tanie przesyłki
Korzystanie z aplikacji InPost Mobile to sporo korzyści także poza możliwością nadawania paczek bez etykiety | fot.: materiał partnera

Tanie przesyłki – gdzie najlepiej nadawać paczki?

Kiedy nadawca wybiera firmę kurierską, za pośrednictwem której nada paczkę, jednym z czynników decydujących jest cena. Tanie przesyłki to sposób na oszczędność kosztów, a także szybki i bardzo prosty sposób dostarczenia zamówienia. Gdzie nadać paczkę?

Który przewoźnik oferuje tanie przesyłki?

Jednym z przewoźników z najatrakcyjniejszą ofertą jest firma InPost. Nadania wysyłek dla klientów zaczynają się od nieco ponad 14 zł. Co ważne, właściciele firm czy sklepów internetowych mogą liczyć na specjalne pakiety zniżkowe. Wszelkie informacje na temat nadawania przesyłek o różnych rozmiarach można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika, czyli https://inpost.pl/wysylam. Tam też da się wypełnić formularz wysyłkowy.

Paczki z firmą InPost można wysyłać zarówno do automatów Paczkomat®, jak i na wskazane adresy. Odbiory przesyłek również mogą mieć różną formę. Kurierzy odbierają paczki i z domów nadawców, i ze skrytek w automatach. Dzięki temu da się wysłać także przedmioty, które przekraczają rozmiary schowków w maszynach Paczkomat®.

Jak można nadać paczkę za pomocą aplikacji?

Jedną z metod nadawania paczek za pośrednictwem InPost jest skorzystanie z aplikacji InPost Mobile. Oprogramowanie można pobrać zarówno na urządzenie z systemem Android, jak i iOS. Jego zaletami są intuicyjność obsługi oraz mnogość możliwości. Dzięki InPost Mobile da się w kilka chwil nadać paczkę do dowolnego automatu Paczkomat® lub pod wskazany adres na terenie całej Polski.

Aby przesyłka wyruszyła w drogę, trzeba najpierw zarejestrować ją w aplikacji, używając opcji “Nadaj”. Po kliknięciu napisu użytkownik będzie musiał wybrać rozmiar paczki, sposób doręczenia i wpisać dane odbiorcy. Na koniec pozostaje już tylko opłacić zamówienie. Można to zrobić np. BLIKIEM. Po tym na ekranie smartfona nadawcy ukaże się kod, który należy wprowadzić na pulpicie maszyny Paczkomat®. Nie trzeba drukować żadnej etykiety, ponieważ tym zajmie się kurier, który wyjmie przesyłkę ze skrytki.

Zalety korzystania z aplikacji

Korzystanie z aplikacji InPost Mobile to sporo korzyści także poza możliwością nadawania paczek bez etykiety. Oprogramowanie służy również do śledzenia i odbierania swoich zamówień. W apce da się sprawdzać statusy przesyłek, a także wyjmować je z automatów Paczkomat® bez konieczności dotykania maszyny. Wystarczy zbliżyć się do skrytki, aby otworzyć drzwiczki zdalnie za pomocą telefonu. Ponadto w InPost Mobile można rejestrować zwroty za zakupy internetowe, by odsyłać produkty do sklepów.

W aplikacji da się też przekierować przesyłkę w inne miejsce, co okazuje się przydatne np. podczas nieoczekiwanych wyjazdów. Pomocna jest niekiedy możliwość przedłużenia czasu na wyjęcie paczki z automatu Paczkomat®. Jeśli odbiorca nie wyrobi się w ciągu zakładanych 48 h, to może zwiększyć czas składowania przesyłki w skrytce o dobę. Dodatkowo dzięki InPost Mobile użytkownik nie zapomni o żadnej paczce, ponieważ powiadomienia z aplikacji przypomną mu o wyjęciu jej ze skrytki.

Materiał partnera

Sprawdź także

Kontenery w transporcie drogowym

Jak nadać przesyłkę wielkogabarytową?

Co zrobić, gdy chcemy przewieźć coś dużego? Ile kosztuje transport mebli, sprzętu RTV czy samochodu? …