TBO

Sprawdź także

gabinet osobliwości

„Gabinet osobliwości Guillermo del Toro” – nowe oblicze grozy

„Gabinet osobliwości Guillermo del Toro” to serial, który ukazał się na platformie streamingowej Netflix pod …