Kortez wrażliwiec
Kortez jest postacią, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych współczesnych polskich twórców | By Makary [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

Kortez – wielki wrażliwiec

Wrażliwość wydaje się być cechą tyle niemodną, co wręcz niepożądaną. We współczesnym świecie sukces odnoszą najczęściej pewni siebie, znający swoją wartość i głośno, a zarazem stanowczo rozpychający się łokciami. Ci, którzy z dystansem przyglądają się poczynaniom społeczeństwa, mimo wielu zalet, wciąż często pozostają niezauważeni. Na szczęście pozostały jeszcze dziedziny, w których wrażliwość wygrywa i pozwala dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Ostatnim objawieniem wrażliwości muzycznej okazał się Kortez, który co rusz zachwyca nas swoim spokojem, podejściem do życia i wspaniałymi tekstami.

Kariera Korteza

Kortez, a właściwie Łukasz Federkiewicz urodził się w Krośnie 29 lat temu. Zdobył wykształcenie muzyczne, potrafi grać na trzech instrumentach: pianinie, puzonie oraz gitarze. Najczęściej możemy go usłyszeć podczas gry na pianinie w czasie swoich koncertów, gdzie ze skupieniem i zamkniętymi oczami śpiewa swoje utwory. Kortez uczestniczył w castingach do jednego z polsatowskich programów muzycznych typu talent show (Must be the Music), ale uzyskując po równo dwa głosy za i przeciw, nie otrzymał możliwości prezentowania swoich możliwości w kolejnych odcinkach. Jednak jego występ został zauważony przez jednego z producentów,który zachwycony naturalnością artysty, zaproponował mu współpracę. Pierwsze utwory Korteza m.in. „Zostań” szturmem zdobyły pierwsze miejsca listy przebojów radiowej Trójki, a artysta dał się poznać szerszemu gronu słuchaczy.

Niektórych może dziwić, ze twórca tego pokroju, mimo wykształcenia muzycznego, zarabiał na życie w wielu miejscach, które delikatne mówiąc  nie mają nic wspólnego z artystycznym światem. Kortez pracował jako pracownik budowlany i ochroniarz, co- jak sam twierdzi- nie przynosiło mu satysfakcji. Zawsze, bez względu na aktualne położenie i miejsce pracy, był pochłonięty swoją muzyczną pasją. Rozcierał tynki, natomiast w głowie wciąż tworzył nowe melodie i układał teksty piosenek. Zmiłowanie do muzyki oraz wytrwałość w dążeniu do celu, spowodowały że Kortez znalazł się na szczycie polskiej sceny oraz znalazł wiernych fanów swojej twórczości.

Kortez prywatnie

Prywatnie artysta mówi o silnej więzi ze swoją matkę, dla której zresztą stworzył jedną z najpiękniejszych piosenek. Sam jest też ojcem. Aktualna sytuacja życiowa artysty znajduje odzwierciedlenie w jego utworach, co łatwo można zauważyć w śpiewanych przez niego tekstach. Temperament i usposobienie Korteza przekładają się również na klimat koncertów, które są bardzo kameralne i nastrojowe. Wielka wrażliwość Korteza to jego niewątpliwy atut, który potęgują skromność i niezwykła autentyczność oraz pasja do muzyki.

JCH

Sprawdź także

nocne teatralia strachy

Sztuka myśli alternatywnie, czyli 15 Nocne Teatralia Strachy już wkrótce!

Sztuka niejedno ma oblicze. Doskonale wiedzą to ci, którzy z pasją odkrywają jej rozmaite wymiary …