wróżenie z kart w andrzejki
Warto pamiętać, że Andrzejki to nie tylko przelewanie wosku przez klucz, ale również szereg innych | fot.: materiał partnera

Impreza Andrzejkowa dla dzieci w czasach pandemii – jak to zrobić?

Czas, kiedy wszyscy muszą przebywać w domach, a imprezy zewnętrzne nie są organizowane sprawia, że rodzice muszą sami zadbać o dostarczanie rozrywek dzieciom. W związku z nadchodzącymi Andrzejkami przygotowaliśmy przegląd najlepszych ofert Lidla oraz Pepco w tym zakresie. Warto pamiętać, że Andrzejki to nie tylko przelewanie wosku przez klucz, ale również szereg innych, świetnych zabaw oraz – w dużej mierze – pyszny poczęstunek. Co i gdzie można kupić tanio? Jak przygotować bezpieczną zabawę dla dzieci?

Cykliczne oferty spożywcze

Aby przygotować ekscytującą zabawę w postaci odczytywania wróżb z ciastek – wystarczą najbardziej podstawowe produkty spożywcze, które bardzo często znajdują się w ofercie promocyjnej Lidla. Jeśli wiesz, że będziesz przygotowywać tego typu atrakcję, wyposaż się w trakcie promocji w olej, mąkę, cukier wanilinowy, cukier puder i jajka: w ten sposób zaoszczędzisz co najmniej kilka złotych.

Dodatkowo, stwórz poczęstunek dla dzieci, wykorzystując promocje z najnowszej gazetki Lidla. Na szczęście, oferta produktów w tygodniu bezpośrednio poprzedzającym Andrzejki jest na tyle bogata i różnorodna, że daje naprawdę wygodną możliwość przygotowania łakoci, kanapek, a nawet dań na ciepło. Wystarczy odpowiednio zaplanować zakupy.

Atrakcje andrzejkowe dla młodszych i nieco starszych

To święto, przypadające na sam koniec listopada, większości osób kojarzy się z przelewaniem wosku i nie ma w tym nic dziwnego: w końcu to jedna z najpopularniejszych zabaw. Aby przebiegła ona bezpiecznie i przyjemnie dla najmłodszych, warto zainwestować w odpowiednie wyposażenie. Świetnym wyborem będzie plastikowa miska, którą można kupić w Pepco w dobrej cenie, podobnie zresztą jak świeczki, potrzebne do przetapiania wosku. Następnie, w domu trzeba znaleźć stary klucz z dużym otworem w górnej części – i świetna zabawa dla wszystkich gotowa!

Kolejną doskonałą zabawą andrzejkową, którą można przygotować z pomocą Pepco, jest wróżenie ze słomek. Podczas tej atrakcji wykorzystuje się słomki (na stałe w ofercie wyżej wspomnianego sklepu), flamastry (również do zakupienia w Pepco) i dowolnie wybrane, dość duże naczynie wypełnione wodą. Każdy uczestnik imprezy powinien oznaczyć swoją słomkę wybranym kolorem i wrzucić ją do wody – a słomki, które się połączą, oznaczają, że te osoby będą się przyjaźnić lub zostaną parą. To doskonała, prosta i zarazem niedroga zabawa, która dostarczy najmłodszym mnóstwo frajdy.

Świetną zabawą, w której zastosowanie znajdzie dowolny kapelusz z Pepco oraz sok z cytryn zakupionych w Lidlu to wróżenie imienia przyszłego partnera/partnerki. W tym przypadku – na niedużych karteczkach wypisuje się imiona kobiet i mężczyzn – które mają wskazać na personalia przyszłego małżonka.

A może przebranie?

Choć nie jest to do końca typowe dla andrzejek, dzieci uwielbiają się przebierać – a skoro tak, to czemu by im tego zabraniać? W ofercie Pepco można znaleźć szeroką gamę strojów dziecięcych w różnych rozmiarach – od księżniczek, poprzez policjantów, strażaków, stroje zwierząt i wiele innych. Dzięki tak szerokiemu wyborowi w niewygórowanych cenach – każdy znajdzie coś dla siebie bez rujnowania domowego budżetu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Jak się ubrać na Andrzejki

Andrzejki, ostatki, magiczna noc z wróżbami albo gorąca impreza w klubie – każda z nas …