Kortez wrażliwiec
Kortez jest postacią, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych współczesnych polskich twórców | By Makary [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

Kortez – wielki wrażliwiec

Wrażliwość wydaje się być cechą tyle niemodną, co wręcz niepożądaną. We współczesnym świecie sukces odnoszą najczęściej pewni siebie, znający swoją wartość i głośno, a zarazem stanowczo rozpychający się łokciami. Ci, którzy z dystansem przyglądają się poczynaniom społeczeństwa, mimo wielu zalet, wciąż często pozostają niezauważeni. Na szczęście pozostały jeszcze dziedziny, w których wrażliwość wygrywa i pozwala dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Ostatnim objawieniem wrażliwości muzycznej okazał się Kortez, który co rusz zachwyca nas swoim spokojem, podejściem do życia i wspaniałymi tekstami.

Kariera Korteza

Kortez, a właściwie Łukasz Federkiewicz urodził się w Krośnie 29 lat temu. Zdobył wykształcenie muzyczne, potrafi grać na trzech instrumentach: pianinie, puzonie oraz gitarze. Najczęściej możemy go usłyszeć podczas gry na pianinie w czasie swoich koncertów, gdzie ze skupieniem i zamkniętymi oczami śpiewa swoje utwory. Kortez uczestniczył w castingach do jednego z polsatowskich programów muzycznych typu talent show (Must be the Music), ale uzyskując po równo dwa głosy za i przeciw, nie otrzymał możliwości prezentowania swoich możliwości w kolejnych odcinkach. Jednak jego występ został zauważony przez jednego z producentów,który zachwycony naturalnością artysty, zaproponował mu współpracę. Pierwsze utwory Korteza m.in. „Zostań” szturmem zdobyły pierwsze miejsca listy przebojów radiowej Trójki, a artysta dał się poznać szerszemu gronu słuchaczy.

Niektórych może dziwić, ze twórca tego pokroju, mimo wykształcenia muzycznego, zarabiał na życie w wielu miejscach, które delikatne mówiąc  nie mają nic wspólnego z artystycznym światem. Kortez pracował jako pracownik budowlany i ochroniarz, co- jak sam twierdzi- nie przynosiło mu satysfakcji. Zawsze, bez względu na aktualne położenie i miejsce pracy, był pochłonięty swoją muzyczną pasją. Rozcierał tynki, natomiast w głowie wciąż tworzył nowe melodie i układał teksty piosenek. Zmiłowanie do muzyki oraz wytrwałość w dążeniu do celu, spowodowały że Kortez znalazł się na szczycie polskiej sceny oraz znalazł wiernych fanów swojej twórczości.

Kortez prywatnie

Prywatnie artysta mówi o silnej więzi ze swoją matkę, dla której zresztą stworzył jedną z najpiękniejszych piosenek. Sam jest też ojcem. Aktualna sytuacja życiowa artysty znajduje odzwierciedlenie w jego utworach, co łatwo można zauważyć w śpiewanych przez niego tekstach. Temperament i usposobienie Korteza przekładają się również na klimat koncertów, które są bardzo kameralne i nastrojowe. Wielka wrażliwość Korteza to jego niewątpliwy atut, który potęgują skromność i niezwykła autentyczność oraz pasja do muzyki.

JCH

Sprawdź także

dziewczyna WWO

Wysoka wrażliwość – charakterystyka nowego pojęcia w dziedzinie psychologii

Wysoka wrażliwość jest cechą oraz zespołem cech wrodzonych, determinujących sposób odczuwania, myślenia i funkcjonowania w …