dziewczyna obchodząca osiemnaste urodziny
Na te wyjątkowe urodziny często poszukiwane są równie niezwykłe prezenty. Takie, które pozwolą podkreślić doniosłość chwili i jednocześnie będą przyjemną pamiątką | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Prezent na 18, czyli co podarować osobie osiągającej pełnoletność?

Osiemnaste urodziny to niezwykle ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Właśnie w tym dniu zgodnie z prawem osiąga on pełnoletność. Między innymi dlatego są one obchodzone huczniej niż inne tego typu uroczystości.

Na te wyjątkowe urodziny często poszukiwane są równie niezwykłe prezenty. Takie, które pozwolą podkreślić doniosłość chwili i jednocześnie będą przyjemną pamiątką. Jaki prezent zatem wybrać dla osoby, która rozpoczyna właśnie swoje dorosłe życie?

Prezent na 18. urodziny dla człowieka pełnego pasji

Młodzi ludzie często mają swoje wyjątkowe pasje. W tym wieku niejednokrotnie mają już ukierunkowane wyraźnie plany na przyszłość. Prezent na 18 urodziny może zatem wiązać się z tym, czym się interesują. Dla zapalonego podróżnika może to być mapa drukowana na płótnie, na której można zaznaczać cele przyszłych podróży, które chce się odbyć w ciągu kolejnych lat życia. Taka mapa może być personalizowana pod konkretną osobę.

Z kolei, gdy młody człowiek pasjonuje się wszelkiego rodzaju pracami kreatywnymi i cały czas coś konstruuje, ciekawym prezentem dla niego może okazać się specjalny multitool. Jest to przedmiot składający się z kilku przydatnych narzędzi. W najczęściej jest to młotek, obcęgi i nożyczki połączone w jednej formie. Oczywiście nie może to być pierwsze lepsze narzędzie. Prezent musi być wyjątkowy. Wykonany z wytrzymałych materiałów, a także ozdobiony grawerunkiem z dedykacją upamiętniającą tę niezwykłą okazję.

personalizowany zestaw z portfelem
Jeżeli solenizantem jest młody mężczyzna, możesz wybrać dla niego na prezent zestaw składający się ze skórzanego portfela i np. breloczka do kluczy lub eleganckiego pióra | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Prezent na 18. urodziny dla niego – co wybrać?

Jeżeli solenizantem jest młody mężczyzna, możesz wybrać dla niego na prezent zestaw składający się ze skórzanego portfela i np. breloczka do kluczy lub eleganckiego pióra. Tego rodzaju produkty z ozdobnym grawerunkiem będą nie tylko eleganckim, ale i praktycznym prezentem, który będzie towarzyszył obdarowywanemu przez długie lata.

Innym niezwykle eleganckim prezentem mogą być spinki do koszul z monogramem przedstawiającym inicjały obdarowanego. Pamiętaj jednak, że taki prezent sprawdzi się w przypadku, gdy solenizant lubi nosić koszule zapinane właśnie w ten sposób.

Jeżeli szukasz innych propozycji na prezenty dla mężczyzny, możesz je znaleźć także w artykule Prezent na 18 urodziny dla Niego – Top 5.

Prezent na 18. urodziny dla niej – co wybrać?

Dla kobiety zawsze dobrym pomysłem na prezent będzie biżuteria. Pamiętaj, że 18. urodziny to wyjątkowa okazja. Dlatego wybierz np. bransoletkę lub przywieszkę, na jakiej można wykonać pamiątkowy grawerunek. Taki prezent możesz też umieścić w dekoracyjnej posrebrzanej lub szklanej szkatułce, która będzie ozdobiona pamiątkowym wpisem.

Jeżeli szukasz prezentu, który będzie miał humorystyczny charakter, możesz postawić na produkt z zabawnym nadrukiem lub wyhaftowaną dedykacją. Interesującą propozycją może okazać się tutaj np. duży mięsisty koc z wyjątkową, przygotowaną specjalnie dla solenizantki aplikacją.

Wyjątkowym pomysłem na prezent może być także słoik, w którym znajdą się karteczki wypełnione samymi dobrymi myślami i życzeniami. Można je wtedy wyciągać po jednej każdego dnia. A hasła na nich napisane mogą być mottem na dany dzień tygodnia.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

balony urodzinowe

Baloniki urodzinowe – obowiązkowy element dekoracyjny każdej imprezy urodzinowej

Każdy z nas pragnie urządzić imprezę urodzinową, która zapisze się w pamięci solenizanta oraz zaproszonych …