Wybieramy miejsce zabudowy piekarnika

Piekarniki dostępne są w różnych rozmiarach, aby mogły zostać idealnie dopasowane do każdej koncepcji wystroju wnętrza. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Piekarnik elektryczny to sprzęt AGD, który powinien być obecny w każdej właściwie urządzonej oraz zaprojektowanej kuchni. Dawniej piekarniki do zabudowy umieszczane były głównie pod płytą grzewczą, na dolnym poziomie zabudowy kuchennej. Dziś odchodzi się jednak od tej praktyki, instalując piekarnik na wyższym poziomie, co znacznie ułatwia jego obsługę oraz przygotowywanie potraw. Jakie miejsce w kuchni najlepiej wybrać na umieszczenie piekarnika, aby korzystanie z niego było zawsze wygodne i bezpieczne?

Piekarniki do zabudowy, które podkreślą unikalny wystrój każdej kuchni

Wszystkie piekarniki do zabudowy marki Siemens z serii iQ700 to innowacyjne urządzenia, których wysokiej klasy design stanowi idealne dopełnienie wystroju każdej kuchni. Do ich stworzenia wykorzystano najlepsze materiały, w tym szlachetną stal, eleganckie szkło oraz elementy ozdobne nadające urządzeniom jeszcze bardziej luksusowego charakteru. Piekarniki dostępne są w różnych rozmiarach, aby mogły zostać idealnie dopasowane do każdej koncepcji wystroju wnętrza.

Jeśli chodzi o piekarnik do zabudowy, wymiary urządzenia powinny być starannie dopasowane do dostępnego w kuchni miejsca oraz istniejącej już w tym pomieszczeniu zabudowy. W małych pomieszczeniach doskonale odnajdzie się piekarnik kompaktowy Siemens iQ700 CB635GBS3, którego wysokość wynosi zaledwie 45 cm. Piekarnik Siemens do zabudowy HB676G5S6 to z kolei urządzenie o standardowych wymiarach wyposażone dodatkowo w nowoczesną funkcję Home Connect umożliwiającą sterowanie jego pracą z poziomu urządzeń mobilnych. Pozwala to na wygodną obsługę piekarnika z dowolnego miejsca w mieszkaniu.

Pionowo czy poziomo? Jak umieścić piekarnik elektryczny do zabudowy?

Piekarniki Siemens do zabudowy to urządzenia zaprojektowane po to, aby nie tylko umożliwić osiąganie jak najlepszych rezultatów pieczenia w domowym zaciszu, ale także znacząco zmniejszyć wysiłek wkładany w przygotowywanie posiłków. Piekarniki do zabudowy marki Siemens to bowiem sprzęt, który może zostać umieszczony zarówno w poziomej, jak i pionowej zabudowie kuchennej.

Horyzontalne linie dominują dziś głównie w wystroju nowoczesnych, zgodnych z najnowszymi trendami w kuchniach. Idealnie do takich pomieszczeń będą pasowały piekarniki do zabudowy marki Siemens z serii iQ700. Umieszczone w wysokich szafkach, pozwalają na wygodne korzystanie z ich funkcjonalności bez konieczności schylania się oraz doskonale skomponują się z wystrojem każdej kuchni, w której dominuje poziomy układ mebli.

Dobrym rozwiązaniem zarówno do nowoczesnych, jak klasycznie urządzonych kuchni jest także umieszczenie piekarników Siemens z serii iQ700 w zabudowie pionowej. Dzięki takiemu układowi, urządzenia do pieczenia i podgrzewania potraw (piekarnik i mikrofala) będą mogły zostać zainstalowane w jednej, wysokiej szafce kuchennej, tzw. słupku. Takie rozmieszczenie pozwoli zaoszczędzić dostępną w pomieszczeniu przestrzeń oraz umożliwi wygodną obsługę urządzeń.

Jaki piekarnik do zabudowy warto wybrać?

Właściwe umieszczenie piekarnika w kuchni oraz jego design to nie jedyne elementy mające bezpośredni wpływ na satysfakcję jego użytkowania. Dobry piekarnik elektryczny powinien charakteryzować się także wysoką funkcjonalnością, którą są w stanie zaoferować jedynie najlepsze urządzenia tego typu, aktualnie dostępne w sprzedaży.

Kuchnia w stylu industrialnym
Dobry piekarnik elektryczny powinien charakteryzować się wysoką funkcjonalnością, którą są w stanie zaoferować jedynie najlepsze urządzenia tego typu, aktualnie dostępne w sprzedaży. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Znakomitym przykładem jest wyposażony w termoobieg 4D piekarnik Siemens do zabudowy z serii iQ700 HB676G5S6, którego działanie opiera się na innowacyjnej technologii silnika wentylatora. Zapewnia on idealne rozprowadzanie ciepła po całym wnętrzu urządzenia, bez względu na to, czy pieczemy na dolnym, górnym, środkowym, czy też na wszystkich poziomach jednocześnie.

Ponadto, piekarnik Siemens HB676G5S6 wyposażony jest w technologię cookControl Plus w postaci wbudowanej książki kucharskiej. Zawarte w niej automatyczne programy pieczenia gwarantują perfekcyjne przygotowanie nawet najbardziej wymagających dań przy minimum wysiłku ze strony użytkownika. Wystarczy wybrać danie oraz wprowadzić jego wagę, a piekarnik Siemens zajmie się całą resztą gwarantując najlepsze osiągalne w domowych warunkach rezultaty pieczenia.

2 w 1, czyli piekarnik z mikrofalówką

Doskonałym sposobem na zaoszczędzenie cennego miejsca w kuchni jest mikrofalówka z piekarnikiem, która łączy w sobie funkcjonalność obu urządzeń. Piekarnik z mikrofalą do zabudowy marki Siemens doskonale sprawdzi się zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie nie ma wystarczająco dużo przestrzeni na umieszczenie dwóch odrębnych urządzeń tego typu.

Funkcja varioSpeed dostępna w piekarnikach z kuchenką mikrofalową iQ700 HM678G4S1 marki Siemens pozwala skrócić czas potrzebny na przygotowanie potraw nawet o 50%. Technologia czyszczenia pyrolitycznego activeClean sprawia z kolei, że urządzenie samo się czyści, pozwalając nam oszczędzić czas oraz siły potrzebne do utrzymania sprzętu w czystości.

Nowoczesne pieczenie przy użyciu pary wodnej

Piekarnik parowy do zabudowy to urządzenie, które pozwala nie tylko na pieczenie potraw przy użyciu wysokiej temperatury, ale także na polepszenie ich walorów smakowych za pomocą pary wodnej. Funkcja pieczenia parowego świetnie sprawdza się do przygotowywania domowych wypieków, pieczywa, pizzy oraz dań mięsnych, które dzięki dodatkowi pary wodnej będą lekko wilgotne w środku oraz smakowicie chrupiące na zewnątrz.

Zbliżenie na piekarnik Siemens
Wszystkie innowacyjne technologie zastosowane w nowoczesnych piekarnikach marki Siemens sprawiają, że przygotowywanie domowych potraw staje się nie tylko łatwiejsze, ale i bardziej komfortowe | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Piekarnik parowy do zabudowy Siemens pulseSteam iQ700 HN678G4S6 z mikrofalą to nowoczesne urządzenie, wyposażone w dotykowy wyświetlacz TFT Plus, który zapewnia mu unikalny wygląd oraz prostą i intuicyjną obsługę. O doskonałe rezultaty pieczenia dbają z kolei specjalne, wbudowane czujniki: termosonda Plus oraz bakeSensor, które wykrywają gotowość potrawy do podania.

Wszystkie innowacyjne technologie zastosowane w nowoczesnych piekarnikach marki Siemens sprawiają, że przygotowywanie domowych potraw staje się nie tylko łatwiejsze, ale i bardziej komfortowe. Możliwość instalacji poszczególnych urządzeń zarówno w pionie, jak i w poziomie pozwala dostosować ich układ do projektu kuchni oraz znacznie podnieść wygodę ich obsługi.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

meble kuchenne na wymiar

Meble na wymiar sposobem na stworzenie kuchni marzeń

Meble kuchenne mają ogromny wpływ na wystrój wnętrza, jego funkcjonalność. Przy aranżacji kuchni warto mieć …