kobiece fantasy
Koniecznie należy poznać najlepsze serie fantasy i autorów, którzy w ostatnich latach wyróżnili się swoją twórczością i nieustannie zdobywają nowych fanów | fot.: stock.adobe.com

Najciekawsze współczesne serie fantasy napisane przez kobiety 

Niewiele jest  na świecie osoby, która nie słyszałaby o „Władcy Pierścieni”, przygodach Geralta z Rivii czy serii o Harrym Potterze. To gatunkowe powieści, które zdobyły rzesze fanów na całym świecie. Jednak co do zaoferowania ma współczesna fantastyka. Serie fantasy, które miały premierę w ostatnich latach, również mają szanse, aby dołączyć do tych kultowych powieści.  Koniecznie należy poznać najlepsze serie fantasy i autorów, którzy w ostatnich latach wyróżnili się swoją twórczością i nieustannie zdobywają nowych fanów.

Pasjonujący romans w intrygującym świecie — seria „Z krwi i popiołu” Jennifer L. Armentrout

W Polsce do tej pory zostały wydane dwa tomy tego cyklu – „Krew i popiół” oraz „Królestwo ciała i ognia”. Premiera trzeciego tomu „Korona ze złoconych kości” w Polsce miała swoją premierę 26 października. Jennifer L. Armentrout stworzyła charyzmatycznych bohaterów. Poppy to silna postać kobieca, która jest Panną, wybraną przez bogów. Mimo wielu zakazów, które izolują ją od innych, Poppy w przebraniu wymyka się na zewnątrz, aby poznać potrzeby poddanych. Podczas jednej z eskapad poznaje Hawke’a, który po czasie zostaje jej strażnikiem. Między dwójką bohaterów rodzi się zakazany romans, który jest pełen pasji, ale także niechęci. Poppy przez całą fabułę poznaje siebie, ale także świat, który nie jest takim, jak ją uczyli. Czytelnicy powinny być zachwyceniu możliwością odkrywania kłamstw razem z główną bohaterką. Bez problemu również powinni wyobrazić sobie zarówno świat, jak i miejsca, w których bohaterka przebywa. Każdy kolejny tom odkrywa coraz więcej kłamstw i pozwala dokładniej poznać ten świat przedstawiony, stworzenia, które w nim żyją i rolę, którą grają w nim główni bohaterowie. Nie jest to tak oczywisty romans, jak z początku może się wydawać.

Śledztwo w towarzystwie jednego z Siedmiu Grzechów Głównych — trylogia „Królestwo Nikczemnych” Kerri Maniscalco

Dwa z trzech tomów serii zostały wydane w Polsce, a premiera trzeciej części prawdopodobnie odbędzie się jeszcze w tym roku. „Królestwo Nikczemnych” to historia o zemście. Młoda czarownica, Emilia poprzysięgła sobie zemstę na zabójcy swojej siostry. Nie spodziewała się jednak, że pomagać jej w tym będzie jeden z Książąt Piekieł, Pan Gniewu. Relacja bohaterów na początku jest pełna wzajemnej niechęci i braku zaufania, ale wraz z trwaniem śledztwa zbliżają się do siebie. Dziewczyna dowiaduje się, że jej siostra miała zostać żoną Pana Pychy, jednak ktoś nie chce za wszelką cenę do tego dopuścić. Kerri Maniscalco oddała doskonale atmosferę słonecznej Sycylii i połączyła ze zbrodnią, magią i mrokiem, dzięki czemu powstała powieść o niesamowitym klimacie, który czytelnik zapamięta na długo.

Polując na słowiańskie demony — seria „Żniwiarz” Paulina Hendel 

Rodzima mitologia jest bardzo często traktowana po macoszemu, a w niczym nie ustępuje ona mitologii greckiej czy rzymskiej. Seria „Żniwiarz” liczy pięć tomów, a w każdym z nich czytelnik może poznać bestie ze słowiańskiej mitologii oraz sposoby ich zwalczania. Również znajduje się wyjaśnienie, skąd pochodzi wiele znanych do dziś przesądów oraz obrzędów. Elementy wierzeń słowiańskich to jedyna rzecz, która wyróżnia książki Pauliny Hendel. Niesamowicie intrygujący jest koncept żniwiarzy — osób (ich dusza jest nieśmiertelna), które chronią ludzi przed demonami. Teoretycznie żniwiarza nie można zabić, gdyż umrze wyłącznie jego ciało, a jego dusza powróci z nowym wcieleniu. Ciekawym zabiegiem jest to, że wraz z nowym ciałem zmienia się osobowość takiej postaci, co możemy obserwować na kartach powieści. Całej populacji obrońców ludzi grozi niebezpieczeństwo — ktoś odkrył sposób, aby na zawsze unicestwić ich duszę. Feliks i Magda robią wszystko, aby temu zapobiec i zapewnić bezpieczeństwo ludzkości.

To tylko kilka z niesamowitych historii i światów, które czytelnik może poznać. Takich powieści jest więcej, a różnorodność tematach, które poruszają najlepsze serie fantasy, jest ogromna. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie — i miłośnicy odrębnych od naszej rzeczywistości światów, i fani powieści, w których świat magiczny przeplata się ze światem rzeczywistym.

KWO

Sprawdź także

skołowani premiera

„Skołowani” – uroczysta premiera z udziałem gwiazd [foto]

W warszawskim kinie Muranów odbyła się uroczysta premiera komedii pozytywnie romantycznej „Skołowani” z udziałem twórców …