Red Hot Chili Peppers
Red Hot Chili Peppers podczas koncertu Pinkpop w Landgraaf 5 czerwca 2006. Od lewej: Flea, Anthony Kiedis, Chad Smith i John Frusciante | fot.: original by flickr user xPassenger, changes by de:user:JD, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Red Hot Chili Peppers przygotowali niespodziankę dla fanów!

Rok 2022 jest dla fanów zespołu Red Hot Chili Peppers, rokiem wyjątkowym. 1 kwietnia mogli oni cieszyć się premierą nowej, dwunastej płyty zespołu – Unlimited Love. Mogłoby się wydawać, że emocje wśród fanów jeszcze nie opadły, a grupa już poinformowała o wydaniu kolejnego albumu, i to jeszcze w tym samym roku!  To wywołało prawdziwą ekstazę wśród fanów Red Hot Chili Peppers.

Co wiemy o nowej płycie?

Jej tytuł nosi nazwę Return of the Dream Canteen i będzie albumem podwójnym. Zespół zapowiedział jednak, że mimo powstania w tej samej sesji nagraniowej co album Unlimited Love, najnowsza płyta będzie inna. Przede wszystkim, różnić ma się ona intensywnością dźwięków.

Return of the Dream Canteen, tak samo jak poprzedni album, został wyprodukowany przez Ricka Rubina, nakładem Warner Records. Co istotne, oddani fani spekulowali o możliwości powstania nowej płyty, jeszcze na początku roku, kiedy to zespół w luźnych słowach przyznał, że w ich głowach zrodził się pomysł kolejnego albumu. Mimo to, kiedy na koncercie w Denver, grupa potwierdziła domysły fanów, wybuchła prawdziwa euforia. Dopiero po ogłoszeniu kolejnego albumu na żywo, informacja ta trafiła do sieci. 

Pierwszy utwór z nowej płyty już dostępny!

Zespół Red Hot Chlli Peppers wie jak budować napięcie wśród swoich fanów. Mimo tego, że premiera najnowszego albumu zapowiadana jest na 14 października, 19 sierpnia do sieci trafił pierwszy kawałek z płyty, Tippa My Tounge. Najwierniejsi fani z pewnością zauważą, że brzmienia oraz projekt okładki nawiązuje do pierwszych albumów grupy.  Można więc spodziewać się wielkiego powrotu, w dobrym stylu.

Poniżej przedstawiamy tracklistę płyty Return of the Dream Canteen.

 1. “Tippa My Tongue”
 2. “Peace And Love”
 3. “Reach Out”
 4. “Eddie”
 5. “Fake As Fu@k”
 6. “Bella”
 7. “Roulette”
 8. “My Cigarette”
 9. “Afterlife”
 10. “Shoot Me A Smile”
 11. “Handful”
 12. “The Drummer”
 13. “Bag Of Grins”
 14. “La La La La La La La La”
 15. “Copperbelly”
 16. “Carry Me Home”
 17. “In The Snow.”

Red Hot Chili Peppers powraca w starym składzie

Kolejną gratką dla fanów zespołu jest to, że najnowszy album oraz album Unlimited Love, nagrany został w słynnym składzie, razem z gitarzystą Johnem Frusciante. John dołączył do grupy w 1988 roku, po śmierci poprzedniego gitarzysty, Hillela Slovaka, który zmarł na skutek przedawkowania heroiny. Mimo wielu sukcesów na swoim koncie oraz współtworzenia prawdziwych hitów, John Frusciante odszedł z Red Hot Chili Peppers z powodu uzależnienia. Powrócił w 1998 roku i historia zatoczyła koło. Mimo wielu sukcesów, John ponownie odszedł z grupy w 2009 roku, aby wrócić w 2019. Fani mają nadzieję, że nie będzie kolejnych odejść z zespołu, bo dzięki słynnemu gitarzyście, grupa osiągała prawdziwe muzyczne szczyty popularności oraz produkowała największe hity.

Flea, gitarzysta basowy w zespole, w social mediach wyraził swoją ekscytację wizją nadchodzącego albumu, zapowiadając, że ten projekt jest najlepszą definicją całego zespołu. Niemniej cieszą się fani, którzy z niecierpliwością wyczekują dnia 14 października, aby móc cieszyć się ich ulubioną muzyką.

MWO