rustykalna kuchnia retro
Kuchnia to miejsce w którym spędzamy większość dnia, spotykamy się tu przy posiłkach, spędzamy czas na gotowaniu, czy choćby pijąc poranną kawę | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kuchnia retro – wyposażenie

Wybieramy coraz częściej rozwiązania powiązane z tradycją. Nie znaczy to jednak, że w przypadku kuchenki gazowej mamy szukać retro kuchni z lat ubiegłych, na portalach zajmujących się sprzedażą używanych rzeczy. Wystarczy zajrzeć w ofertę kuchni wolnostojących Lofra.

  1. Retro kuchnia – 60 lat tradycji
  2. Kuchnia loftowa
  3. Kuchnia prowansalska i kuchnia angielska
  4. Kuchnia retro –  wolnostojąca
  5. Grill gazowy i piec ogrodowy
  6. Kuchnia retro – Płyty i piekarniki do zabudowy
  7. Kuchnia retro – Okapy retro

Retro kuchnia – 60 lat tradycji

Firma Lofra została założona przez braci Lovato w 1956 roku, ich początki to działalność w zakresie produkcji kotłów z materiałów, jakie pozostały po wojnie. Kolejnym etapem ich działalności, była produkcja kuchenek oraz małych piecyków grzewczych, a wreszcie kuchenek gazowych ze stali nierdzewnej. Prawdziwym przełomem w latach osiemdziesiątych, było przejęcie firmy przez synów założycieli, którzy nadali jej pierwsze struktury organizacyjne. Od tego czasu zaczęto zwracać szczególną uwagę na jakość produktów przez nich wykonywanych. Dziś to już 60 lat tradycji ekskluzywnych kuchni gazowych. Ten włoski producent oferuje między innymi kuchenki na polski rynek, można je tutaj zobaczyć lofra.pl/kuchnie-wolnostojace. Kuchnie wolnostojące Lofra wpasują się w każdy styl wnętrza.

kuchnia retro
Kuchnie wolnostojące Lofra wpasują się w każdy styl wnętrza | fot.: materiał partnera

Kuchnia retro i loftowa

Kuchnia to miejsce w którym spędzamy większość dnia, spotykamy się tu przy posiłkach, spędzamy czas na gotowaniu, czy choćby pijąc poranną kawę. Dlatego też urządzając kuchnię, poświęcamy jej więcej czasu. Znajdujemy odpowiedni styl, w którym będziemy się czuć swobodnie i miło, a praca wykonywana w kuchni będzie ułatwiona poprzez urządzenia, jakie do niej zakupimy.  Kuchnia retro marki Lofra pasuje do większości stylów, między innymi sprawdza się w stylu loftowym, który przyjął się w Polsce bardzo dobrze. Taka kuchnia inspirowana jest stylem przemysłowym, inaczej industrialnym. Marka Lofra wyszła naprzeciw klientom, którzy w stylu loftowym urządzają kuchnię propozycją kuchni gazowej Dolcevita 150/Nero Mat. W stylu loftowym odnajdzie się znakomicie.

Kuchnia prowansalska i kuchnia angielska

Kolejne style, gdzie idealnie odnajdą się kuchnie marki Lofra to styl prowansalski oraz angielski. Styl prowansalski to przytulne i naturalne przestrzenie, romantyczne i kobiece. Z drugiej zaś strony to styl surowy i staromodny, mający w sobie coś ze stylu vintage lub stylu angielskiego. Podobna stylem do kuchni prowansalskiej jest kuchnia angielska, kolorem zwykle w bieli i ecru. To kuchnia spójna, z jednym ciągiem szafek, szuflad i przegródek. Kuchnia angielska lubi przeszklone witrynki, jest elegancka i przytulna. Kolorystyka i design dostępny w kuchenkach zintegruje się z formą, jaką wybierzemy.

Kuchnia retro – wolnostojąca

Kuchenka wolnostojąca w stylu retro marki Lofra, to klasyka w nowoczesnej odsłonie, gdzie teraźniejszość miesza się z przeszłością. Wzornictwo Lofra inspirowane jest minionymi latami z funkcjami nowoczesnych kuchni. Kuchnia retro wolnostojąca to wiele dostępnych wersji, a każda z nich to inny design, kolorystyka oraz gabaryty, tak by nam było wygodniej dobrać urządzenie. Każda z kuchenek wykonana jest ze stali nierdzewnej o wysokim połysku, z dobrym zabezpieczeniem przed zarysowaniem. Kuchenki łatwo utrzymać w czystości, płyta grzewcza wykonana jest z jednego elementu, dzięki czemu nieczystości nie gromadzą się w szparach. Klasa wydajności A oraz rygorystyczne normy bezpieczeństwa CEE, czynią z nich bezpieczny i oszczędny w użytkowaniu sprzęt.

Grill gazowy i piec ogrodowy do pizzy

Firma Lofra ma nam do zaoferowania również grille i piece ogrodowe do pizzy. Kto z nas nie marzy o ogrodowym piecu do pizzy? Piece przeznaczone są do montażu na tarasie, patio czy na trawniku, a działają w opatentowanej technologii ForninoxTM, dzięki czemu łączą w sobie właściwości gotowania i pieczenia na cegle. Obudowa jest solidna i odporna na uszkodzenia oraz wykonana ze stali. Można być zupełnie spokojnym o smak przyrządzanych w piecu potraw, drewno nadaje im intensywny i głęboki aromat, jakiego osiągnięcie w zwykłym piekarniku byłoby niemożliwe. Alternatywą dla pieca ogrodowego do pizzy niech będzie grill ogrodowy zasilany gazem. Do wyboru są tu grille montowane na powierzchni nośnej oraz grille osadzone na mobilnej podstawie z kółkami. Jakość wykonania jest bardzo wysoka.

Kuchnia retro – Płyty i piekarniki retro do zabudowy

Retro kuchnia od wielu już lat sprawdza się i zapewne moda na nią bardzo długo nie przeminie. Mając tego całkowitą pewność firma Lofra dysponuje w swym asortymencie również płytami i piekarnikami do zabudowy. Płyty do zabudowy, jakie oferuje marka Lofra to aż siedem linii, a w tym: Dolcevita, Vega, Marte, Sole, Sirio, Mercurio oraz płyta indukcyjna Luna. Płyty różnią się od siebie kolorystyką, designem oraz ilością palników. Piekarniki do zabudowy to linie Dolcevita oraz Flexo, przy czym kolekcja Dolcevita jest w tylu kolorach, że jesteśmy w stanie ją dopasować do każdego stylu płyty do zabudowy.

Kuchnia retro – Okapy retro

Najczęstszym problemem w doborze okapów retro do kuchni retro jest po prostu ich brak, a nijak wygląda kuchenka retro z nowoczesnym okapem. Dlatego też Lofra zaczęła produkcję okapów, które tworzą zgrany duet ze stylizowanymi płytami grzewczymi. Okapy kuchenne produkowane są w różnorodnej kolorystyce, jak i różniące się wielkością. Okapy w stylu retro wyposażone są w filtry stalowe oraz filtry węglowe, które można myć w zmywarkach.

Marka Lofra proponuje kompleksowe rozwiązania do kuchni, dzięki czemu wszystko staje się spójne, pasujące do siebie. Warto przyjrzeć się produktom tego włoskiego producenta, jako, że jakość urządzeń jest bardzo wysoka, a ich użytkowanie komfortowe.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

przelotki do zasłon i firan

Przelotka – kluczowy element wieszania firan i zasłon

W dekorowaniu okien, nie tylko tkaniny odgrywają główną rolę, ale także detale, które łączą estetykę …