Caldwell
Cena gotowej spółki nie wynosi dużo więcej niż zsumowane koszty założenia nowej spółki. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Spółka w jeden dzień, czyli nowa moda na zakładanie biznesu

Każdy przedsiębiorca, który chce zacząć swoją własną działalność, musi wybrać odpowiednią formę prowadzenia działalności. Zwykła działalność gospodarcza to nie jedyne rozwiązanie. Coraz większe grono przedsiębiorców skłania się ku wyborowi spółek z o.o., spółek akcyjnych lub komandytowych. Ten sposób prowadzenia działalności ma wiele plusów, ale wiąże się z koniecznością zgromadzenia większej ilości dokumentów niż w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej. Na szczęście jest sposób, który pozwoli mieć gotową spółkę już w jeden dzień.

Czas rejestracji spółki

Czas zarejestrowania spółki może wynosić w Polsce nawet do kilkunastu tygodni! Należy bowiem pamiętać o tym, że nie liczy się sam czas dokonania wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, ale także czas potrzebny na otrzymanie numerów NIP, REGON, a także czas na zgłoszenie działalności do VAT i VAT-EU. Proces kompletowania wszystkich tych dokumentów jest bardzo długi, a często sąd odrzuca wniosek, który jest niekompletny – wtedy cały proces rejestracji spółki zaczyna się od nowa.

Nie każdy przedsiębiorca może sobie jednak pozwolić na tak długie czekanie! W sytuacjach, kiedy chcesz postarać się o dopłaty, wystartować w przetargu, czy złożyć wniosek o leasing liczy się szybkie założenie działalności. Nie zapominajmy też o tym,  w XXI wieku dużą rolę odgrywa internet i nowoczesne technologie. To, czym zainteresowani są konsumenci, zmienia się niezwykle szybko. Virale, powiedzonka czy produkty, które były na topie jeszcze w ubiegłym miesiącu, teraz mogą być uważane za nudne. Właśnie dlatego wielu przedsiębiorców nie może sobie pozwolić na czekanie – wiedzą oni, że aby zyskać, muszą działać szybko!

Spółka w jeden dzień

Zakup spółki to rozwiązanie bardzo popularne szczególnie zagranicą. W Polsce dopiero zaczyna być częściej poruszanym tematem, ale warto się na to rozwiązanie zdecydować. Kupno gotowych spółek na wiele zalet, poznaj je wszystkie!

1. Rejestracja bez problemów.

Gotowa spółka jest legalnie zarejestrowana w KRS, do jej założenia przygotowano wszystkie potrzebne dokumenty. Taka spółka musi zostać tylko przekazana osobie, która ją zakupi. Warto dodać, że firmy zajmujące się sprzedażą spółek zazwyczaj mają przygotowanych kilka różnorodnych opcji, dzięki czemu można wybrać tę, najlepiej dopasowaną do własnych potrzeb.

Gotowe spółki często mają dodatkowe licencje lub koncesje, dzięki temu mogą od razu zacząć działalność – podpowiada ekspert firmy konsultingowej Caldwell. – To doskonała opcja dla osób, które chcą zacząć prowadzić działalność z dnia na dzień.

2. Szybkie przekazanie.

Zakup spółki to jedno, ale ile trwa jej przekazanie? Dokładnie tyle, ile wizyta u notariusza! Przygotowanie wszystkich formalności związanych z przekazaniem spółki nie trwa zazwyczaj więcej niż dwa dni. Sprawy związane z przekazaniem spółki można załatwić zarówno u firmy na miejscu, jak i zrobić to na odległość lub przez pełnomocnika. Pozwala to wybrać najwygodniejszą opcję.

3.Spółka indywidualnie dopasowana.

W dowolnym momencie po zakupie spółki można zmienić dane w KRS. Nazwa Ci nie odpowiada? A może chcesz zmienić rodzaj działalności według klasyfikacji PKD? Jeśli chcesz wprowadzić zmiany już na początku, to wiele firm sprzedających spółki oferuje także wprowadzenie takich modyfikacji.

Warto jednak pamiętać o tym, że zmiany wprowadzone do KRS potrzebują zatwierdzenia, a ten proces może się przedłużyć. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest przede wszystkim wyszukanie już idealnie dopasowanej do naszych potrzeb spółki.

4. Odpowiedni staż.

Lepiej wybierać spółki z długim stażem, czy takie, które dopiero co powstały? Wiele zależy od powodów zakupu spółki. Jeśli liczy się dla Ciebie tylko czas, to nie musisz martwić się stażem. Jeśli jednak potrzebujesz spółkę, która posłuży Ci na przykład do wystartowania w przetargu, to bardzo często staż jest kluczowym elementem.

Jeśli kupujesz spółkę od zaufanej firmy, to nie musisz się obawiać nawet tych spółek, które mają kilkuletni staż – są one wolne od przykrych niespodzianek.

Czy warto kupić spółkę?

Odpowiedź na pytanie, czy warto kupić spółkę, jest oczywista – tak! Cena gotowej spółki nie wynosi dużo więcej niż zsumowane koszty założenia nowej spółki. W biznesie liczy się przede wszystkim szybkie wejście na rynek, więc zakup gotowej spółki jak najbardziej jest opłacalny. Nic dziwnego, że to rozwiązanie staje się w Polsce coraz popularniejsze!

Materiał partnera zewnętrznego