Teatr IMKA odwołuje plany repertuarowe

. Na scenie IMKI widzowie mogą oglądać Iwonę Bielską, Magdę Cielecką, Magdę Boczarską, Piotra Adamczyka, Jana Peszka, Jana Frycza, Marka Kalitę | fot.: Fotolia

Jak poinformował na swojej stronie teatr IMKA, z powodu wycofania się sponsora strategicznego, scena będzie funkcjonowała do końca bieżącego roku. Pod znakiem zapytania stają więc zaplanowane na przyszły rok premiery, m.in.: Faust, Wiedźmin czy Testosteron.

Pomimo znaczących oszczędności, w budżecie brakuje około 3 milionów złotych:

– Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której nie będziemy w stanie pokryć naszych zobowiązań względem aktorów i twórców współpracujących z teatrem. – mówi Tomasz Karolak, założyciel i dyrektor artystyczny IMKI – Podjęliśmy też trudne kroki związane z restrukturyzacją zespołu. Robimy wszystko, aby uratować naszą scenę. Niestety bez pozyskania sponsora nie przetrwamy. Na naszą działalność w sezonie potrzebujemy co najmniej 3 mln złotych.

Do końca roku zaplanowane są jedynie przedstawienia festiwalowe: Wesele, Król Ubu Dziady.

Wśród komentarzy pojawiających się po opublikowaniu oświadczenia, padają głosy dotyczące zaangażowania Karolaka w kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego jako możliwą przyczynę wycofania się kluczowego sponsora.

Sprawdź także

Chłopcy grający w piłkę nożną

5 pomysłów na Dzień Dziecka w domu

Zastanawiasz się, jakie atrakcje na Dzień Dziecka możesz przygotować, by cała rodzina świetnie się bawiła? …