Okulary Ray Ban na plaży
Włoska firma Ray Ban od wielu lat wiedzie prym wśród marek produkujących okulary. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Okulary Ray Ban – dlaczego warto je kupić?

Włoska firma Ray Ban od wielu lat wiedzie prym wśród marek produkujących okulary. Produkty tej  firmy są jednymi z najczęściej kupowanych na całym świecie i wiążą się z niebywałym prestiżem. Najbardziej znane modele – Aviator i Wayfarer stały się już kultowymi produktami, na których wzorują się inne marki. Okulary Ray Ban można zauważyć na twarzach wielu gwiazd i celebrytów, noszą je zarówno dzieci, jak i dorośli. Co sprawia, że produkty Ray Ban są tak popularne i chętnie kupowane?

Nowoczesny i ponadczasowy design

Już od czasów ukazania się pierwszych modeli, okulary Ray Ban uważane były za niezwykle modne i nowoczesne. Marka wydając nowe egzemplarze, za każdym razem odpowiada na trendy panujące na wybiegach modowych. Mimo wszystko, włoski producent stawia na klasykę i uniwersalność. Wygląd danego modelu dopracowywany jest w najmniejszym szczególe, tak, aby większość osób wyglądała w nich dobrze i czuła się z nimi komfortowo. Przez to okulary Ray Ban są ponadczasowe. Świadczyć o tym może popularny model Wayfarer, który został wydany już w latach pięćdziesiątych. Pomimo upływu lat i zmieniających się trendów, jest on stale noszony przez miliony ludzi na całym świecie i nadal prezentuje się znakomicie zarówno w swobodnych, jak i eleganckich stylizacjach. Dużym atutem jest również szeroki wybór kolorystyczny. Każda osoba, bez względu na wiek czy płeć, bez problemu znajdzie dla siebie idealny model.

Funkcjonalność i ochrona

Poza unikatową stylistyką, Ray Ban stawia przede wszystkim na funkcjonalność produktów. Już sama nazwa firmy może o tym świadczyć – w języku angielskim słowo ,,ray’’ oznacza promień, a ,,ban’’ – banowanie, blokowanie. Głównym zadaniem okularów przeciwsłonecznych Ray Ban jest skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV. Dlatego każdy model wyposażony jest w filtr UV400 lub filtr polaryzacyjny oraz w specjalną soczewkę, która absorbuje aż 85% światła widzialnego. Dzięki temu okulary skutecznie chronią oczy podczas słonecznych dni. Poza tym każdy model jest odpowiednio wyważony, aby nosił się wygodnie i nie spadał z nosa podczas noszenia.

Popularność i prestiż

Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban od lat widoczne są na ulicach, jak i w kolorowych czasopismach. Popularność zyskały w Hollywood, gdzie zostały zaprezentowane przez gwiazdy amerykańskiego kina w popularnych filmach. Madonna, Marilyn Monroe, Bob Dylan czy Brad Pitt to tylko niektóre znane nazwiska, które upodobały sobie modele Ray Banów. Wiele gwiazd światowego formatu chętnie pokazuje się w klasycznych modelach, dlatego okulary mogą być uważane za dość luksusowy towar. Na taką opinię wpływa również ich cena, która znacznie przewyższa kwoty oferowane przez popularne sieciówki. Jednak w porównaniu z produktami renomowanych domów mody, okulary Ray Ban są przystępne cenowo. W tym wypadku wyższa kwota wiąże się z funkcjonalnością i gwarancją satysfakcji przez długie lata.

Jak widać na popularność marki Ray Ban wpływa kilka ważnych czynników. Nie bez powodu okulary stale zyskują nowych fanów na całym świecie. Wysoka funkcjonalność idzie w parze z nowoczesnym i ponadczasowym designem. Producent poza okularami przeciwsłonecznymi tworzy także okulary korekcyjne oraz wysokiej jakości pokrowce i futerały, więc każdy znajdzie dla siebie coś dobrego. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji modele Ray Ban potrafią przetrwać dekadę, dlatego warto zainwestować w taką, pozornie drogą, ale porządną parę okularów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

okulary na książce

Gdzie warto kupować okulary?

Okulary dawno przestały pełnić funkcję wyłącznie użytkową, stały się również stylowym dodatkiem, który podkreśla styl. …