Możliwości do zdobywania wiedzy są ogromne. Poza tradycyjnymi szkoleniami w miejscu pracy, można korzystać z wielu internetowych źródeł informacji | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

W jaki sposób podnieść poziom swoich umiejętności?

W pracy bardzo istotny jest ciągły rozwój, wpływa to pozytywnie nie tylko na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, ale również na samego pracownika. Zdobywanie nowej wiedzy sprawia, że osoba jest pewniejsza siebie, lepiej i szybciej wykonuje powierzone działania, a dodatkowo, dzięki możliwości rozwoju kompetencji znajduje nową motywację do działania. Obecnie bardzo łatwo jest zdobyć nową wiedzę, niezależnie czy we własnym zakresie czy w ramach szkoleń w miejscu pracy.

Szkolenia i warsztaty stacjonarne

Tradycyjnym sposobem podniesienia swoich umiejętności jest uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach. Wiele z nich organizowanych jest przez pracodawcę, który chcąc rozwijać swoje przedsiębiorstwo musi inwestować w kompetencje i wiedzę podwładnych. Na rynku istnieją specjalistyczne firmy, które zajmują się przygotowywaniem profesjonalnych szkoleń z różnych dziedzin. Przykładem takiej firmy jest: imperiumszkoleniowe.pl, które oferuje warsztaty i wykłady m.in. z programowania, Business Intelligence czy obsługi programów graficznych. Decydując się na poszerzanie wiedzy we własnym zakresie można skorzystać z darmowych szkoleń, proponowanych przez organizacje pomagające osobom na rynku pracy.

Filmy i tutoriale

Bardzo popularne są obecnie tutoriale czyli filmy instruktażowe, które pokazują i tłumaczą pewne umiejętności. Jest to świetne rozwiązanie do zdobywania nowych informacji zwłaszcza w takich dziedzinach jak projektowanie, design czy grafika. Najczęściej wspomniane video dostępne są na platformie YouTube. Ogromna liczba osób dzieli się nieodpłatnie swoją wiedzą z innymi. Jest to pewna forma samodoskonalenia i możliwość doskonalenia umiejętności przekazywania informacji. Poza tym, w internecie istnieje szeroka gama witryn z kursami i szkoleniami, które są darmowe, albo stosunkowo niedrogie, z których można z powodzeniem korzystać we własnym zakresie.

Platformy e-learningowe

Wygodnym rozwiązaniem dla firm jest platforma e-learningowa, na której znajduje się konkretna partia materiału z danej dziedziny. Pracownicy otrzymują hasło do swoich kont w witrynie i mogą w dowolnej chwili korzystać z dostępnych zasobów. Taka forma kursu bardzo dobrze sprawdza się np. w przypadku pakietu Office. Nie mniej jednak, na wspomnianej platformie mogą znajdować się różnotematyczne pomoce naukowe. Bardzo popularne jest używanie jej do nauki języka obcego.

Możliwości do zdobywania wiedzy są ogromne. Poza tradycyjnymi szkoleniami w miejscu pracy, można korzystać z wielu internetowych źródeł informacji. Ponad to, wiele użytecznych wiadomości znajduje się na blogach i portalach tematycznych, więc poszerzanie swojej wiedzy wcale nie jest tak skomplikowane jakby się mogło wydawać. Dodatkowo, poza wymienionymi wyżej źródłami wiedzy, zawsze pozostają zwykłe książki. Najważniejsze jest jednak to, by znaleźć w sobie motywację i chęć do podnoszenia kompetencji i umiejętności, co na rynku pracy jest aktualnie konieczne.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

perełki na yt

Perełki na YouTube. Kogo warto obserwować?

Istnieje serwis, na którym można znaleźć niemal wszystko dzięki kreatywnym twórcom, nierzadko poświęcającym swój czas, …