Jutro premiera płyty Sary Blasko

Eternal Return to piąty album Sary Blasko | fot.: materiały prasowe

Eternal Return to piąty album w karierze australijskiej wokalistki Sary Blasko, który w Polsce ukaże się 11 marca. Płytę zapowiada  singiel I wanna be your man. W warstwie muzycznej album zawiera odwołania do retro-dźwięków inspirowanych starymi syntezatorami. Wydawcą płyty w Europie jest Mvka Music Limited., za dystrybucję odpowiada Warner Music Polska.

 Przy produkcji tego albumu byłam szczególnie zainteresowana starymi syntezatorami, których nie używałam od kilku lat. Wiele moich ulubionych albumów popowych jest opartych właśnie na tego rodzaju brzmieniach – mówi Sarah Blasko.

Inspiracje do nagrania nowego albumu Sarah czerpała m.in. od takich muzyków jak: Gary Numan, Diana Ross, Michael Jackson, Paul McCartney czy Bruce Springsteen.

Wspomniani artyści towarzyszyli mi przez wiele lat, w zasadzie dorastałam razem z ich muzyką. Myślałam o Tinie Turner, kiedy śpiewałam utwór Beyond. Może nikt inny tego nie usłyszy, ale to właśnie była dla mnie inspiracja – mówi artystka.

Teledysk I wanna be your man można zobaczyć tutaj:

Autorką tekstów znajdujących się na Eternal Return jest sama wokalistka.

Jestem bardzo otwarta na emocje. To jest album o miłości, o przeżyciach, których doświadczyłam.

W przeważającej części przekaz utworów jest ujmująco prosty. Słowa Blasko są bezpośrednie, wyraziste emocjonalnie, szczere i poetyckie.

Za produkcję albumu Eternal Return odpowiada Burke Reid we współpracy z Davidem Huntem, Benem Fletcherem i Nickiem Walesem.

Sarah Blasko wydała kolejną płytę
Debiutancki krążek Blasko The Overture & the Underscore sprzedał się w nakładzie 70000 kopii | fot.: materiały prasowe

www.sarahblasko.com

Facebook: /sarahblaskomusic
Twitter: /sarahblasko
Instagram: /sarahblasko

Informacja prasowa

 

Sprawdź także

rustykalna kuchnia retro

Kuchnia retro – wyposażenie

Wybieramy coraz częściej rozwiązania powiązane z tradycją. Nie znaczy to jednak, że w przypadku kuchenki …