Odbiór paczki nie tylko na poczcie! Jakie są inne możliwe punkty odbioru

Odbiór paczki w sklepie okazał się dobrym pomysłem, który dał klientom nowe możliwości. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ile to razy zdarzyło ci się stać w kolejce na poczcie w oczekiwaniu na odbiór paczki? Listonosz albo kurier zwykle dzwonią do drzwi, kiedy jesteś w pracy. Zakupy przez internet mają mnóstwo zalet, ale odbieranie paczek, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, gdzie domy są od siebie oddalone i podrzucenie paczki do sąsiada nie wchodzi w grę, bywa problematyczne. Stąd też rosnąca popularność, jaką cieszą się punkty odbioru paczek. Dzięki nim nie musimy się martwić, że nasze zamówienie trafi do oddalonego o kilkanaście kilometrów punktu kurierskiego czy też na pocztę, gdzie trzeba będzie odstać swoje w kolejce.

Punkty odbioru paczek – gdzie?

Firmy świadczące usługi kurierskie zgodnie doszły do wniosku, że choć doręczenie paczki do rąk adresata jest wygodne, to nie zawsze możliwe do zrealizowania. Dlatego też odbiór paczki w sklepie okazał się dobrym pomysłem, który dał klientom nowe możliwości. Nie jest to już tak niepewne rozwiązanie jak podrzucenie przesyłki do sąsiada czy pobliskiego punktu usługowego, bo akurat tak kurierowi wygodnie. Poza tym punkty odbioru paczek oferują możliwość nie tylko odebrania przesyłki, ale też jej nadania. Gdzie można to zrobić? Wiele zależy od konkretnej firmy. Poczta Polska i DHL umożliwiają odbiór i nadanie paczki w sklepach należących do sieci Żabka. Wystarczy, że zamawiając jakiś przedmiot w internecie, wybierzemy formę dostawy „Poczta Polska – odbiór w punkcie”. Wówczas mamy listę dostępnych sklepów i możemy zaznaczyć ten, który znajduje się najbliżej nas. Plus jest taki, że nie musimy czekać na listonosza czy kuriera, tylko możemy wyjść z domu i zająć się swoimi sprawami. Inną zaletą jest też niższa cena przesyłki.

Jak wygląda nadanie i odbiór paczki w sklepie?

Zasada działania wygląda podobnie jak w przypadku innych tego typu rozwiązań. Otrzymujemy powiadomienie SMS-owe z numerem paczki, adresem i kodem uprawniającym nas do odbioru przesyłki. Kod będzie nam niezbędny do tego, żeby paczkę odebrać, dlatego tak istotne jest jego poprawne wprowadzenie. Przesyłkę można podjąć w godzinach otwarcia sklepów, czyli przeważnie od 6.00 do 23.00. Bardzo ważne jest to, by zgłosić się po nią w terminie do 7 dni od doręczenia jej do sklepu. Nadanie paczki jest równie łatwe. Najlepiej zacząć od wejścia na stronę punktu odbioru paczek i wypełnić tam stosowny druk. Następnie musimy wydrukować etykietę i przykleić ją na paczkę. Później udajemy się do sklepu, gdzie kasjer przyjmie paczkę i przekaże nam potwierdzenie nadania. Ważną zaletą jest fakt, że punkty odbioru paczek to lista wciąż powiększająca się o nowe miejsca, jeszcze bliżej naszych domów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Skrzynka na listy – wymagana czy zbędna ozdoba?

Niepotrzebny wydatek, nic nie wnosząca ozdoba czy może nałożony prawem obowiązek? Jak to właściwie jest …