terapia aminokwasami
Organizm przestaje samoistnie produkować kolagen już po 25. roku życia. Z kolei po 30. roku życia skóra potrzebuje stymulacji i bodźca, który pobudzi ją do regeneracji i produkcji kolagenu. Może być nią m.in. mezoterapia z wykorzystaniem preparatów z aminokwasami | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Aminokwasy, czyli odżywcza bomba dla skóry

Stan skóry może powiedzieć o nas więcej niż mogłoby się wydawać. Odzwierciedla ona nasz tryb życia, sposób odżywiania, nawyki i przyzwyczajenia. Kluczową rolę odgrywa również genetyka. Niestety nawet najlepsze geny nie są w stanie zatrzymać czasu i powstrzymać nieuchronnych procesów starzenia. Z biegiem lat skóra traci jędrność i napięcie, zaczynają wyłaniać się zmarszczki. Czy to koniec świata? Zdecydowanie nie. Oferta gabinetów medycyny estetycznej jest tak bogata, że każdy znajdzie zabieg idealny dla siebie.

Organizm przestaje samoistnie produkować kolagen już po 25. roku życia. Z kolei po 30. roku życia skóra potrzebuje stymulacji i bodźca, który pobudzi ją do regeneracji i produkcji kolagenu. Może być nią m.in. mezoterapia z wykorzystaniem preparatów z aminokwasami. Dlaczego akurat z aminokwasami? Razem z dr n. med. Moniką Kuźmińską, z Yonelle Beauty Institute, wyjaśniamy na czym polega ich dobroczynne działanie.

Co to są aminokwasy?

Aminokwasy to grupa organicznych związków chemicznych zawierających zasadową grupę aminową oraz dowolną grupę kwasową. To nic innego, jak małe cząsteczki tworzące białka, które są podstawowym budulcem organizmu. Wśród nich znajduje się m.in. wspomniany już kolagen, który jest nie tylko głównym składnikiem ścięgien, ale również jest bardzo ważnym składnikiem skóry, odpowiedzialnym między innymi  za  jej elastyczność.

Aminokwasy zawarte w Jalupro  takie jak glicyna, L-prolina, L-lizyna pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu, L-leucyna z kwasem hialuronowym zapewniają optymalne nawilżenie i stanowią specjalne rusztowanie dla tkanek, zwiększając ich elastyczność – tłumaczy dr Kuźmińska.

Aminokwasowa terapia zastępcza? To hit!

Utrata kolagenu to nieunikniony element starzenia się skóry. Właśnie dlatego warto stosować terapie regeneracyjne skóry. Dobrym wyborem będzie uzupełnienie aminokwasów.

Hitem ostatnich miesięcy jest Aminokwasowa Terapia Zastępcza Jalupro (występująca w dwóch wersjach). – Aminokwasy i kwas hialuronowy to jedno z najlepszych połączeń, które możemy zafundować swojej skórze. Właśnie te dwa składniki łączy w sobie ten zabieg. Jak to działa? Aminokwasy z jednej strony stymulują syntezę kolagenu, z drugiej strony hamują jego biodegradcję. Wraz z kwasem hialuronowym stanowią swoiste rusztowanie ­– wyjaśnia dr Kuźmińska. ­Możemy zastosować różne wersje preparatu, zależnie od potrzeb. Gdy chcemy tylko rewitalizować skórę stosujemy  Jalupro, jeżeli chcemy  dodać trochę objętości Jalupro HMW z wysokocząsteczkowym kwasem hialuronowym.  Ampułki mają silne działanie nawilżające, poprawiają jędrność i napięcie skóry (przez co redukują oznaki starzenia), a także pomagają pozbyć się cieni pod oczami, przebarwień, a nawet blizn i rozstępów. Są to przede wszystkim preparaty do stosowania w gabinetach medycyny estetycznej. Wspomniane „koktajle” wprowadzane są do skóry metodą mezoterapii –  dodaje ekspert.

Kiedy zauważysz efekty?

­Najlepsze efekty da cała seria czterech zabiegów (chociaż trzeba pamiętać, że ich dokładna ilość określana jest na podstawie potrzeb i stanu skóry) wykonywanych w dwutygodniowych odstępach – zaznacza dr Kuźmińska.

Taka kuracja pozwoli nie tylko „cofnąć czas”, ale również nawilżyć skórę i pobudzić ją do produkcji kolagenu. Co ciekawe – można stosować ją nie tylko w obszarze twarzy, ale na całym ciele, w zależności od potrzeb. Można ją także łączyć z innymi technikami mezoterapii, jak na przykład z osoczem bogatopłytkowym.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

mezoterapia igłowa efekty

Mezoterapia igłowa na twarz – sposób na piękno?

Mezoterapia igłowa twarzy w ostatnich latach stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów dokonywanych w klinikach medycyny …