kobieta przekaz pieniężny
la wielu osób koszt, szybkość i regulacje są najważniejszymi elementami, które brane są pod uwagę, aby tym sposobem przesyłać pieniądze online | fot.: materiał partnera

Bezpieczne sposoby na przesyłanie pieniędzy za granicę

Wiele osób chcących po raz pierwszy przesłać pieniądze do innego kraju zastanawia się, jak to zrobić najprościej i najbezpieczniej. Dzięki postępowi technologicznemu, wysyłanie pieniędzy online stało się znacznie łatwiejsze, wygodniejsze i bardziej niezawodne niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto branża przekazów pieniężnych podlega ścisłym regulacjom. Wiele agencji i organów prawodawczych wydaje licencje firmom zajmującym się transferem pieniędzy, które sprawiają, że proces transferu pieniędzy podlega kontroli i ciągłemu rozwojowi. Ważne jest jednak, aby wybrać najlepszy dla siebie sposób przesyłania pieniędzy online, dlatego poniżej omawiamy najpopularniejsze metody wysyłania pieniędzy za granicę.

Przelewy bankowe

Przelewy bankowe są uważane za jeden z popularniejszych sposobów przesyłania pieniędzy. Tradycyjny przekaz pieniężny przechodzi z jednego banku do drugiego za pomocą sieci takiej jak Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) lub Fedwire. Gdy chcesz szybko wysłać lub odebrać pieniądze, przelew bankowy może być właściwą opcją. Przelewy bankowe są dość szybkie i generalnie niezawodne. Istnieją również przelewy między bankami, które odbywają się przez sieć Automated Clearing House (ACH). Dlatego jeśli przelew internetowy „nie przechodzi”, to przyczyną tego jest najczęściej błąd ludzki, więc zawsze upewnij się, że prawidłowo wpisałeś wszystkie dane.

Usługi przekazów pieniężnych online

Innym sposobem przesyłania pieniędzy na całym świecie jest korzystanie z usług firm zajmujących się przelewami online. Dla wielu osób koszt, szybkość i regulacje są najważniejszymi elementami, które brane są pod uwagę, aby tym sposobem przesyłać pieniądze online. Internetowe przekazy pieniężne online dają użytkownikom skuteczny, prosty i niezawodny sposób na przesyłanie pieniędzy za granicę lub w obrębie danego kraju.

Twoim zadaniem jest wybór usługi przekazu pieniężnego, która w jak najlepszy sposób spełni twoje oczekiwania i potrzeby. Pośrednicy stosują zasady i procedury, takie jak identyfikacja ze zdjęciem i numer weryfikacyjny do śledzenia transakcji (MTCN), aby upewnić się, że pieniądze są wysyłane do właściwej osoby. Przelewów można dokonać za pomocą platformy internetowej lub aplikacji mobilnej (dostępnej w  App Store i Google Play), aby uczynić te procedurę jeszcze łatwiejszą.

Międzynarodowe zamówienia pieniężne

Międzynarodowe zamówienia pieniężne to kolejny prosty sposób wysyłania pieniędzy za granicę. Aby przesłać pieniądze, nadawca musi dostarczyć dowód tożsamości ze zdjęciem, podpis i inne dane. Zamównia pieniężne podlegają mniejszej ilości regulacji niż przelewy bankowe i usługi przekazów pieniężnych, więc niosą ze sobą większe ryzyko oszustwa. Międzynarodowe przelewy pieniężne są bezpieczniejsze niż gotówka lub czeki, ponieważ nie zawierają one informacji bankowych i są trudniejsze do kradzieży niż gotówka.

Gotówka

Chociaż gotówka jest coraz rzadziej wykorzystywana, w niektórych przypadkach nadal może być bardzo wygodne wysyłanie pieniędzy i ich odbieranie w gotówce. Dlatego przekazy gotówkowe to kolejny sposób na przesłanie pieniędzy do innego kraju. Jeśli masz jakąś ilość gotówki, którą chcesz podzielić się z kimś mieszkającym za granicą, to wystarczy tylko znaleźć najbliższą lokalizację pośrednika płatności, aby na miejscu przesłać pieniądze łatwo i szybko.

Materiał partnera

Sprawdź także

doradca finansowy

Czym zajmuje się doradca finansowy? 

Doradca finansowy w Białymstoku to specjalista, który zajmuje się pomaganiem klientom w zarządzaniu ich finansami. …