Kim Ty jesteś dla mnie
„Kim Ty jesteś dla mnie” to płyta, która jest efektem projektu Poświatowska/Radek, jaki powstał w 2015 roku i miał swoją premierę na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Poświatowskiej | fot.: materiał partnera zewnetrznego

Kim ty jesteś dla mnie – zapowiedź albumu Janusza Radka z wierszami Haliny Poświatowskiej

„Kim Ty jesteś dla mnie” to tytuł nowego albumu Janusza Radka prezentującego nowocześnie zaaranżowane kompozycje artysty do czternastu wierszy Haliny Poświatowskiej. Płyta ukaże się 9 maja w 82. rocznicę urodzin poetki. W związku z premierą wydawnictwa od maja do 11 października, czyli 50. rocznicy śmierci Haliny Poświatowskiej, odbędą się liczne działania, także o charakterze niestandardowym, przybliżające jej wciąż aktualną twórczość. Całość otworzy „Domówka” organizowana w krakowskiej Alchemii, podczas której Janusz Radek zaprezentuje materiał z płyty. Wydarzenie będzie transmitowane na profilu facebookowym artysty.

„Kim Ty  jesteś dla mnie” to płyta, która jest efektem projektu Poświatowska/Radek, jaki powstał w 2015 roku i miał swoją premierę na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Poświatowskiej. Od tego czasu Janusz Radek zagrał blisko 30 bardzo dobrze przyjętych koncertów z tym materiałem. W związku z obchodami 50. Rocznicy śmierci Haliny Poświatowskiej artysta przygotował studyjny materiał, będący odzwierciedleniem programu koncertowego.

Premierze albumu „Kim Ty jesteś dla mnie” będą towarzyszyć niestandardowe działania, którymi Janusz Radek chciałby przybliżyć postać i twórczość Haliny Poświatowskiej. Wszystkie akcje zamkną się w symbolicznej klamrze – od daty urodzin poetki przypadającej 9 maja, do rocznicy śmierci 11 października. W tym czasie odbędzie się m.in. konkurs „#kimtyjestesdlamnie, na tekst piosenki inspirowany poezją Poświatowskiej. W mediach społecznościowych zostaną przypomniane wybrane fragmenty wierszy poetki – wszystko pod hasłem „Z tęsknoty pisze się wiersze”. Planowana jest również akcja #Poświatowska się czyta, w której każdy poprzez wrzucenie nagranego video będzie mógł zaprezentować swój ulubiony tekst poetki. Do akcji zaproszone zostaną także znane osoby.  Natomiast w cyklu „Poświatowska – to podobno był człowiek” będzie można poznać intrygujące wątki z biografii poetki.

Janusz Radek
Janusz Radek | fot.: Marcin Sojka

Wydarzenia zainauguruje „Domówka”, która odbędzie się 8 maja o godz. 21.00 w krakowskim klubie Alchemia. Jeśli ktoś nie będzie mógł być na miejscu nic nie straci – całość będzie transmitowana live na facebooku. W trakcie „Domówki” Janusz Radek zaprezentuje materiał z płyty „Kim ty jesteś dla mnie”. Tego wieczoru będzie miała miejsce także premiera teledysku do singla promującego projekt. Podczas spotkania odbędzie się również rozmowa o Halinie Poświatowskiej i jej twórczości, o powstaniu płyty, doborze wierszy, a także o koncertach. Oprócz Janusza Radka wezmą w niej udział zaproszeni goście specjalni – osoby związane z projektem oraz twórcy płyty.

– W trakcie pracy nad płytą, koncentrowałem się na doborze wierszy Haliny Poświatowskiej, tak, aby pokazać subtelność i uniwersalizm jej twórczości. Jednocześnie dążyłem do tego, aby kompozycje brzmiały nowocześnie i były spójne z tym, jak odbieram Poświatowską – jako nowoczesną, pełną życia i wyrazistą osobę. Tak też chciałbym ją moim słuchaczom przedstawić. Stąd oprócz tradycyjnych singli, płyty i koncertów, pojawi się w przestrzeni kilka nietypowych działań zachęcających do ciągłego odkrywania twórczości Haliny Poświatowskiej. Pierwsza  odsłona całości już 8 maja podczas domówki, na którą gorąco zapraszam. – mówi Janusz Radek.

Płytę zapowiadają teasery:

Twórcy albumu Kim Ty dla mnie jesteś dla mnie:

  • Janusz Radek – kompozycje, aranżacje, produkcja, fortepian, instrumenty klawiszowe
  • Adam Drzewiecki – produkcja, fortepian, syntezatory, programowanie
  • Marcin Sojka – zdjęcia, teledysk, wizualizacje, realizacja świateł,
  • Jacek Dobosz – koncertowa realizacja dźwięku
  • Olga Jakubiec – producent wykonawczy, manager

Materiał partnera zewnętrznego