Musical Bodo w teatrze Imka
W musicalu "Bodo" wykorzystane są fakty biograficzne jednego z najpopularniejszych gwiazd okresu międzywojnia | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Warszawska premiera musicalu Bodo

Już we wtorek, 7 czerwca, w Teatrze Imka odbędzie się warszawska premiera musicalu „Bodo”. Rolę tytułowego Eugeniusza Bodo odegra Dariusz Kordek. Musical został wyprodukowany w wielkopolskim Rawiczu, gdzie pracuje reżyser, Dariusz Taraszkiewicz. Partnerem projektu jest m.in. Egurrola Dance Studio.

W musicalu „Bodo” wykorzystane są fakty biograficzne jednego z najpopularniejszych gwiazd okresu międzywojnia. W stworzonym przez Danutę i Lecha Kujawińskich oraz Dariusza Taraszkiewicza scenariuszu można odszukać przede wszystkim najpopularniejsze piosenki z repertuaru Bodo. Zamiarem autorów było pokazanie również słabszych stron bycia „celebrytą” w okresie dwudziestolecia międzywojennego. W spektaklu zawarte jest rozwiązanie zagadki tajemniczej śmierci artysty.

Musical został wyprodukowany w wielkopolskim Rawiczu, w którym dyrektorem Domu Kultury jest Dariusz Taraszkiewicz, aktor i reżyser, spod którego ręki wyszły takie spektakle teatralne jak „Oskar i Pani Róża” w Teatrze ARKA we Wrocławiu, „Listy miłosne” w Teatrze radiowym, „Zamknięty świat” w warszawskim Teatrze Kamienica czy „Pippi” musical w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

– Udało nam się zaangażować pierwszoplanowych aktorów, którzy tworzą jakość przedstawienia. Jednak na uwagę zasługuje fakt, że nasza musicalowa opowieść o Bodo powstała w Rawiczu, czyli mieście o wiele mniejszym od Warszawy, Wrocławia czy Poznania. Moim celem jest pokazanie, że takie miasta jak Rawicz mają ogromny potencjał i mogą wytworzyć kulturę, która jest na takim samym poziomie jak projekty powstające w najlepszych polskich teatrach – tłumaczy Dariusz Taraszkiewicz.

Eugeniusza Bodo zagra Dariusz Kordek, aktor z artystycznym życiorysem przypominającym losy pierwowzoru (teatr, musical, film). Obok niego sześcioro utalentowanych tancerzy, którzy wystąpią w choreografii Agnieszki Brańskiej, zaśpiewają i wykonują zadania aktorskie.

– Chciałbym, żeby poza dostarczeniem rozrywki, nasz spektakl niósł przestrogę – nigdy nie wiemy, co czeka nas jutro. Dbajmy i doceniajmy „dziś”, i jeżeli jest ono spokojne, za wszelką cenę próbujmy ten stan utrzymać – dodaje Taraszkiewicz.

Dariusz Kordek znany z ról w filmach, m.in. Młode wilki, Sztos, Poranek Kojota czy 1920 Bitwa warszawska. Na małym ekranie aktor wystąpił m. in. w Lekarzach, Prawie Agaty, Komisarz Alex czy Na dobre i na złe.

Musical wyprodukowany przez Dom Kultury w Rawiczu wystawiany jest na scenach w różnych zakątkach Polski. Ogólnopolska prapremiera odbyła się 13 lutego 2016 r. w rawickim Domu Kultury.

Głowni sponsorzy musicalu to rawicki RFWW Rawag Sp. z o.o. oraz Fundacja Skene Pro Arte, a partnerem projektu jest Egurrola Dance Studio.

@Newseria

Sprawdź także

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara – czyli miłość, która nie mogła się udać

Ta historia wydarzyła się naprawdę: on, największy w historii baron narkotykowy i ona – ambitna …