prezent dla mężczyzny
Istnieje szereg sklepów oferujących uniwersalne upominki, których zakup jest zalecany w przypadku niezbyt dobrej znajomości danej osoby | fot.: materiał partnera

Prezent dla mężczyzny – jak wybrać odpowiedni upominek dla znajomego? 

W środowisku kobiet panuje pewne przeświadczenie, jakoby wybór prezentu dla płci przeciwnej był niesamowicie trudnym wyzwaniem. Nie jest to nawet w najmniejszym stopniu prawdą, ponieważ istnieje szereg dziedzin, spośród których możliwe jest wybranie adekwatnego upominku dla mężczyzny.

Najważniejsze jest, aby osoba obdarowywana dostała coś, co lubi. Prezent nie musi się ograniczać do biżuterii, odzieży czy kosmetyków. Warto pamiętać o byciu kreatywnym i w przypadku, kiedy dobrze znamy daną osobę – wdrożyć do upominku nieco dystansu.

Zainteresowania wskażą drogę

Przeważnie, upominki kupujemy bliskim nam osobom. Bardzo rzadko zdarza się, że idziemy na imprezę kogoś, kogo zupełnie nie znamy. Warto więc spoglądać nieco w stronę zainteresowań bądź nawet wyglądu danej osoby.

Często ocenienie pasji człowieka jest bardzo proste. Widząc, że ktoś interesuje się majsterkowaniem, znacznie lepiej będzie kupić zestaw narzędzi aniżeli perfumy. Dla męskich wielbicieli gadżetów i zaawansowanej technologii, dobrym rozwiązaniem okaże się kupno nietuzinkowych i zautomatyzowanych przedmiotów codziennego użytku. W sieci można znaleźć tego nieskończone ilości.

Wspomnieliśmy również o aspektach wizualnych. Posłużmy się więc prostym przykładem. Skoro obdarowywana osoba ma chociażby brodę, to zdecydowanie trafionym krokiem będzie zakup kosmetyków i przyrządów do jej pielęgnacji. Olejki, pasty, żele do mycia czy nawet trymery to znakomite produkty, które można zakupić brodatemu mężczyźnie.

prezent dla mężczyzny
Najważniejsze jest, aby osoba obdarowywana dostała coś, co lubi | fot.: materiał partnera

Prezent dla palacza – trudny wybór

Choć uważa się, że palenie jest złym nałogiem, to wciąż istnieje sporo osób lubiących od czasu do czasu „puścić dymek”. Dla takiego mężczyzny, dobrym pomysłem na prezent okażą się akcesoria dla palaczy. Do nich może należeć chociażby szklana fajka, czy nawet kolekcjonerska zapalniczka Zippo.

Kiedy natomiast nasz znajomy lubi zapalić coś innego, dobrze będzie wyposażyć go w akcesoria dla palaczy jak grinder, bibułki czy filtry. Te ostatnie są szczególnie ważne, gdyż z ich pomocą do organizmu może trafić mniej substancji smolistych, co przełoży się korzystnie na zdrowie palacza.

Oprócz tego, wiele sklepów internetowych posiada zestawy dla palaczy, mogące okazać się przydatnymi w ramach testowania. Taki pakiet można zakupić w prezentowym opakowaniu, co jeszcze bardziej stworzy klimat upominku.

Bezpieczne możliwości kupna prezentu

Nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić, co lubi bądź czym interesuje się obdarowywana osoba. Wtedy najlepiej nie ryzykować i zakupić coś, co spodoba się każdemu mężczyźnie. Przykładem może być chociażby zestaw szklanek do whisky wraz z karafką i butelką dobrej szkockiej. Istnieją również specjalne kostki lodu do tego typu trunków.

Przeważnie, w celu bezpiecznego zakupu prezentu dla mężczyzny, wybiera się najprostsze rozwiązania. Mogą do nich należeć perfumy bądź też opaski sportowe na rękę. Istnieje szereg sklepów oferujących uniwersalne upominki, których zakup jest zalecany w przypadku niezbyt dobrej znajomości danej osoby.

Materiał partnera

Sprawdź także

prezent na 40-stkę

Jak wybrać prezent na 40tkę?

Osiągnięcie czterdziestego roku życia to dla wielu osób przekroczenie magicznej bariery. Często mówi się, że …