prawnik z klientem
Pomoc prawna na rynku nieruchomości to nie tylko sporządzanie umów i weryfikacja właścicieli lokali | fot.: materiał partnera zewnętrznego

4 rzeczy, które może zrobić dla Ciebie radca prawny ds. nieruchomości

Nieruchomości to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów gospodarki. Zakup, sprzedaż, czy inne tego typu transakcje wiążą się niestety z pewnym ryzykiem. Aby go uniknąć, warto korzystać ze wsparcia prawnego. Doświadczony radca prawny może zrobić dla Ciebie wiele dobrego. Oto 4 najistotniejsze rzeczy.

Sporządzanie umów najmu

Każda transakcja wymaga podpisania właściwych dokumentów. W przypadku nieruchomości często są to umowy najmu. Jeżeli nie masz wiedzy i doświadczenia prawnego, może być Ci niezwykle trudno sporządzić prawidłową umowę. Musi ona zawierać wszystkie informacje dotyczące warunków najmu, w tym wysokość czynszu najmu. W Internecie dostępne są podstawowe wzory takiej umowy, jednak warto przeanalizować treść umowy z radcą prawnym. Pamiętaj o tym, że każda pomyłka, nawet ta najdrobniejsza, niesie za sobą konsekwencje. Utrata pieniędzy to nie jedyny problem, z jakim możesz się spotkać, wynajmując czy kupując mieszkanie.

Weryfikacja właściciela lokalu

Przy sprawdzaniu zapisów umowy najmu warto zweryfikować również samego wynajmującego. Może się bowiem okazać, że nie posiada on żadnych uprawnień do nieruchomości. Doświadczony radca prawny od nieruchomości może w sposób zgodny z prawem zabezpieczyć Twoje interesy, jak i interesy właściciela lokalu. Jeżeli okaże się, że nie jest on tą osobą, za którą się podaje, specjalista podejmie właściwe kroki, a Ty zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.

Reprezentacja przed organami administracyjnymi oraz sądem

W przypadku napotkania większych problemów z nabyciem czy wynajęciem danej nieruchomości prawnik może występować w Twoim imieniu przed sądem lub organami administracyjnymi. Jeżeli podejmiesz z nim współpracę, zyskasz pełnomocnika, który zapewni Ci odpowiednie wsparcie prawne.

Wykwalifikowany radca prawny, który na co dzień zajmuje się nieruchomościami, może uwolnić Cię od zmartwień, między innymi poprzez:

  • sporządzanie fachowych opinii prawnych;
  • przygotowywanie wniosków do odpowiednich organów publicznych;
  • autoryzację umów, np. przeniesienia własności danego lokalu.

Kompleksowa pomoc na każdym etapie procesu inwestycyjnego

Pomoc prawna na rynku nieruchomości to nie tylko sporządzanie umów i weryfikacja właścicieli lokali. Do kancelarii prawnej możesz udać się również w ramach budowlanego procesu inwestycyjnego. Radca prawny zajmuje się także obsługą deweloperów i inwestorów. Jest w stanie przeprowadzić kompleksowy audyt stanu prawnego nieruchomości, czy przeprowadzać fachowe negocjacje. Jeżeli działasz w branży rolniczej, prawnik doradzi Ci przy nabywaniu i sprzedaży gruntów oraz nieruchomości rolnych. Możesz także liczyć na jego pomoc w zakresie przekształcania ich w nieruchomości budowlane. To oczywiście tylko część usług, jakie oferuje.

Na pomoc z zakresu prawa budowlanego i nie tylko mogą liczyć zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni. Odpowiednie wsparcie prawne i doradztwo w bieżących problemach realizacyjnych jest rozwiązaniem, które może uchronić klienta przed konsekwencjami złych decyzji. Jeżeli więc Ty również chcesz poczuć się bezpiecznie oraz zadbać o swoje interesy, skieruj się do kancelarii, która świadczy usługi związane z branżą nieruchomości.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Sztabki złota

Nieruchomości, lokaty czy złoto… Jak bezpiecznie inwestować?

Polacy chcą inwestować bezpiecznie. Dla przeszło 40 proc. badanych najważniejsze w lokowaniu jest właśnie bezpieczeństwo, …