Pikantni
„Pikantni” to opowieść o dwóch parach, przygniecionych nieco szarą codziennością i znudzonych rutyną | fot.: materiał partnera

Najlepsze, polskie komedie teatralne – na co warto się wybrać w 2022 roku?

Spektakle teatralne od lat cieszą się dużą popularnością wśród wielbicieli rozrywki na wysokim poziomie. Teatr to nie miejsce, w którym wystawia się wyłącznie podniosłe sztuki, oparte na dziełach sprzed kilkuset lat. To również cały szereg lekkich i przyjemnych w odbiorze przedstawień, które mają za zadanie poprawę nastroju widza i dostarczenie mu rozrywki na wysokim poziomie. 2022 rok przyniesie cały szereg ciekawych propozycji teatralnych. Na szczególną uwagę zasługują komedie, dające możliwość odreagowania napięć ostatnich miesięcy i zanurzenie się w całkiem nowym świecie. Podpowiadamy więc, na jakie spektakle warto wybrać się w ciągu następnych kilkunastu tygodni.

Przedstawiamy zestawienie najciekawszych naszym zdaniem komedii teatralnych. Więcej informacji na temat komedii teatralnych, stand-upów i występów kabaretowych, a także występów i koncertów ulubionych artystów znaleźć można na stronie Adria Art.

Teatr dla dorosłych

Spojrzenie z przymrużeniem oka na własne problemy i niedociągnięcia wymaga zazwyczaj sporego dystansu do otaczającej rzeczywistości. Sprawdzianem dla umiejętności śmiania się z posiadanych przywar będzie z pewnością komedia „Nerwica natręctw”. Na deskach teatru spotkają się pacjenci wybitnego psychiatry, zmagający się przeróżnymi problemami – chorobą Tourette’a, arytmomanią, nozofobią, palilalią i nerwicą natręctw. Niekontrolowane przeklinanie, przeliczanie każdego fragmentu rzeczywistości, powtarzanie zdań i niemożność nadepnięcia na linie to mieszanka, która – wbrew pozorom – doprowadza do wybuchów śmiechu. Zwłaszcza, gdy pacjenci, pozostawieni samym sobie, zaczynają samodzielnie leczyć swoje problemy. Na scenie pojawią się m.in. Karolina Sawka, Artur Barciś i Rafał Królikowski. Obsada gwarantuje sukces spektaklu, który będą mogli obejrzeć pełnoletni widzowie.

Nerwica natręctw
Sprawdzianem dla umiejętności śmiania się z posiadanych przywar będzie z pewnością komedia „Nerwica natręctw” | fot.: materiał partnera

Dla wielbicieli teatru po 18-tym roku życia przygotowano również inną komedię. „Pikantni” to opowieść o dwóch parach, przygniecionych nieco szarą codziennością i znudzonych rutyną. W celu przełamania uciążliwej monotonii, postanawiają oni wykorzystać znany portal randkowy, co prowadzi do emocjonujących zmian w życiu bohaterów. Mnogość charakterów i poglądów tworzy swoistą mozaikę postaw, determinujących działania każdej z postaci. To z kolei, w połączeniu z wartką akcją i błyskotliwymi dialogami, składa się na wybitną komedię teatralną, opartą na poważnych refleksjach, dotyczących nowoczesnych małżeństw. Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan i Mikołaj Krawczyk postarają się, by czas spędzony w teatrze pozwolił widzom oderwać się od rzeczywistości i wywołał niekontrolowane salwy śmiechu wśród uczestników spektaklu.

Kryminalne zagadki na deskach teatru

Porwanie
„Porwanie” to opowieść o bohaterze, którego widmo bankructwa skłania do niekonwencjonalnych rozwiązań | fot.: materiał partnera

A może coś dla wielbicieli zagmatwanych zagadek z kryminalnym zacięciem? „Porwanie” to opowieść o bohaterze, którego widmo bankructwa skłania do niekonwencjonalnych rozwiązań. Bo jak inaczej nazwać uprowadzenie syna ministra, obwinianego za kłopoty finansowe głównego bohatera? Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że życie pisze różne scenariusze, które rzadko odpowiadają rzeczywistym planom i oczekiwaniom. Kryminalna intryga, nieprzewidywalne zwroty akcji i humor na najwyższym poziomie – tego wszystkiego mogą spodziewać się widzowie „Porwania”. Wśród gwiazdorskiej obsady wymienić można Barbarę Kurdej-Szatan, Antoniego Pawlickiego i Artura Barcisia, który również reżyseruje spektakl. To gwarancja sukcesu i dobrej zabawy nawet dla najbardziej wybrednych widzów.

Przyjaźń niejedno ma imię

Dobrze się kłamie
„Dobrze się kłamie” to opowieść o tajemnicach, jakie skrywają telefony komórkowe | fot.: materiał partnera

Na koniec dwa spektakle o przyjaźni, która przybierać może różne oblicza. „Dobrze się kłamie” to opowieść o tajemnicach, jakie skrywają telefony komórkowe. SMSy i facebookowe powiadomienia obnażają skrywane sekrety i wprowadzają zamęt w dotychczasowe relacje grupy przyjaciół. A wszystko to w otoczce dobrego humoru i refleksji nad stanem dzisiejszej przyjaźni. Na deskach teatru staną Olga Bołądź, Piotr Grabowski i Wojciech Zieliński, by bawić widzów zaskakującymi dialogami i ciekawą historią.

Wiesz że wiem
„Wiesz, że wiem” to wyśmienity obraz relacji między przyjaciółmi, którzy przypadkiem dowiadują się, co myślą o nich najbliższe osoby | fot.: materiał partnera

O kłamstwach i sekretach opowiada również komedia „Wiesz, że wiem”. To wyśmienity obraz relacji między przyjaciółmi, którzy przypadkiem dowiadują się, co myślą o nich teoretycznie najbliższe osoby. I choć prawda mija się z oczekiwaniami, znajomi postanawiają zabawić się swoim kosztem. Mistrzowska intryga obnaży nieszczerych przyjaciół, a niebezpieczna gra będzie świetną rozrywką dla zgromadzonej w teatrze widowni. Leszek Lichota i Ilona Wrońska zadbają, by każdy widz opuścił salę z uśmiechem na twarzy.

Komedie teatralne to idealna propozycja dla wszystkich, którzy w teatrze poszukują rozrywki, uśmiechu i elementu zaskoczenia, wykreowanego przez zdolnych reżyserów i scenarzystów. Warto zobaczyć przynajmniej część z propozycji, by przekonać się na własnej skórze, że 2022 r. przynieść może sporo niekontrolowanych wybuchów śmiechu, tak potrzebnych nam wszystkich w dzisiejszych czasach.

OLI

Sprawdź także

Żandarm i kosmici

Klasyka kina francuskiego. Te filmy warto obejrzeć w pierwszej kolejności

Kino francuskie cieszy się ogromnym zainteresowanie od ponad 100 lat. To w tym kraju, pod …