trening Ciri
Zgodnie z doniesieniami producentów drugi sezon "Wiedźmina" będzie się składać z ośmiu odcinków | fot.: Netflix

Już wkrótce premiera 2 sezonu “Wiedźmina”. Co wiemy na temat fabuły?

Fani wyprodukowanego przez Netflixa „Wiedźmina” mogą odetchnąć – już w grudniu 2021 roku na platformie pojawi się drugi sezon produkcji. Jeżeli już nie możecie doczekać się premiery i chcecie dowiedzieć się więcej na temat fabuły, to śpieszymy z pomocą. Zebraliśmy wszystko, co jak na razie wiadomo na temat drugiego sezonu „Wiedźmina”!

Drugi sezon „Wiedźmina” – odcinki i zwiastun

Zgodnie z doniesieniami producentów drugi sezon „Wiedźmina” będzie się składać z ośmiu odcinków. Podobnie jak w przypadku innych seriali, Netflix zdecydował się na ujawnienie nazw aż siedmiu z nich. Są to kolejno: Ziarno prawdy, Kaer Morhen, Co stracono, Redański wywiad, Odwróć się plecami, Drogi przyjacielu oraz Voleth Meir. Warto zauważyć, że tytuł ostatniego odcinka pozostaje nieznany, co prawdopodobnie związane jest z chęcią uniknięcia zdradzenia kluczowych elementów finału. Ponadto w lipcu 2021 roku Netflix wypuścił ponad dwuminutowy zwiastun drugiego sezonu „Wiedźmina”. Można go zobaczyć na oficjalnym kanale platformy

Co wiemy na temat fabuły drugiego sezonu „Wiedźmina”?

Zawartość zwiastuna oraz znane nam tytuły odcinków stały się zarzewiem licznych domysłów. Fani zwrócili uwagę na szereg kwestii, w tym m.in. na obecność Redanii, czyli jednego z Północnych Królestw, która prawdopodobnie wmiesza się w świat polityki. Spore oczekiwania są związane z wprowadzeniem postaci redańskiego szpiega Dijkstry oraz potężnej czarodziejki Philippy Eilhart. Wiemy też, że dużą rolę odegra wiedźmińskie siedliszcze Kaer Morhen. Zgodnie z plotkami, jakie przedostały się do mediów z planu filmowego ma ono zostać oblężone. Nie jest to zresztą jedyna bitwa, jakiej możemy się spodziewać – inwazja Nilfgaardu na północ trwa, a Yennefer zostaje przechwycona przez Fringillę Vigo. Twórcy na pewno nie unikną okazji do pokazywania efektownych bitew, szczególnie że budżet drugiego sezonu został znacząco zwiększony, co na pewno pozytywnie przełoży się na lepszą jakość efektów specjalnych.

śpiewający Jaskier
Zważywszy na duży sukces produkcji można być niemal pewnym, że Netflix zdecyduje się na kontynuowanie serialu | fot.: Netflix

Drugi sezon „Wiedźmina” a Geralt i Ciri

Na podstawie zwiastuna wiemy, że wątek Geralta i Ciri zostanie kontynuowany od momentu zakończenia pierwszego sezonu. Księżniczka Cintry zostanie doprowadzona do Kaer Morhen, gdzie rozpocznie wiedźmiński trening. Możemy jedynie spekulować, jak zmiana otoczenia wpłynie na moc Ciri, a także jak rozwinie się jej relacja z Geraltem. Ciekawą kwestią jest też obecność nowych postaci, stworzonych specjalnie przez scenarzystów serialu. Jedną z nich ma być Voleth Meir. O tej tajemniczej osobie niewiele na ten moment wiadomo, a fani spekulują, czy nie jest ona elfką, która rozpocznie walkę z ludźmi. Kluczowe okażą się też inne postacie – w drugim sezonie wreszcie poznamy pozostałych wiedźminów na czele z Vesemirem, mentorem Geralta, a także Lambertem, Eskelem oraz Coënem.

Nie mamy wątpliwości, że drugi sezon „Wiedźmina” okaże się hitem, a fani znów będą mieli okazję zanurzyć się w wykreowanym przez Sapkowskiego brutalnym świecie fantasy. Zważywszy na duży sukces produkcji można być niemal pewnym, że Netflix zdecyduje się na kontynuowanie serialu. Na razie jednak pozostaje cierpliwie czekać na drugi sezon „Wiedźmina”!

TBO

Sprawdź także

gabinet osobliwości

„Gabinet osobliwości Guillermo del Toro” – nowe oblicze grozy

„Gabinet osobliwości Guillermo del Toro” to serial, który ukazał się na platformie streamingowej Netflix pod …