kobieta z kubkiem herbaty
Pożyczki online niewymagające zaświadczenia są dostępne dla większego grona potencjalnych zainteresowanych | fot.: materiał partnera

Pożyczki na dowód – teraz zaświadczenia o zarobkach nie są konieczne

Możliwość wzięcia szybkiej pożyczki często ratuje nas z opresji. Szczególnie chętnie wybierane są pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach, gdyż ich uzyskanie jest zdecydowanie łatwiejsze i szybsze niż w przypadku pożyczek z zaświadczeniami. Taka forma pożyczki jest ceniona szczególnie wtedy, gdy czas gra rolę.

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach – nowa forma pożyczania pieniędzy

Pożyczka od rodziny lub znajomych jest już coraz rzadziej wybierana – najzwyczajniej w świecie nie chcemy, by bliscy wiedzieli o naszych ewentualnych problemach, a nawet jeśli jesteśmy z nimi w świetnych stosunkach i nie mamy oporu przed tym, żeby przyznać się do problemów, to tylko w nielicznych przypadkach będą nam w stanie pomóc. Pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach z centrumpozyczek360.pl są zdecydowanie pewniejsze – firmy pożyczkowe nie pytają, na co potrzebujemy pieniędzy i jak mamy zamiar je wydać, a dodatkowo też nie oceniają naszych potrzeb czy sytuacji. Taka forma pożyczania jest dla nas bardziej anonimowa – nie musimy się przyznawać przed otoczeniem do tego, że brakuje nam pieniędzy i narażać tym samym na niekoniecznie miłe komentarze.

Nasze przyzwyczajenia względem pożyczania

Pożyczanie to w wielu kręgach nadal temat tabu. Co prawda część osób traktuje pożyczki pozabankowe w bardzo otwarty sposób – docenia ich zalety, rozumie zagrożenia i wie, jak mądrze pożyczać. Są jednak tacy, którzy obawiają się pożyczek lub są do nich bardzo negatywnie nastawieni, mimo iż nigdy nie mieli z nimi do czynienia. Każdy ma inne podejście do pożyczania i w przypadku poszczególnych osób mogą też pokutować inne przyzwyczajenia. Jedno jest natomiast niezmienne – pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach były, są i będą jedną z najwygodniejszych form pożyczania pieniędzy. Z uwagi na bardzo zróżnicowane oferty firm pożyczkowych każdy może dobrać do siebie pożyczkę, która będzie w konkretnej sytuacji korzystna i dostosowana do potrzeb. Dzięki porównaniu ofert pożyczek można bardzo szybko znaleźć te, które pozwolą maksymalnie zaoszczędzić, a przy tym zrealizować swoje plany.

Procedury wnioskowania o pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach

O pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach wnioskuje się w zasadzie tak samo, jak o inne chwilówki przez internet, a jedyną różnicą w tym przypadku jest brak konieczności przedstawiania zaświadczenia o dochodach. Zaświadczenie to, czyli specjalny dokument wystawiany przez pracodawcę ma za zadanie informować firmę pożyczkową, że konkretny wnioskodawca osiąga dochody, a tym samym jego wiarygodność i możliwości finansowe są wystarczające, by zobowiązanie zostało spłacone. Zaświadczenie o dochodach trzeba przestawić w przypadku pożyczki na raty, ale pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach wymagają jedynie oświadczenia o dochodach, a to może być przedstawione w formie informacji, iż wnioskodawca osiąga dochód, a przy okazji dochodem może być nie tylko wynagrodzenie z tytułu pracy zarobkowej, ale stypendia, renty czy świadczenia socjalne. Brak konieczności przestawiania zaświadczenia skraca czas uzyskania pożyczki o jeden dzień lub nawet o kilka dni.

Brak zaświadczenia o zarobkach ułatwia wzięcie pożyczki

Czas pozyskania zaświadczenia o dochodach jest zależny od pracodawcy. Jeden może wystawić taki dokument niemalże od ręki, z kolei inny wystawi go po kilku dniach. Niestety pilne potrzeby finansowe nie mogą poczekać i wtedy warto skorzystać z pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach. Nie możemy przekonać spółdzielni mieszkaniowej, by zaczekała kilka dni z terminem płatności, ani też nie naprawimy siłą woli samochodu, który wymaga poważnego remontu. Niekiedy zdarza się, że pieniądze są potrzebne „tu i teraz”, a konieczność uzyskania zaświadczenia o dochodach wszystko komplikuje.

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach – dla kogo i na co?

Pożyczki online niewymagające zaświadczenia są dostępne dla większego grona potencjalnych zainteresowanych. Taką pożyczkę może wziąć zarówno osoba pracująca, jak i niepracująca. Pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach są wybierane przez studentów, młode niepracujące mamy, emerytów i rencistów, osoby pracujące na umowach cywilnoprawnych, a niekiedy nawet przez czasowo bezrobotnych. Szybkie pożyczki można przeznaczać na dowolne cele – firmy pożyczkowe nie wymagają podania sposobu wydatkowania pieniędzy z pożyczki, ani też nie ustalają żadnych transzy czy wymogów przedstawiania sprawozdań z wydatków. Pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach mogą być przeznaczone zarówno na potrzeby dnia codziennego, jak i na inwestycje.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

doradca finansowy

Czym zajmuje się doradca finansowy? 

Doradca finansowy w Białymstoku to specjalista, który zajmuje się pomaganiem klientom w zarządzaniu ich finansami. …