5 powodów, dla których warto kupić mieszkanie deweloperskie

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego ma wiele różnych zalet. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego ma wiele różnych zalet, a życie na nowym osiedlu może dzięki nim okazać się znacznie łatwiejsze niż w starych budynkach, których renowacje i naprawy często wymagają sporych nakładów finansowych.

Mieszkania deweloperskie usytuowane są często na obrzeżach miasta, co może dla wielu być ich wadą. Bywają jednak i takie, które powstają w świetnej lokalizacji, czego doskonałym przykładem jest osiedle Promenady Wrocławskie, umiejscowione w śródmieściu Wrocławia, a jednocześnie również w bezpośrednim sąsiedztwie zrewitalizowanego nabrzeża Odry.

Wysoka jakość

Kupując mieszkanie od renomowanej firmy deweloperskiej mamy gwarancję, że budynki przynależne do osiedla powstały z wysokiej jakości materiałów budowlanych i przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Mieszkania deweloperskie pozwalają spodziewać się też np. lepszej izolacji cieplnej, a co za tym idzie niższych rachunków za ogrzewanie.

Deweloper naprawi ewentualne wady

W myśl obecnych przepisów od dnia wydania mieszkania przysługuje na nie 5 lat tzw. rękojmi. Oznacza to nic innego jak to, że przez ten czas deweloper zobowiązany jest naprawić ewentualne wady nieruchomości. Dotyczy to usterek budowlanych zarówno mieszkania, jak i innych pomieszczeń, np. hali garażowej.

Nowoczesna estetyka

Nowoczesne osiedla to również zupełnie inna estetyka niż tych, które powstały kilkadziesiąt lat temu. Dziś deweloperzy bardzo przywiązują wagę do wyglądu zarówno całego osiedla, jak i poszczególnych budynków. Ich projekty przygotowują często najlepsze międzynarodowe pracownie architektoniczne.

Duże możliwości aranżacyjne

Mieszkania deweloperskie dają też znacznie większe możliwości aranżacyjne. Ich układ jest bardziej funkcjonalny. Czasami też, jeśli kupimy mieszkanie odpowiednio wcześnie, swoje uwagi możemy zgłosić już na etapie budowy. Tym samym możemy mieć wpływ nawet na zmiany w rozkładzie kupowanego lokalu.

Dodatkowe udogodnienia

Nowe osiedla to również szereg udogodnień. Większość budynków projektowana jest tak, by niemal każde mieszkanie miało balkon czy nawet, jeśli to możliwe, taras. Ponadto można dokupić także miejsce postojowe dla samochodu czy komórkę lokatorską. Coraz częściej też budynki wyposażone są w przestronne windy, do których bez trudu zmieści się np. dziecięcy wózek.

Więcej informacji o Promenadach Wrocławskich znajdziesz tutaj.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

nowoczesny salon w domu

Rynek pierwotny czy wtórny – jakie mieszkanie wybrać?

Zakup własnego mieszkania to dla większości osób wyzwanie zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym. …