Wystrój wnętrz komercyjnych

Wnętrza komercyjne są szczególnym rodzajem wizytówki. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wnętrza komercyjne są szczególnym rodzajem wizytówki. Im bardziej dopracowane i urządzone z większym przepychem, kunsztem oraz stylem tym większa chluba dla firmy.

Wnętrza komercyjne czyli jakie?

To nic innego jak wnętrza gdzie mieszczą się siedziba firmy i biura. Jednak najbardziej w tym wypadku zwraca się uwagę na takie pomieszczenia jak hole, sale spotkań czy poczekalnie. Do takich wnętrz zaliczymy też zarówno gabinet szefa jak i salę konferencyjną.

Gdzie wita się gości i przyjmuje kontrahentów

Miejsce do spotkań z osobami z zewnątrz powinno być urządzone ze smakiem, ale bez zbytniego przepychu. Tak aby odwiedzający mógł bez problemu skupić się na rozmowie, a nie rozpraszać. Dobrym dodatkiem będą w każdym wypadku rośliny. Zalecane są żywe, ale we wnętrzach z małym dostępem do światła dziennego trzeba postawić na sztuczne drzewka czy kwiaty.

Bądź widoczny

Minimalizm we wnętrzach nawet typowo firmowych powoli ustępuje miejsca indywidualizmowi. Od klasycznego po przytulne kąty w stylu boho z miękkimi sofami i bardzo ciepłymi kolorami. Wszystko zależy od specyfiki branży, która w jednym wypadku wymaga niezmąconego profesjonalizmu, a w drugiej wszystko działa na uczuciach.

Jak ważny jest wizerunek

Obecnie wystrojem komercyjnych wnętrz zajmują się profesjonalne firmy, mają one też lepsze rozeznanie jeśli chodzi o dobór elementów oraz dostawców jak chociażby hurtownie dekoracji świątecznych czy okolicznościowych. Dzięki temu szybciej uda im się stworzyć odpowiednią aranżację. Chodzi nie tylko o harmonijny zestaw wszystkich elementów, ale dobranie ich pod względem kolorów oraz zgrabne połączenie z logiem firmy. Fajnie to można obserwować w placówkach sieci telefonii komórkowych. Każdy z nich ma inny kolor, a wspominając o charakterystycznym fiolecie wszyscy widzą o kim mowa.

Harmonia wnętrza

Tak ważny jest dlatego w firmach spójny przekaz między wnętrzem, logiem i całokształtem promocji firmy. W związku z czym nie można zlecić wystroju wnętrza komuś, kto nie potrafi tego połączyć w zgrabną i elegancką całość, przy okazji nie bazując na sztampowych projektach spotykanych praktycznie w każdym biurowcu. Dlatego wnętrza z prostoty minimalizmu przechodzą przeobrażenia. Coraz więcej w nich widać indywidualnych preferencji i dodatków.

Wystrój wnętrz komercyjnych to coś więcej niż sam prosty design. Urządzając je należy nie tylko wziąć pod uwagę specyfikę branży i wszystkie aspekty z tym związane, ale też osobisty styl właściciela. To nie ma być bezosobowe wnętrze świadczące o zasobności portfela, ale pełen wyczucia zgrane harmonijnie miejsce do pracy i rozmowy. Dlatego ważne aby było ono urządzone z charakterem, tworząc klimat sprzyjający właścicielowi.

Ciekawe inspiracje dostępne na blogu sklepu Bomm.pl pod adresem https://www.bomm.pl/pl/blog/.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

plakat salon boho

Projekty plakatowe DIY: Dodawanie artystycznych akcentów do twojej przestrzeni mieszkaniowej

Wnętrza naszych domów, są odzwierciedleniem naszej osobowości i gustów. Dlatego tak ważne jest, aby tworzyć …