winietka ślubna
Winietki ślubne to karteczki (lub inne przedmioty - np. muszelki lub niewielkie plastry drewna) z imionami i nazwiskami gości weselnych | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Winietki ślubne. Co warto o nich wiedzieć?

Organizacja wesela to trudne przedsięwzięcie. Pod uwagę należy wziąć najróżniejsze czynniki – od menu, przez oprawę wizualną i muzyczną, aż po wybór miejsc dla gości przy weselnych stołach. Ważne jest nie tylko to, gdzie zasiądą bliscy młodej pary, ale też sposób, w jaki wyznaczymy przydzielone im miejsca. W tej roli doskonale sprawdzą się winietki ślubne. 

Winietki ślubne to karteczki (lub inne przedmioty – np. muszelki lub niewielkie plastry drewna) z imionami i nazwiskami gości weselnych. Umieszcza się je na stołach, aby wskazywać miejsce każdego z nich – np. na pustym nakryciu. Jak już wspomnieliśmy one ważnym elementem dekoracji stołów weselnych i pomagają gościom odnaleźć swoje miejsce podczas uroczystości. Co narzeczeni przygotowujący swoje wesele powinni o nich wiedzieć? Jakie ich rodzaje dostępne są obecnie na rynku? Te kwestie wyjaśniamy w kolejnych akapitach naszego nowego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Winietki na nazwiska gości. Czemu mają tak duże znaczenie na sali weselnej?

Winietki ślubne są istotne nie tylko z praktycznego punktu widzenia. Pełnią też funkcję dekoracyjną, w dużej mierze kształtując wygląd stołów. Jak widać, winietki ślubne są bardzo ważnym elementem – ułatwiają organizację wesela i okazują się kolejnym ważny detalem wystroju sali. Zaniedbując ten element, młoda para sporo ryzykuje. Nie tylko musi pogodzić się z tym, że zaproszeni przez nią goście nie znajdą przeznaczonego dla nich miejsca, ale też traci możliwość personalizacji wystroju stołu. 

Winietki weselne mają również spore znaczenie dla pracowników zajmujących się obsługą naszego wesela. Dzięki nim kelnerzy będą mogli łatwiej dostarczyć na stół poszczególne potrawy. Taki drobiazg będzie miał szczególnie duże znaczenie w przypadku przyjęć, na które zapraszamy osoby będące na specjalnej diecie – np. cukrzycowej, bezglutenowej, wyznaniowej lub wegetariańskiej. Dzięki winietkom będziemy mogli uniknąć różnego typu pomyłek.

Winietki od Amelia-Wedding.pl
Winietki ślubne to nieodłączny element aranżacji sali weselnej | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Winietki ślubne – pomogą usadzić gości i podkreślą charakter aranżacji sali

Winietki ślubne to nieodłączny element aranżacji sali weselnej. Jako że są spotykane na każdym kroku, stanowią bardzo istotny akcent jej wystroju i w ogromnym stopniu świadczą o tym, jaki gust ma para młoda. Goście docenią nie tylko znaczne ułatwienie odnalezienia swojego miejsca, ale też jego walory estetyczne. Dlatego warto przyłożyć się do ich wyboru – podobnie jak ma to miejsce w przypadku zaproszeń ślubnych czy innych elementów oprawy wizualnej. 

Winietki weselne – rodzaje. Winietki rustykalne i nowoczesne. Co położyć na stół weselny?

W ofercie sklepu https://amelia-wedding.pl/dodatki-slubne/winietki-slubne/ znajdziemy bardzo szeroki wybór winietek dla gości. Są wśród nich zarówno eleganckie propozycje, jak i winietki w stylu boho czy rustykalnym. Tak duże zróżnicowanie sprawia, że każdy z nas, niezależnie od swoich estetycznych gustów i wizji wizualnej oprawy wesela znajdzie propozycje dla siebie. 

Winietki ślubne mogą być wykonane z różnych materiałów. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim papier i tekturę, drewno, metal, szkło lub tworzywa sztuczne. Niekiedy na ten cel adaptuje się gotowe przedmioty – np. wspomniane przed chwilą muszle. Winietki mogą mieć różne kształty i kolory. Duża dowolność dotyczy również sposobu ich wykończenia i ozdobienia. W tym celu można postawić na różne elementy – między innymi wstążki, kwiaty, koronki czy kryształki.

To, który rodzaj winietek warto wybrać, jest uzależnione przede wszystkim od stylu wesela. Winietki mogą być proste i zaprojektowane z szacunkiem dla tradycji minimalistycznego designu. Takie propozycje doskonale sprawdzą się w przypadku par planujących eleganckie wesele. Jeżeli jednak preferujemy styl rustykalny lub boho, możemy postawić na ozdobne i bardziej kreatywne winietki. Nic też nie stoi na przeszkodzie ku temu, by w pełni dopasować je do tematyki wesela i jego motywu przewodniego. 

Winietki ślubne złote i nie tylko. Zadbaj o rozmieszczenie gości przy stole weselnym

Prawidłowy dobór winietek ślubnych ma ogromne znaczenie z punktu widzenia organizacji przyjęcia. Te – jak mogłoby się wydawać – niewielkie elementy pozwolą gościom szybko i łatwo odnaleźć przeznaczone dla nich miejsce. Nie bez znaczenia jest też fakt, że te swego rodzaju wizytówki będą efektowną ozdobą przygotowanego na wesele stołu. Warto też pamiętać o tym, że ich zamawianie to okazja do wykazania się odrobiną pracy i kreatywności. Nie chodzi wcale o samodzielne wykonanie winietek ślubnych – wielu dostawców daje swoim klientom możliwość spersonalizowania winietek. Zamawiające je młode pary mogą więc dodać elementy pochodzące od nich samych, w pełni dostosowując je do konkretnej wizji wesela.

Choć winietki ślubne mogą wydawać się jednym z mniejszych – i przez to mniej ważnych – elementów weselnej aranżacji, ich odpowiedni dobór i wykonanie ma spory wpływ na sprawność organizacji wesela oraz ogólny wygląd stołu i atmosferę panującą na przyjęciu. Warto więc poświęcić trochę czasu i uwagi, na to, by zamówić idealnie dopasowane do stylu i charakteru wesela.

Materiał partnera zewnętrznego