Scena z podestami scenicznymi
Scena jest najważniejszym elementem każdego przedsięwzięcia kulturalnego. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak zaprojektować scenę z podestami scenicznymi?

Scena jest najważniejszym elementem każdego przedsięwzięcia kulturalnego. To na niej występują muzycy podczas koncertu i aktorzy przedstawień teatralnych, dlatego scena musi być widoczna dla wszystkich widzów. Najwięcej trudności sprawia zaprojektowanie sceny podczas imprez plenerowych, gdyż musi ona uwzględniać ukształtowanie terenu i warunki pogodowe. Wykorzystując podesty sceniczne można zaaranżować miejsce dla artystów według konkretnych potrzeb.

Czym są podesty sceniczne?

W przypadku teatrów i sali koncertowych scena jest zbudowana na stałe i w większości przypadków wystarczy ją tylko odpowiednio zaaranżować. Mając do czynienia z imprezą plenerową, konieczne jest zastosowanie przemyślanych rozwiązań, dzięki którym można łatwo złożyć i rozłożyć scenę. Podesty sceniczne to elementy modułowe, które można ze sobą swobodnie łączyć, ustawiając je w dowolne kształty. W ten sposób bez problemu stworzysz przestrzeń dla aktorów, widoczną dla widowni nawet z dalszej odległości.

Dlaczego warto postawić na podesty sceniczne?

Modułowe elementy sceny stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne, a dodatkowo są łatwe w użyciu. Podesty sceniczne składają się ze stabilnej ramy, na której ustawiony jest blat z antypoślizgową nawierzchnią. Ze względu na swoją konstrukcję stanowią obecnie uniwersalny element każdej sceny, a dodatkowo mogą również pełnić funkcję widowni. Dlaczego podesty sceniczne to najlepsze rozwiązanie?

  • Łatwy montaż – moduły wykonane są z profili, które można w łatwy sposób rozłożyć i złożyć po zakończonym widowisku. Nie trzeba do tego specjalnych narzędzi oraz środków transportu.
  • Wygodne przechowywanie – podesty sceniczne po demontażu zajmują mało miejsca, dlatego po zakończonym widowisku można je w łatwy sposób przechowywać w niewielkich pomieszczeniach.
  • Lekka konstrukcja – moduły wykonane są z aluminiowych profili, dzięki czemu wyróżniają się niską wagą, co ułatwia ich przenoszenie.
  • Dowolna aranżacja – podesty sceniczne można ze sobą łączyć w wybrane kształty. Z tego względu świetnie sprawdzą się podczas występów teatralnych, gdzie trzeba zaaranżować scenę według ustalonego scenariusza.
  • Duża trwałość – mimo niewielkiej wagi, podesty sceniczne są w stanie udźwignąć nawet duże obciążenie. Dodatkowo moduły są bardzo stabilne, dlatego mogą być wykorzystane na nierównej powierzchni.

Podesty sceniczne dostępne są w różnych wymiarach i wysokościach, dlatego mogą całkowicie zastąpić scenę. Można je również wykorzystać jako dodatkowy element na scenie, jeżeli trzeba zorganizować miejsce na znacznym podwyższeniu.

Gdzie sprawdzą się podesty sceniczne?

Ze względu na modułowe łączenie, podesty są chętnie wykorzystywane podczas koncertów orkiestry jako podwyższenie. Znajdą również zastosowanie podczas pokazów mody, gdyż za ich pomocą można stworzyć stabilny wybieg o dowolnym kształcie. W zasadzie możliwości ich wykorzystania są nieograniczone, gdyż sprawdzą się w każdej sytuacji. Podesty sceniczne są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, co jest szczególnie ważne podczas imprez plenerowych.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Ładnie zaaranżowane wnętrze

Profesjonalne projekty aranżacji wnętrz – ile kosztują i jakie dają możliwości?

Wielu osobom zależy na pięknym, wygodnym i funkcjonalnym wystroju wnętrza domu lub mieszkania. Rzecz w …