znicze
Znicze dostępne są w wielu różnych rodzajach. Przy wyborze można kierować się materiałem, z którego są wykonane | fot.: materiał partnera

Znicze – jak wybrać te odpowiednie?

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. To czas, kiedy wspominamy bliskich zmarłych. Jako wyraz szacunku kładziemy na grobach nie tylko wiązanki, ale też znicze. Dziś podpowiemy Wam, jak wybrać te odpowiednie.

Zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonane są znicze 

Znicze dostępne są w wielu różnych rodzajach. Przy wyborze można kierować się materiałem, z którego są wykonane. Bardzo dużą popularnością cieszą się znicze szklane. Niewątpliwie są one bardzo eleganckie. Na uwagę zasługuje także fakt, że mogą służyć przez naprawdę długi czas. Wystarczy tylko wymieniać wkłady. Jest to naprawdę tanie rozwiązanie. Nie bez znaczenia jest też to, że są ekologiczne. Dzięki temu, że są wykonane ze szkła są bardzo stabilne. Nie trzeba więc obawiać się, że wiatr spowoduje ich przewrócenie. Alternatywą  dla takiego rozwiązania są oczywiście znicze kominkowe. Bardzo długo się palą. Dobrze też prezentują się na nagrobku. Trzeba jednak uważać, by się nie przewróciły. Najtańsze są znicze parafinowe plastikowe, które posiadają metalowe wieczko. Trzeba też wiedzieć, że czas palenia się takiego znicza wcale nie musi być bardzo krótki, bo może wynosić nawet 1,5 dnia. Jednocześnie są one jednorazowego użytku, a więc nie można uzupełniać wkładu. Zatem po zużyciu wkładu takie znicze po prostu się wyrzuca. Dostępne są także znicze LED, które powszechnie uznaje się za najbardziej bezpieczne. Światełko LED może palić się nawet kilkadziesiąt dni i nie mają tutaj znaczenia warunki atmosferyczne. Przez to, że nie występuje żywy płomień, to rozwiązanie jest też najbezpieczniejsze.     

Szeroka oferta różnego rodzaju kształtów zniczy 

Znicze dostępne są w różnych wariantach. Można zdecydować się na te minimalistyczne, a więc w prostej geometrycznej oprawie. Dostępne są znicze na bazie koła czy kwadratu. Można oczywiście wybrać takie w kształcie serca. Ale to jeszcze nie wszystko, a mianowicie znicze mogą mieć różne dekory. Przedstawiać wizerunek świętych, symbol krzyża, Chrystusa czy Maryi. Dostępne są też modele z napisami będącymi fragmentami pisma świętego bądź wierszy np. ks. Twardowskiego. Znicze mogą prezentować się niczym małe latarenki czy mieć formę kapliczki w kształcie diamentu. Można wybrać też znicz z wizerunkiem zmarłego czy też wykonany z ażurowego giętego pręta.          

Materiał partnera zewnętrznego