filmy dla nastolatków
Jeśli masz wolny wieczór i chciałbyś go spędzić z filmem przyjemnym i relaksującym, który jednocześnie nie sprawi, że wszystkie szare komórki znikną z twojego mózgu, śmiało sięgnij po któryś tytuł z listy | fot.: Fotolia

Film dla młodzieży? 3 idealne propozycje

Przygotowany przez nas zestaw trzech młodzieżowych filmów pozwoli na wspólny relaks i sprawi że wieczór, nieważne, spędzony samotnie czy w gronie znajomych, stanie się świetną zabawą i pouczającym przeżyciem. 

Sztuka dorastania

Film w reżyserii Gavina Wiesena opowiada historię nastoletniego outsidera Georga. Chłopak, któremu niezwykła wrażliwość utrudnia wejście w dorosłość, a problemy w domu sprawiają, że rzuca szkołę i przestaje zależeć mu na wszystkim innym. Wszystko zmienia się gdy poznaje ekscentryczną Sally. Nastolatka sprawia, że życie Georga wywraca się do góry nogami, nagle chłopak postanawia podjąć jeszcze jedną próbę w walce o swoje marzenia. Należałoby dodać, że w filmie występuje Emma Roberts, aktorka znana z wielu serii młodzieżowych. Do fabuły i bohaterów należy dodać muzykę, która doskonale wpasowuje się w klimat filmu, ciekawą tematykę oscylującą między malarstwem i sztuką. Wszystko powyższe i mamy przepis na doskonały wieczór z dużą dozą zabawy i śmiechu.

Całkiem zabawna historia

„Its kind of funny story” to film z gatunku psychologicznych. Mamy tutaj dorastającego młodego człowieka z problemami, szpital psychiatryczne, ekscentrycznych bohaterów drugoplanowych i … śmiechu po pachy. Film jest bowiem komedią, ukazującą schorzenia natury psychologicznej z przymrużeniem oka. Nie mamy tu jednak styczności z klasycznym wyszydzaniem, wszystko podane jest ze smakiem i sporą dozą dystansu. Produkcja bez wątpienia przypadnie do gustu nie tylko nastolatkom ale także starszym widzom, którym pozwoli lepiej zrozumieć problemy współczesnej młodzieży. „Całkiem zabawna historia” należy do tych filmów, które jednocześnie wzruszą i rozbawią do łez, a czas poświęcony na seans na pewno nie będzie czasem zmarnowanym.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Trzeci film można zaliczyć do gatunku przygodowych. Bez wątpienia przypadnie do gustu fanom filmów o Harrym Potterze bowiem jest jego luźnym prequelem, mamy też tutaj kontakt z kilkoma postaciami doskonale znanymi z serii Rowling. Akcja filmu rozpoczyna się w roku 1926, główny bohater – Newt Skamander przebywający w Nowym Jorku staje się świadkiem kilku niespodziewanych wydarzeń m.in. ucieczki kilku niesamowitych stworzeń do świata ludzi, który czarodziejami nie są. Zjawiska, których Newt jest świadkiem, stawiają go w obliczu nie lada wyzwania i stanowią zagrożenie zarówno dla magicznego jak i tego zwyczajnego świata. Fantastyczny film pozwoli choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i jeszcze raz udać w podróż do świata magii i czarodziejstwa, tak dobrze znanego nam z filmów J.K. Rowling.

Jeśli masz wolny wieczór i chciałbyś go spędzić z filmem przyjemnym i relaksującym, który jednocześnie nie sprawi, że wszystkie szare komórki znikną z twojego mózgu, śmiało sięgnij po któryś tytuł z listy.

GDO

Sprawdź także

Żandarm i kosmici

Klasyka kina francuskiego. Te filmy warto obejrzeć w pierwszej kolejności

Kino francuskie cieszy się ogromnym zainteresowanie od ponad 100 lat. To w tym kraju, pod …