wizytówka z kodem QR
W dzisiejszych czasach wszyscy doskonale wiedzą, do czego służą kody QR, i chętnie z nich korzystają | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesne wizytówki z kodem QR – czy warto?

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważnym elementem identyfikacji wizualnej firmy są wizytówki. Ten pozornie niewielki szczegół ma znaczący wpływ na budowanie świadomości marki, a także jest istotny z punktu widzenia marketingu. Na jakie wizytówki warto się zdecydować w 2023 roku? Dowiesz się z naszego artykułu.

Nowoczesne wizytówki online z kodem QR – przyszłość zaczyna się dziś

Świadomy przedsiębiorca zawsze musi dotrzymywać kroku nowoczesnym technologiom. Tym samym warto zwrócić uwagę na innowacyjne wizytówki z kodem QR. Wydaje się, że tradycyjny druk to coś, co stoi w opozycji do technologii cyfrowej. Nic bardziej mylnego. Te dwa rozwiązania mogą się skutecznie uzupełniać.

W dzisiejszych czasach wszyscy doskonale wiedzą, do czego służą kody QR, i chętnie z nich korzystają. Kod QR to kwadratowy piktogram, który należy zeskanować telefonem. Zeskanowany kod QR przekierowuje użytkownika w określone miejsce w sieci, jak na przykład: adres strony www, łącze do produktu w sklepie internetowym, zdjęcie, zakładka „Kontakt” na stronie internetowej. Klient nie musi więc tracić czasu na szukanie twojej firmy w sieci.

Co więcej – informacje z takiej wizytówki można od razu zapisać w telefonie (jako vCard). Klient nie zgubi więc danych kontaktowych, nawet jeżeli gdzieś zawieruszy papierową wizytówkę. Jak zatem widać – jest to doskonałe uzupełnienie klasycznej wizytówki.

Druk wizytówek online – jak wybrać odpowiedni projekt wizytówki?

Wizytówki są dostępne w różnych wariantach. Są to przede wszystkim:

  • Wizytówki klasyczne – są to znane wszystkim wizytówki w formie prostokątnego bileciku. Tak naprawdę wybór jest ogromny. Możesz zdecydować się na zaokrąglone lub prostokątne rogi, wybierać spośród kilkunastu szlachetnych papierów (aż 16 rodzajów podłoża, fakturowane i barwione w masie), folii matowej, błyszczącej lub soft touch, lakierowania lub pokrycia lakierem UV. Takie wizytówki można zadrukować z obu stron i umieścić na nich wspomniany kod QR.
  • Wizytówki składane – są to drukowane w klasycznym rozmiarze (85 x 55 lub 90 x 50 mm) składane wizytówki. Mimo że jest w nich więcej miejsca, to są łatwe w przechowywaniu. Z powodzeniem umieścisz na nich wszystko, co tylko zechcesz: dane kontaktowe, ale także hasła reklamowe, zdjęcie, mapkę, zachętę do kontaktu oraz kod QR. Co istotne, możesz zadrukować wszystkie cztery strony wizytówki.
  • Wizytówki premium – tego rodzaju wizytówki to luksusowy produkt, przy którego produkcji stosuje się różne uszlachetnienia. Mogą być pokryte matową folią, posrebrzane lub pozłacane. Możliwe jest dodatkowe zabezpieczenie druku, papier ozdobny czy zastosowanie wypukłego lakieru UV 3D.

Aby zamówić wydruk wizytówek, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Intuicyjny w obsłudze konfigurator pozwoli stworzyć projekt wymarzonej wizytówki, uwzględniając różne warianty wydruku. Dostępne są gotowe wzory wizytówek, natomiast bez problemu przygotujesz także własny projekt. Druk cyfrowy umożliwia wyprodukowanie nawet niewielkich nakładów. W związku z tym zamówisz wizytówki w nakładach od 50 do 5000 sztuk.

Jak zatem widać – możliwości są w zasadzie nieograniczone. Wybierając odpowiedni model wizytówki, weź pod uwagę specyfikę branży i charakter twojej działalności. Nie bez znaczenia jest też docelowa grupa odbiorców. Dla przykładu: producent luksusowych kosmetyków powinien wybrać elegancką wizytówkę o prostym designie. Ponadto projekt wizytówki musi być zgodny z ogólną koncepcją identyfikacji wizualnej marki. Pamiętaj, by zastosować tę samą gamę kolorystyczną co przy innych projektach graficznych.

Materiał partnera zewnętrznego