serialowe premiery zimy
Oto nasz krótki, składający się z trzech pozycji ranking seriali, które bez żadnych wątpliwości warto obejrzeć zimą | fot.: Fotolia

Trzy najważniejsze seriale tej zimy

Nie jest żadną tajemnicą, że rynek telewizyjny od dobrych paru lat znajduje się w stadium naprawdę szalonego rozwoju. Publicyści często mówią o „Złotej Erze telewizji”, czego odzwierciedleniem jest zarówno coraz wyższa jakość seriali, jak i coraz większa ich ilość. Co roku na rynku pojawiają się kolejne produkcje, widzowie mogą również cieszyć się powrotami już rozpoczętych seriali. Jak pośród tej istnej serialowej lawiny wybrać te produkcje, które w największym stopniu zasługują na naszą uwagę i które naprawdę TRZEBA zobaczyć? Oto nasz krótki, składający się z trzech pozycji ranking seriali, które bez żadnych wątpliwości warto obejrzeć zimą.

Trzy najciekawsze seriale zimy 2018

The Magicians

„The Magicians” to jedna z ciekawszych produkcji fantasy na przestrzeni ostatnich lat. Zarówno serial, jak i jego powieściowy pierwowzór bardzo często bywają porównywane do książek o Harrym Potterrze, jednak wystarczy obejrzeć kilka odcinków „The Magicans”, aby przekonać się co do tego, że podobieństwa są w tym przypadku bardzo pozorne. Przede wszystkim, magiczny świat w serialu „Czarodzieje” jest o wiele bogatszy, bardziej zróżnicowany i bardziej zaskakujący, niż ma to miejsce w przypadku przygód Czarodzieja z Hogwartu. Po drugie, „The Magicans” nie jest produkcją młodzieżową: dużo tutaj nie tylko erotyki, niecenzuralnych rozmów i brutalności, ale także problemów i kwestii, które są zrozumiałe tylko dla dojrzałego widza. Serial bez wątpienia urzeka nie tylko bogatym, baśniowym światem, ale także znakomicie prowadzoną narracją, świetnym aktorstwem oraz walorami wizualnymi. Na początku stycznia rozpoczeła się emisja trzeciego sezonu „The Magicans”. Ci, którzy nie znają jeszcze tego serialu, mają więc okazję do kilkunastu pasjonujących seansów oglądając sezony pierwszy oraz drugi.

https://youtu.be/uGAnY6DqevY

The Good Doctor

„The Good Doctor” to serial, który rozpoczął się jeszcze jesienią 2017 roku, jednak druga część pierwszego sezonu jest planowana właśnie na zimę 2018. Jak wiadomo, seriali „medycznych” jest wiele. Należy jednak na samym początku powiedzieć, że „The Good Doctor” nie przypomina żadnego z nich. Jest to urzekająca a zarazem głęboka i zmuszająca do myślenia historia młodego chirurga z Zespołem Aspergera. Powszechnie wiadomo, że zaburzenie to skutkuje trudnościami w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi, jest również otoczone dość dużą ilością mitów i negatywnych stereotypów. Czy jednak nieświadomość konwencji społecznych i nieumiejętności odczytywania ukrytych znaczeń oraz podtekstów faktycznie jest czymś patologicznym? A może patologiczne są właśnie owe konwencje, ukryte znaczenia i podteksty, które komplikują emocjonalne istnienie człowieka? „The Good Doctor” jest produkcją traktującą właśnie o tych zagadnieniach, co oczywiście nie oznacza, że nie ma w tym serialu innego rodzaju motywów.

https://youtu.be/msJggy8xtmI

The End of The Fucking World

„The End of The Fucking World” to najnowsza produkcja platformy Nextlix a zarazem być może jeden z najciekawszych i najgłębszych seriali ostatnich lat. Z pozoru jest to zwariowana teen drama: młody psychopata nawiązuje specyficzny romans z dziwną, odizolowaną od otoczenia dziewczyną. W rzeczywistości jednak ta historia skrywa prawdziwe bogactwo obserwacji psychologicznych, pytań o charakterze filozoficznym i ostatecznie zamiast serialu młodzieżowego, widz otrzymuje coś naprawdę mocnego, nie tyle skłaniającego, co wręcz zmuszającego do refleksji, również w zakresie tych kwestii, nad którymi nie lubimy się zastanawiać a tym bardziej poddawać ich w wątpliwość. Więcej w recenzji.

https://youtu.be/vbiiik_T3Bo

Co łączy wymienione w niniejszym rankingu seriale? Pozornie, są to całkowicie odmienne produkcje. Mają jednak one ze sobą coś wspólnego. Po pierwsze, dają do myślenia a bardzo często również wzruszają. Po drugie zaś cechują się perfekcyjnym wykonaniem, zarówno jeżeli chodzi o scenariusz, jak i aktorstwo oraz reżyserię.

RŁO

Sprawdź także

Sexify Sandra Drzymalska

Najciekawsze zapowiedzi na streamingach – na jakie produkcje czekamy?

Z usług platform streamingowych korzysta coraz więcej osób. Szeroki dostęp do nowych filmów i seriali …