Korepetycje z angielskiego na Skype
Przez internet można uczyć się języka z native speakerem w cenie kursu językowego. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nauka języka angielskiego z korepetytorem (przez Skype i np. w Warszawie)

W naukę języka obcego warto inwestować, jednak nie każda oferta najdroższa na rynku jest najlepsza. Czasem o wiele bardziej wartościowe okazują się rozwiązania w przystępnej cenie, bądź wręcz uchodzące za tanie. Tak też jest z korepetycjami przez Skype (i najbardziej populane zajęcia obecnie to angielski – korepetycje w Warszawie). Korzystając z możliwości, jaką daje nam Internet, można uczyć się języka z native speakerem w cenie korepetycji z polskim lektorem czy kursu językowego.

Platformy pośredniczące w usługach korepetycji przez Skype są doskonałą bazą adresową dla wszystkich zainteresowanych podjęciem się nauki języka, zarówno jako lektor i nauczyciel, jak i jako uczeń. Dzięki ofercie serwisu można skorzystać z darmowych lekcji próbnych, jak i przed wyborem nauczyciela języka przejrzeć profile dostępnych lektorów, ceny za godzinę nauki czy metody jakimi uczą. Jako iż lekcje odbywają się zdalnie, nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie propozycją nauczycieli z Polski, Polaków, możemy skorzystać z wiedzy, kompetencji i talentu dydaktycznego każdego nauczyciela wybranego języka na świecie. Tym samym koszty nauki poprzez konwersacje z native speakerem mogą okazać się o wiele niższe niżeli stacjonarnie korzystając z oferty lokalnej szkoły językowej. Różnorodność nauczycieli, ich elastyczność względem potrzeb ucznia – tak w odniesieniu do formy zajęć, jak i warunków logistycznych: termin, czas, intensywność spotkań, składają się na popularność nauki języka z wykorzystaniem komunikatora internetowego. Część osób wybiera Skype i indywidualne korepetycje jako uzupełnienie procesu dydaktycznego, okazję do ćwiczeń czy też zgłębienia wybranych zagadnień, jednak są i takie osoby, którym ta forma nauki na tyle odpowiada, że stawiają wyłącznie na zajęcia z lektorem przez Skype.

Warto zauważyć, iż w platformach takich jak preply.pl znaleźć można lektorów wielu języków, nie tylko angielskiego który jest najpopularniejszym językiem do nauki, tak w Polsce, jak i poza jej granicami. Czytelny podział na lektorów uczących angielskiego, francuskiego czy niemieckiego, rosyjskiego pozwala szybko i wygodnie przejrzeć profile osób oferujących usługi korepetycji. Wśród lektorów wybrać można korepetytorów z Polski jak i zza granicy, z mniejszym lub większym doświadczeniem i rozmaitymi kwalifikacjami. Co więcej, wielu z dostępnych nauczycieli wskazuje na specjalizacje oraz stopnie zaawansowania w których preferuje zajęcia. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy korepetytora rzadkiego języka, warto skorzystać z portalu preply.pl bądź mu podobnych. W jednym miejscu można zyskać dostęp do wielu nauczycieli, porównać ceny zajęć, itd. Baza lektorów jest bardzo pojemna, dosłownie jest w czym wybierać tak pod kątem pochodzenia lektora jak i jego referencji, jak i ceny za godzinę. Znaleźć tutaj można studentów i doświadczonych wykładowców, co więcej – można zamieścić również własny profil: Szukam lektora, podając wymagania jakie powinien spełnić korepetytor. Jeśli zależy mi na lektorze z Warszawy, to wpisuję np “angielski – korepetycje w Warszawie” i pojawia się lista lektorów, którzy mogą pomóc w nauce.

Katalog zalet, jakimi preply.pl się wyróżnia na rynku, jest również oferta pośrednictwa obejmująca pakiety promocyjne gwarantujące zwrot środków, jeśli z winy lektora zajęcia nie dojdą do skutku lub nie będą odpowiadały jakością do umówionych wcześniej warunków. Poza promocjami dla zarejestrowanych użytkowników platformy warto wspomnieć o możliwości przetestowania tej formy nauki zupełnie bezpłatnie. Pozytywną cechą portalu jest również jego przejrzystość. Profile lektorów zawierają szereg istotnych informacji, które mogą determinować wybór konkretnej osoby na osobistego tutora.

Na czym polega nauka z korepetytorem online?

Kluczowa dla osiągnięcia oczekiwanych i należytych efektów nauki jest współpraca. Istotnym elementem procesu edukacyjnego jest umiejętność dogadywania się z korepetytorem i to nie tylko pod kątem komunikacji i rozumienia poleceń, ale pod kątem zgodności osobowości, charakteru i preferencji względem formy nauczania. Wbrew pozorom, nie jest tak łatwo znaleźć idealnego korepetytora, ani też uczyć każdego ucznia. Dobór stosownej osoby wymaga najczęściej sprawdzenia się w praktyce na ile dobrze będzie się nam uczyło z daną osobą i swobodnie czuło w jej obecności. Np. w stolicy najpopularniejsze są wciąż zajęcia z angielskiego i są to korepetycje w Warszawie i okolicach. Ważne są także kwestie związane z dyspozycyjnością w wybranych terminach oraz preferencje co do długości trwania pojedynczych zajęć. Co do zasady nauka przez Skype polega na konwersacji przy wykorzystaniu połączenia audio video, jednak nie ma przeszkód by w ten sposób uczyć się również pisać czy zagadnień gramatycznych. Podobnie jak w trakcie kursu językowego korepetytor może ucznia odpytywać w ramach powtórki z materiału wcześniej przerabianego, ale też zadać zadania domowe. Lekcje z angielskiego przez Skype mają swoją specyfikę, jednak dzięki wysokiej jakości połączeniu nie odbiegają od osobistych spotkań. Skype nie zniekształca głosu, ani nie przerywa połączeń, co zapewnia pełen komfort nauki, co więcej zainstalować program można tak w laptopie, jak i telefonie, tablecie itd. Skorzystać można ze Skype’a w domu, biurze, podróży, mieście zamieszkania (np. kurs angielskiego i korepetycje w Warszawie) – wystarczy wyłącznie dostęp do sieci. Warto podszkolić się z tajników obsługi Skype decydując się na naukę przy jego pomocy, bowiem może płatać figle. Równie warto poznać zaawansowane funkcje oprogramowania by móc skorzystać z jak najwięcej z lekcji korzystając wyłącznie z komunikatora. Jedną z zalet Skype jest opcja prowadzenia konferencji dla kilku osób w czasie rzeczywistym, może być to przydatna funkcja, jeśli zdecydujemy uczyć się na przykład w grupie dwu lub trzyosobowej.

W zależności od nauczyciela, korepetytor przygotowuje dla ucznia indywidualny program zajęć wedle którego będą realizowane kolejne zajęcia, uwzględnia braki i potrzeby ćwiczeń, jakie dostrzega w poszczególnych obszarach kompetencji językowych. Metod pracy przez Skype jest wiele: począwszy od wykładów, poprzez nacisk na rozmowę, aż po modele mieszane wykorzystujące omówienie zagadnień językowych poprzez pytania i odpowiedzi. Podobnie jak w przypadku kursów online, również korepetycje przez Skype dopuszczają pomoce dydaktyczne w postaci testów, ćwiczeń, a nawet podręczników. Jest to kwestia do uzgodnienia pomiędzy nauczycielem a uczniem. Ogromną zaletą nauki w systemie jeden na jeden jest możliwość dostosowania tempa nauki do możliwości i potrzeb ucznia. Zawsze jest czas by powrócić do niezrozumiałego materiału, przećwiczyć go ponownie lub też rozszerzyć zagadnienie o pokrewne słownictwo czy konstrukcje gramatyczne.

Wiele osób obawia się podjąć naukę języka z lektorem obcojęzycznym, tymczasem komunikacja wyłącznie w języku obcym sprzyja szybszej i skuteczniejszej nauce. Wystarczy znać język na poziomie podstawowym, komunikatywnym by móc go doskonalić z native speakerem. W zależności od tego czy wybierzemy naukę w trybie intensywnym i cyklicznym, czy tez okazjonalne konwersacje nauka będzie wyglądać inaczej. Dla urozmaicenia konwersacje z native speakerami z preply.pl można wykorzystać na rozmowę zapoznawczą poruszającą tematy codzienne, osobiste pasje i zainteresowania – ćwicząc w ten sposób swobodę i płynność wypowiedzi na każdy temat. Prócz ćwiczenia językowego, jest to również okazja do poznania ciekawych osób z drugiego końca kontynentu czy półkuli świata. Użytkownicy tej formy nauki podkreślają, że atutem korepetycji jest możliwość wyboru obszaru w którym chcemy się podszkolić, czy to będzie rozumienie ze słuchu, komunikacja, czy tez pisownia.

Na angielski i korepetycje w Warszawie zapraszamy do Preply.com

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

lektor języka angielskiego

Gdzie szukać pracy jako lektor języka angielskiego?

Lektorzy języka angielskiego nadal są poszukiwani na rynku pracy. Wbrew pozorom po studiach filologicznych nie …