Zespół podczas spotkania
Ostatnie lata to stały wzrost liczby przeprowadzonych zmian sprzedawców wśród firm. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Firmy i gospodarstwa domowe zmieniają sprzedawcę gazu

Zmiana sprzedawcy w gazu to możliwość wygenerowania oszczędności dla każdego z nas. Oferty dostępne na rynku są kierowane do wielkopowierzchniowych przedsiębiorstw, małych lokalnych firm, na gospodarstwach rolnych i domowych kończąc.

Zmiana sprzedawcy w gazu to możliwość wygenerowania oszczędności dla każdego z nas. Oferty dostępne na rynku są kierowane do wielkopowierzchniowych przedsiębiorstw, małych lokalnych firm, na gospodarstwach rolnych i domowych kończąc. Liberalizacja rynku daje ogromną szansę na oszczędności. Nie dziwne zatem rosnąca liczba osób i firm, która zdecydowała się na zmianę sprzedawcy gazu. Jak wygląda ten proces?

Zmiana sprzedawcy gazu w firmie

Ostatnie lata to stały wzrost liczby przeprowadzonych zmian sprzedawców wśród firm. Jest to spowodowane dużymi różnicami w ofertach tzw. alternatywnych sprzedawców gazu. Sprzedawcy dają możliwość podpisania dopasowanej do potrzeb przedsiębiorstwa umowy, nie tylko pod kątem ceny za 1 kWh gazu ziemnego, ale także formy czy też czasu na opłacenie rachunku. Ciekawym rozwiązaniem są także oferty umożliwiające tzw. prognozowane płatności za gaz rozliczane np. co pół roku. Dzięki temu firmy zużywające w okresie zimy lub sezonu produkcyjnego większe ilości gazu płacą stałą cenę za gaz ziemny przez cały rok, bez konieczności regulowania wysokich rachunków w kolejnym miesiącu, kiedy często FV od klientów do których dostarczamy produkty jeszcze nie zostały opłacone.

Zmiana sprzedawcy gazu w domu

Na początku wzrost liczby zmian dotyczył tylko odbiorców instytucjonalnych i przedsiębiorstw. Głównie ze względu na pełne uwolnienie cen w tym segmencie rynku. Jednak od kilku lat również klienci indywidualni znacząco ożywili się w tej tematyce i zaczęli chętniej podejmować decyzję o zmianie sprzedawcy gazu. Gaz wykorzystywany jest często jako sposób ogrzewania w domu, ponieważ jest relatywnie coraz tańszym źródłem i dostępnym w większej liczbie gmin w Polsce każdego roku. Obsługa instalacji jest łatwa i wygodna, co również wpływa na zainteresowanie instalacjami wykorzystującymi gaz ziemny. Od kiedy pojawiła się możliwość zmiany sprzedawcy gazu, gospodarstwa domowe mogą zaoszczędzi na rachunkach za gaz około 8-10%. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest podjęcie kroków w kierunku podpisania umowy z nowym dostawcą błękitnego paliwa.

Porównywarka cen prądu  i gazu

Przebieg zmiany sprzedawcy gazu

W obu przypadkach – firmy i gospodarstwa domowego wygląda to bardzo podobnie. Na początku trzeba wybrać odpowiednią ofertę i skontaktować się z firmą, od której chcemy kupować gaz ziemny. Po zapoznaniu się propozycją sprzedawcy możemy zawrzeć z nim umowę i przekazać mu pełnomocnictwo. Dzięki temu proces zmiany dostawcy będzie dopilnowany przez nowo wybraną firmę. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy pilnować terminów. Co najważniejsze jest to w pełni darmowy proces, który wymaga od nas jedynie rozeznania w rynku. Jak dokonać takiego rozeznania? Polecamy skorzystać ze strony OptimalEnergy.pl na której znajduje się porównywarka cen gazu, artykuły dotyczące sprzedaży gazu i przede wszystkim opinie osób, które z usług wydawać się może mało znanych w Polsce firm już skorzystały. Dzięki temu wybór najlepszej dla nas oferty będzie zdecydowanie łatwiejszy i bardziej komfortowy.

Materiał partnera zewnętrznego