koło czasu
W listopadzie na listach serialowych zapowiedzi błyszczy jeszcze jedna perełka. Jest nią drugi sezon stosunkowo młodego amerykańskiego serialu fantasy Koło czasu | fot.: Amazon

Nie tylko nowa Gra o Tron – najciekawsze premiery seriali do końca 2022 roku

W 2022 roku widzowie doczekali się opóźnionych z powodu pandemii premier serialowych. W styczniu mogliśmy dowiedzieć się, jak potoczyły się dalsze losy bohaterów Euforii, w kwietniu śledziliśmy na ekranie poczynania uczniów Szkoły dla elity, a w maju pojawił się czwarty sezon Stranger Things, którym do dziś żyje Internet. Do tego Sandman czy Boys. Zapewne zrobi się także głośno jeszcze we wrześniu, z powodu spin-offu Gry o Tron. Warto wiedzieć, że to jeszcze nie wszystko, bo do końca roku czeka nas wiele hucznych premier serialowych. Przyjrzyjmy się więc najciekawszym z nich. 

Wrzesień pełen przygód

Fani J.R.R. Tolkiena z niecierpliwością czekają na pierwszy sezon serialu Władca Pierścieni: Pierścienie władzy, opowiadający nową legendę Śródziemia podczas Drugiej Ery. Premiera zaplanowana jest już na 2. września. Nieco inne klimaty, lecz nadal pełne przygód czekają na nas w animowanym świecie Ricka i Morty’iego. Zapowiada się kolejny sezon podróży po galaktyce i alternatywnych rzeczywistościach z ekscentrycznym, cynicznym naukowcem i jego niespokojnym wnuczkiem. Pod koniec września ukażą się na ekranie wiecznie żywe i ponadczasowe Gwiezdne wojny w innej odsłonie. Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja, w przeciwieństwie do poprzedniej animacji, która przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych odbiorców, można oglądać wraz z najmłodszymi na dostępnej od niedawna w Polsce platformie streamingowej Disney+.

Październik z lekarzami

Chociaż wraz z październikiem rozpoczyna się sezon grypowy, to miejmy nadzieje, że jedynymi lekarzami, jakich spotkamy, będą bohaterowie Grey’s Anatomy. Amerykańska produkcja Shondy Rhimesa, opowiadająca o życiu chirurgów z Seattle Grace, doczekała się 19. sezonu. Nie trzeba pewnie nikogo przekonywać do tej kultowej pozycji. Jeżeli jednak zbyt duża ilość fartuchów wywołuje u nas zawroty głowy, możemy skupić swoją uwagę tylko na jedynym – młodym lekarzu z autyzmem, będącym bohaterem serialu The Good Doctor. Shaun Murphy, w którego rolę wciela się Freddie Highmore, ponownie wykaże się wybitnymi umiejętnościami przy ratowaniu ludzkich żyć.

Magiczny koniec roku

W listopadzie na listach serialowych zapowiedzi błyszczy jeszcze jedna perełka. Jest nią drugi sezon stosunkowo młodego amerykańskiego serialu fantasy Koło czasu, opartego na powieści Roberta Jordana.Główna bohaterka – Moiraine przewodzi organizacją kobiet posiadających magiczne zdolności. W poszukiwaniu człowieka, który ma wybawić lub zniszczyć świat, zabiera pięcioro młodych ludzi w niebezpieczną podróż. Jak to się skończy? Dowiemy się 19 listopada.

Pomimo że, pierwsza połowa roku jest już za nami, to 2022 przyszykował jeszcze dla nas kilka serialowych wrażeń. Jak widzimy, grudzień pozostał miesiącem wolnym od premier popularnych, dużych produkcji. Nie powinno być to powodem do zmartwień. Przy wigilijnym stole, a także podczas świątecznej przerwy będzie można nadrobić wszystkie odcinki, na które w ciągu roku nie było czasu. Tak przygotowanym należy już tylko czekać, co nowego odsłoni przed nami 2023 rok. 

DKL