przedstawienie teatralne premiera
Na deskach teatralnych można w najbliższym czasie spodziewać się wielu interesujących premier | fot.: stock.adobe.com

Najbardziej interesujące premiery teatralne w nadchodzącym czasie

Najbliższe tygodnie, a nawet miesiące zapowiadają się ekscytująco dla wszystkich fanów teatru i nie tylko. Repertuar jest na tyle różnorodny i pełen premierowych sztuk, że z pewnością każdy jest w stanie znaleźć dla siebie coś obiecującego.

Na jakie sztuki szczególnie warto zwrócić uwagę? Poniżej przedstawiamy parę propozycji!

Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję

  • Data premiery: 20.01.2023
  • Miejsce: Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
  • Data drugiej premiery: 27.01.2023
  • Miejsce drugiej premiery: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce

“Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” to sztuka na podstawie książki Mateusza Pakuły, a jednocześnie reżysera spektaklu, o tym samym tytule. Powieść była nominowana, między innymi, do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

Jest to poruszająca i jednocześnie nakłaniająca do myślenia, historia o umieraniu osoby z najbliższej rodziny, w tym wypadku ojca i męża. “Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” porusza takie problemy jak śmierć, cierpienie oraz bezsilność, którą czuje większość z nas, w obliczu poważnej i okrutnej choroby, gdy atakuje ona kogoś z naszych najbliższych. Jest to historia, która pokazuje tak trudne, ale ważne do poruszania tematy w zupełnie inny sposób niż widzieliśmy to do tej pory.

Jest tak, jak wam się wydaje!

  • Data premiery: 28.01.2023
  • Miejsce: Teatr Polski, Wrocław

Spektakl przedstawia świat dystopijny, tak więc, pokazuje nam możliwą do spełnienia, mroczną wizję przyszłości. Widz przenosi się do istniejącego ileś lat wprzód, małego miasteczka, którego nazwa nie została dokładnie sprecyzowana. Wiadome jest jednak, że w kraju panuje wojna, a panuje nim tyran. Jest to historia o konflikcie i strachu przed tym co obce i inne.

Sztuka porusza najróżniejsze problemy, a nawet gatunki. Zawiera w sobie nieco fantastyki, dramatu, a nawet abstrakcji i absurdu. Inspirowany jest filmem “Dogville”reżyserii Larsa von Triera oraz zarówno książkowego, jak i serialowego hitu, jakim jest “Opowieść podręcznej”, napisanego przez Margaret Atwood.

An act of God

  • Data premiery: 10.02.2023
  • Miejsce: Teatr Druga Strefa, Warszawa

Komedia, która nie tylko bawi ale też skłania do przemyśleń. W żartobliwy ale nie pozbawiony głębi sposób, porusza temat Boga, Biblii ale też fundamentalnych pytań, które zadręczają ludzi od wieków. 

Piękna i Bestia

  •  Data premiery: 25 lutego 2023
  • Miejsce: Teatr Muzyczny, Poznań

Ten spektakl jest doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi ale nie tylko! Piękne stroje, scenografia i muzyka z pewnością zrobią wrażenie nie tylko na najmłodszych widzach.

“Piękna i Bestia” jest melancholijnym i magicznym przeniesieniem się do dzieciństwa, do świata, niemal wszystkim doskonale znanej baśni, jak i kultowego filmu animowanego, który do tej pory jest uważany za jeden z największych klasyków Disney’a. 

Dla każdego coś dobrego!

Na deskach teatralnych można w najbliższym czasie spodziewać się wielu interesujących premier. Komedie, dramaty, a także musicale i spektakle dla dzieci…Teatry oferują nam najróżniejsze gatunki, tak żeby zadowolić każdego i zagwarantować niejeden fascynujący i pełen emocji wieczór dla swoich widzów.

MCA