Okulary Ray Ban na plaży
Włoska firma Ray Ban od wielu lat wiedzie prym wśród marek produkujących okulary. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Okulary Ray Ban – dlaczego warto je kupić?

Włoska firma Ray Ban od wielu lat wiedzie prym wśród marek produkujących okulary. Produkty tej  firmy są jednymi z najczęściej kupowanych na całym świecie i wiążą się z niebywałym prestiżem. Najbardziej znane modele – Aviator i Wayfarer stały się już kultowymi produktami, na których wzorują się inne marki. Okulary Ray Ban można zauważyć na twarzach wielu gwiazd i celebrytów, noszą je zarówno dzieci, jak i dorośli. Co sprawia, że produkty Ray Ban są tak popularne i chętnie kupowane?

Nowoczesny i ponadczasowy design

Już od czasów ukazania się pierwszych modeli, okulary Ray Ban uważane były za niezwykle modne i nowoczesne. Marka wydając nowe egzemplarze, za każdym razem odpowiada na trendy panujące na wybiegach modowych. Mimo wszystko, włoski producent stawia na klasykę i uniwersalność. Wygląd danego modelu dopracowywany jest w najmniejszym szczególe, tak, aby większość osób wyglądała w nich dobrze i czuła się z nimi komfortowo. Przez to okulary Ray Ban są ponadczasowe. Świadczyć o tym może popularny model Wayfarer, który został wydany już w latach pięćdziesiątych. Pomimo upływu lat i zmieniających się trendów, jest on stale noszony przez miliony ludzi na całym świecie i nadal prezentuje się znakomicie zarówno w swobodnych, jak i eleganckich stylizacjach. Dużym atutem jest również szeroki wybór kolorystyczny. Każda osoba, bez względu na wiek czy płeć, bez problemu znajdzie dla siebie idealny model.

Funkcjonalność i ochrona

Poza unikatową stylistyką, Ray Ban stawia przede wszystkim na funkcjonalność produktów. Już sama nazwa firmy może o tym świadczyć – w języku angielskim słowo ,,ray’’ oznacza promień, a ,,ban’’ – banowanie, blokowanie. Głównym zadaniem okularów przeciwsłonecznych Ray Ban jest skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV. Dlatego każdy model wyposażony jest w filtr UV400 lub filtr polaryzacyjny oraz w specjalną soczewkę, która absorbuje aż 85% światła widzialnego. Dzięki temu okulary skutecznie chronią oczy podczas słonecznych dni. Poza tym każdy model jest odpowiednio wyważony, aby nosił się wygodnie i nie spadał z nosa podczas noszenia.

Popularność i prestiż

Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban od lat widoczne są na ulicach, jak i w kolorowych czasopismach. Popularność zyskały w Hollywood, gdzie zostały zaprezentowane przez gwiazdy amerykańskiego kina w popularnych filmach. Madonna, Marilyn Monroe, Bob Dylan czy Brad Pitt to tylko niektóre znane nazwiska, które upodobały sobie modele Ray Banów. Wiele gwiazd światowego formatu chętnie pokazuje się w klasycznych modelach, dlatego okulary mogą być uważane za dość luksusowy towar. Na taką opinię wpływa również ich cena, która znacznie przewyższa kwoty oferowane przez popularne sieciówki. Jednak w porównaniu z produktami renomowanych domów mody, okulary Ray Ban są przystępne cenowo. W tym wypadku wyższa kwota wiąże się z funkcjonalnością i gwarancją satysfakcji przez długie lata.

Jak widać na popularność marki Ray Ban wpływa kilka ważnych czynników. Nie bez powodu okulary stale zyskują nowych fanów na całym świecie. Wysoka funkcjonalność idzie w parze z nowoczesnym i ponadczasowym designem. Producent poza okularami przeciwsłonecznymi tworzy także okulary korekcyjne oraz wysokiej jakości pokrowce i futerały, więc każdy znajdzie dla siebie coś dobrego. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji modele Ray Ban potrafią przetrwać dekadę, dlatego warto zainwestować w taką, pozornie drogą, ale porządną parę okularów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

twarzowe okulary

Fascynująca historia okularów

Okulary to przedmiot, w którego posiadaniu znajduje się dziś niemal każdy człowiek. Niektórzy korzystają nawet …